Логин

Март 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев   Апр »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Надзвичайна ситуація з громадянськими правами в Запоріжжі. Що ж трапилось на сесії облради?

Сьогоднішня сесія обласної ради сколихнула суспільство не тільки черговими маніпуляціями з внесенням до порядку денного неоголошених в Розпорядженні голови обласної ради питань, не тільки нерозумінням багатьох депутатів за що вони голосують, і навіть не черговим порушенням вимоги ЗУ Про доступ до публічної інформації щодо обов’язкового 20-денного оприлюднення проектів рішень.
Скандал зчинив недопуск на сесію представників громадськості у військовій формі, який, за всіма ознаками, був спровокований керівництвом обласної ради.
Розберемося з усім по порядку.
Розпочалося все 21.03.2018 з публікації на https://www.ipnews.in.ua/news/zp/146413-piketchikov-zaporozhskogo-oblsoveta-reshili-ostanovit-lyuboj-tsenoj-video?ipn_source=slider , в якій розміщено відео , на якому АТОшники розповідають що 22.03.2018 вони збираються під ОДА на мирний захід, а потім мають намір прийти на сесію облради з метою надати інформацію про порушення з боку народного депутата від Запорізької області пана Пономарьова і про можливу загрозу життю АТОвців. При цьому постійно наголос йшов на мирність намірів. Тож анонсувались 2 окремі заходи.
Але тут же надано інформацію про те, що обласна держадміністрація та поліція мають намір перешкодити цьому. При цьому приводів для цього не було. Тож ще за день до сесії було відомо що готуються незаконні дії з боку поліції для перешкоджання у реалізації громадянам реалізації їх прав.
Спостерігаючи перебіг онлайн-трансляції сесії було чудово видно як під час затвердження порядку денного перед трибуною з’явились люди в комуфляжній формі. Вели вони себе мирно. Попросили слова. На що отримали заперечення з боку… Костянтина Бриля, який не є суб’єктом місцевого самоврядування. Натомісь Єгор Семенков, який замість Григорія Самардака проводив сесії запропонував надати людям слово і пообіцяв поставити на голосування питання надання слова громадянам. Але не стримав свого слова і не поставив. Виступаючий в цей час Олександр Старух запропонував надати слово бажаючим виступити, а сам оголосив про готовність поступитись їм часом.
Єгор Семенков ставить питання надання слова на голосування.
Зареєстровано: 66 депутатів.
Голосувало:23
ЗА: 22
ПРОТИ:0
УТРИМАЛИСЬ: 1
Не голосували: 43
Не зареєстровано: 18
Серед не голосувавших:
Опозиційний блок в повному складі(20 депутатів),
РПЛ в повному складі(5 депутатів),

ЗА голосували:
Самопоміч в повному складі (5 депутатів),
Укроп в повному складі (4 депутата), а також:
Батьківщина:
Фукс, Майстро, Старух, Ільїн. СуржанЮ Шевченко не голосували.
Наш Край:
Тарасов. Інші не голосували
Нова Політика:
Знаменський, Чухрай, Шинкаренко. Коцюба, Хвостак не голосували.
БПП:
Бурка, Лупинос, Кюрчев. Інші не голосували.
Позафракційні:
Абдурахманова, Голота. Ковиліна не голосувала.

