Логин

Март 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев   Апр »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Рубрика: Що сесія наступна нам готує

Кожного місяця ми робимо попередній огляд питань, що виносятся на найближчу сесію обласної ради і домагаємось від обласногої ради дотримання вимог законодавства під час формування і оприлюднення порядку денного, а також дотримання 20-денного строку знаходження проектів рішень з усіма запереченнями і правками , відповідно до вимог ЗУ Про доступ до публічної інформації.

Не дивлячись на явний прогрес, з’являються нові схеми ухилення від надання громадянам повної, зрозумілої і оперативної інформації. Однією з них є внесення питань до порядку денного сесії через президію чи погоджувальну раду, що проходить за 1-2 дні до сесії. Відповідно громадяни не знають які саме питання, в якій послідовності будуть розглядатися. Мають прямо під час сесії