http://www.zor.gov.ua/content/dvadcyat-persha-sesiya-somogo-sklykannya

Після відмови у наданні слова Віталій Олешко намагався з залу донести якусь інформацію депутатам і присутнім в залі, але без мікрофону мова була не розбірлива. Вів він себе не агресивно. Лише намагався донести інформацію до людей.
В цей момент його в грубій формі почав обривати голова ОДА Костянтин Бриль. Він почав вимагати щоб Олешко говорив українською мовою, бо інакше , за словами Костянтина Івановича він не є патріотом і не має права щось казати. На що звісно не мав права. Жоден закон не надає державному службовцю вимагати від громадян розмовляти будь-якою мовою і принижувати їх. Потім Костянтин бриль почав вимагати щоб до нього підійшли поліціянти для того, щоб він надав їм наказ вивести цих людей з зали. На що також не мав права. Бо ніхто не має права втручатися в діяльність правоохоронних органів. Потім пан Бриль погрожував що тепер Олешком займуться правоохоронці. І наполягати на тому, що люди в комуфляжній формі порушують громадський порядок. Натомість саме голос і стан губернатора був гучнішим і агресивнішим за людей. Саме це могло спровокувати людей на агресивні дії, але вони самі мирно і тихо покинули зал.
Єгор Семенков оголосив переву до 13 години.
Із затримкою в 10 хвилин сесія продовжила свою роботу.
А в 13-14 сайт Время новостей вже повідомив про бійку між правоохоронцями та АТОшниками і про затримання Олешко, розмістивши фото подій і серію відео, з яких видно, що заворушення спровокували саме поліцейські, намагаючись вивезти Олешко. А АТОшники лише реагували з метою не допустити порушень прав.
АТОшники вигукували щоб Олешко нікуди не увозили, а склали протокол на місці, але з невідомих причин поліція саме затримала Олешко, спровокувавши бійку і конфлікт.
При цьому на відео видно як поліціянти нецензурно лаятися. А саме за це склади протокол на Олешко, хоча свідчень про це в жодному виданні і від очевидців немає. Тож логічно притягти до дисциплінарної відповідальності і представників поліції за таку поведінку і відношення до громадян.

https://timenews.in.ua/381743/berdyanskij-aktivist-zaderzhan-vozle-oblsoveta-proizoshla-draka-mezhdu-atoshnikami-i-pravoohranitelyami-video

О 17-00 Форпост надав коментарі Костянтина Бриля щодо ситуації, що склалася в сесійній залі. Пан Бриль .

http://forpost.media/novosti/strong-bril-rozpoviv-chomu-strong.html

«Я вважаю, що слідчі Нацполіціі та СБУ дадуть відповідь, за якими статтями йому сьогодні буде пред’явлено звинувачення. Я вважаю, що його дії несуть дестабілізуючий характер. Він захищається своїми популістськими, політичними гаслами від кримінальної відповідальності, якої він заслуговує. Повірте, я знаю багато про цю особистість з інших джерел. Я розумію, що це людина, яка священне звання АТОвця використовує в своїх цілях. Слідство дасть свою відповідь», — заявив Бриль в коментарі «Panoptikon».
Тон коментаря дуже схожий на особисту неприязнь. Бо ніхто не давав права чиновнику надавати оцінку чи створювати негативний імідж будь-якому громадянину. Ніяка інформація, окрім рішення суду що вступив законну силу не може називати людину правопорушником.
Невідомо також, звідки у Костянтина Бриля інформація що поліція і СБУ(????) будуть пред’являти Олешко звинувачення. І тим більше ніхто не давав права голові ОДА вирішувати хто і що буде говорити з трибуни обласної ради. І наперед надавати оцінку політичності будь-яким висловлюванням. І тим більше, перешкоджати висловленню людиною своєї думки Це порушення права на свободу висловлювання та свободу думки (Конвенція). Невідомо також про яке слідство говорить губернатор, тому що адміністративний процес такого не передбачає.
Не зрозуміло, при цьому, чому коментарі дає голова ОДА про захід обласної ради. Законодавчо заборонено втручання будь-кого в діяльність органів місцевого самоврядування і в їх заходи, сесії в тому числі.
І взагалі незрозумілим звучить пояснення пана Бриля щодо ненадання слова Олешко органом, на який він по закону не має жодного впливу, і відповідно, не можу давати пояснення рішень депутатів.
Про те, чому АТОвцям не дали слова у сесійній залі, Костянтин Бриль сказав наступне:
«Я проти того, щоб трибуну облради використовували популісти. Ви пам’ятаєте минулу сесію, коли прихильники Саакашвілівці та озвучували нам свої гасла. Олешко — представник тієї ж політичної партії. І депутати сьогодні голосували за ненадання слова не АТОвцям в цілому, а конкретно пану Олешко», — підсумував голова Запорізької ОДА.
Які данні свідчать про популізм Олешко і хто повноважен це вирішувати також не зрозуміло. Як і причетність бажань губернатора до використання трибуни облради.
Остання ж фраза пана Бриля має ознаки дискримінації за принципом належності до політичної партії. Але ніхто не давав повноважень голові ОДА за допомогою силових структур розправлятись з опонентами правлячої партії.

http://forpost.media/novosti/strong-bril-rozpoviv-chomu-strong.html

Через півгодини з заявою виходить т.в.о. Нацполіції Олександр Панченко, якого кликав до себе в сесійній залі Костянтин Бриль, яку оприлюднив Форпост:

На 13 секунді своєї заяви він повідомив про те, що бійці охорони не пропускали АТОшників до сесійної зали, (що вже є порушенням ЗУ Про доступ до публічної інформації з боку охорони).
На 20 секунді він надає обгрунтування представників облради (хоча на фото ЗМІ присутній і Зубченко-представник ОДА, який перевіряє з невідомих причин посвідчення УБД) причину недопуску. Нібито це пов’язано з тим, що в залі немає місця, що не може бути визнано законним обмеженням для доступу громадян на сесії. Люди мають право стояти в проходах, сидіти на сходах і займати всі вільні місця в залі. І за роз’ясненням Офісу Омбудсмана, це їм повинні забезпечити.
А якщо загадати попередню інформацію про намір блокувати дії АТОвців, і співставити її з інсайдерською інформацію про штучне заповнення зали керівниками об’єктів комунальної власності та громадськістю (яка за словами очевидців масово влаштовувала селфі в приміщенні облради), то є підстави вважати що наповненість зали, яку не спостерігали вже давно, була не просто так.
Тож технічна можливість допуску людей до сесійної зали була. Нацполіції варто вивчити вимоги і практику застосування ЗУ Про доступ до публічної інформації, в чому ми готові їм допомогти. Щоб їх дії більше не порушували закон і щоб вони могли кваліфікувати під дію якого закону підпадають конкретні елементи механізмів громадської участі.
Незаконним була і пропозиція обрати представників для входу в залу, оскільки ніхто не можу бути позбавлений цього права.
На 59 секунді пан Панченко повідомляє про те, що Олешко висловлювався нецензурною лайкою та ображати чиновників та депутатів. Образ Олешка з боку Костянтина Бриля Олександр Панченко не помітив.
І тут же повідомив що губернатор звернувся до поліції із заявою про притягнення громадського активіста до відповідальності за порушення громадського порядку та наміри зірвати сесію(???) Опустимо лайки і образи депутатів між собою, крики без мікрофона з порушенням регламенту, які досі ніхто не кваліфікував як лайки і образи. Цікаво інше. Згідно яких фактичних даних губернатор зробив заяву до поліції про намір Олешка зірвати сесії. Тим більше цікаво тим, що зробити таку заяву він міг під час короткої перерви, ДО якої Олешко з АТОвцями вже покинули сесію. То губернатор зробив неправдиву заяву?
Жодним чином пан Панченко не пояснив коли вони встигли підігнати транспорт і спланувати операцію ( а це видно на відео) із затриманням Олешко. І яка в цьому була необхідність? Чому протокол тихо і мирно не було складено на місці? І які підстави, окрім заяви губернатора, були для складання цього акту?
Бо саме ці дії правоохоронців і збурили АТОшників.
Далі Олександр Панченко називає АТОшників митингувальниками. Причини цього висловлення не відомі. Бо мирні зібрання закінчились(якщо вони були) ДО потрапляння людей до приміщення облради з МЕТОЮ потрапляння на сесію.
Грамотними і законними були висловлення пана Панченко щодо опису активіста (без зазначення персональних даних).
О 17-11 вийшла стаття на о61: https://www.061.ua/news/1989797
Ці фото також показують лише емоційність під час виступу і обурення відмовою у наданні слова. Але не свідчать про хуліганські дії. А також є фото розмови пана Бриля з поліціянтом під час сесії, що схоже на надання наказів. Тож коли подав заяву до поліції пан Бриль? І в якій формі? І заява це була (письмова) чи повідомлення (усне)?
О 17-36 Вся Власть публікує ряд фотографій, які також не засвідчують хуліганство, але чітко фіксують недопуск людей на сесію. Та ще і з застосуванням рядів поліції, що робить поліцію співучасниками порушення права на доступ до публічної інформації громадянами.

http://www.vv.com.ua/v-zaporozhe-proshla-ocherednaja-sessija-oblsoveta-foto

О 17-46 Время Новостей розміщує ще ганебніші фото і короткий екскурс в історію становлення пана Пономарьова, дії якого і хотіли озвучити АТОвці, і чому завадив голова ОДА. Подивіться на ці фото. Вони кричущі. Це просто неприпустимо використовувати поліцію для перешкоди в реалізації громадянських прав людей.

https://timenews.in.ua/381865/litso-protesta-kak-v-zaporozh-e-trebovali-zemlyu-i-protestovali-protiv-nardepa-ponomareva

О 18-21 Время Новостей наводить коментар на своїй сторніці у Фейсбук Костянтина Бриля. Це варто почитати, оскільки якщо наведені головою ОДА факти є правдивими, то рішення має винести суд, а до того часу діє Конституційна норма презумпції невинуватості. А звинувачення губернатора в прикриванні статусом АТОшника спростував пан Книш, який засвідчив що разом воював з Олешко.

https://timenews.in.ua/381885/zaporozhskij-gubernator-o-rukovoditele-segodnyashnej-aktsii-protesta-e-tot-chelovek-prikry-vaetsya-imenem-zashhitnika-ukrainy

О 20-00 на сторінці пана Золотоноші у Фейсбук з’являється коментар:

Олег Золотоноша

«Полиция — аполитична, в прямом смысле этого слова.

Изучив обстоятельства сегодняшних событий возле областного совета, хочу остановиться на трёх основных тезисах:

Полицейские обязаны обеспечивать безопасность граждан во время проведения: мирных собраний, акций протеста и других массовых мероприятий………

Граждане, принимающие участие в массовых мероприятиях, обязаны быть законопослушными и не нарушать закон………….

Никто из участников процесса не имеет права нарушать права граждан.

Для полицейского нет разницы при принятии решения и соответствующего реагирования, в рамках закона конечно, если гражданин нарушает закон, не зависимо — нарушает участник АТО или нарушает сам полицейский. (Вообще не правильное разделение и суждение, на мой взгляд, о том что сегодня были стычки между участниками АТО и полицией, ведь в полиции также много сотрудников, которые несли службу в зоне боевых действий и сегодня часть из них прибыла на вызов в областной совет ( может тогда лучше говорить : были стычки между участником АТО- предпринимателем или директором или водителем и участником АТО — полицейским). Все мы ЛЮДИ — замечательные граждане нашей страны.

Сегодня было допущено ряд тактических ошибок и со стороны полиции, в том числе, обязательно разберёмся с этим. Также было допущено ряд ошибок и со стороны участников протеста.

Уважаемые граждане-участники: массовых мероприятий, акций протеста, мирных митингов хочу дать Вам посыл о том, что не нужно искать врага в человеке — полицейском, он Ваш друг и помощник, до того момента, как только Вы нарушили закон. Полицейский не может не реагировать на нарушение закона. Относитесь с уважением к сотруднику полиции. От того, что произойдёт драка между людьми разных профессий и людьми -полицейскими ничего в государстве не измениться, в лучшую сторону.

Как позитив, конфликт исчерпан два участника АТО — координатор митинга и исполняющий обязанности начальника ГУНП сумели во всем разобраться и найти общий язык. Надеюсь в дальнейшем все мы будем мудрее и будет побеждать здравый смысл.

Всем хорошего вечера!»

А повідомлення Акценту взагалі додали маслу в у вогонь. Бо з’ясувалося що не лише АТОвців не допускали до сесійної зали, а і журналістів.

http://akzent.zp.ua/na-sessiyu-zaporozhskogo-oblsoveta-ne-puskayut-atoshnikov-i-zhurnalistov-foto-video/

При цьому виникають питання: як, на підставі чого і за якою ознакою були пропущені до зали люди, які зайняли місця в залі? Чому під час допуску до сесійної зали було застосовано вибірковий принцип? Чому до сесійної зали не були допущені журналісти, а це може бути розцінене не лише як ненадання інформації журналістам, а і як перешкоджання їх діяльності. А це вже дві статті КК.
Тож у своєму небажанні спілкуватися з окремими громадянами обласна влада зайшла далеко у порушенні прав цілої низки прав у кількох груп громадян.
І не має значення до якої партії чи громадського об’єднання належить людина (більше того, ніхто не має права навіть питати про це), не має значення знаходиться людина під слідством чи ні, не має значення особиста неприязнь і «відома інформація»……
А значення мають для чиновника лише ст.19 Конституції України і його посадові обов’язки, вихід за які є перевищенням своїх повноважень.
Таким чином, 22.03.2018 в Запоріжжі відбулася надзвичайна подія, повтору якої бути не повинно. І поліція, і представники органів публічної влади повинні стояти на захисті і забезпеченні прав громадян, не допускаючи порушення ані політичних, ані економічних, ані громадянських, ані інших категорій прав.
Тож варто чітко розділяти 2 заходи що відбулися в цей день: на площі перед ОДА (де можливо за певних обставин було б назвати людей мітингарями чи пікетувальниками, в залежності від виду заходу що вони проводили), і потрапляння на сесію, де вступають в дію інші закони.
До першого заходу ні у кого претензій немає, хоча з моменту коли люди покинули площу перед ОДА вони перестали бути мітингарями.
І з того моменту, як громадяни зайшли до будівлі обласної ради з метою потрапити на сесію обласної ради, вступає в дію інше законодавство: ЗУ Про доступ до публічної інформації, який гарантує кожному право отримувати інформацію безпосередньо, тобто під час засідань колегіальних органів, сесій в т.ч.
Не варто забувати також і про ст. 38 Конституції України, яка надає право кожному на участь в управлінні державними і місцевими справами. І ст. 46 ЗУ Про місцеве самоврядування В Україні: Сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством. Порядок доступу до засідань визначається радою відповідно до закону. Протоколи сесії ради є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

І якщо чиновники не розуміються на правах місцевого самоврядування, то може не варто втручатись в її діяльність?
Загальні висновки такі:
1.Якщо депутати б надали слово громадянам, ніякого конфлікту не було б, але можливо були б оприлюднені неприємні певному колу осіб факти чи інформація.
2.Якби поліція була обізнана з правами людей і вимогами ЗУ Про доступ до публічної інформації, ЗУ Про місцеве самоврядування в Україні, з Конституцією України і Конвенцією прав людини, і не вчиняли дій в порушення цих вимог законодавства, то конфлікту можна було б уникнути.
3.Якщо б не заяви голови ОДА на сесії органу місцевого самоврядування і не заява до поліції , то бійки і травмування людей не було б.
4.Якби не штучне заповнення зали з метою перешкоджання реалізації законних прав громадян, порушення прав громадян і журналістів не відбулося.
Загальне ж враження : не знаючи місця проведення цих подій, можна було б прийняти це за кадри русТВ. А співставляючи ланцюжок подій і фігурантів виникає дежа вю. Повне занурення в принцип створення ситуації 26 січня 2014 в Запоріжжі.
І це не тішить.

Слайд2
Слайд15
Слайд14
Слайд13
Слайд12
Слайд11
Слайд10
Слайд13
Слайд9
Слайд7
Слайд8
Слайд16
Слайд4
Слайд5
Слайд6
Слайд3

Фото Запорізьких видань. Посилання вище.

Оставить комментарий

  

  

  


восемь − 5 =

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>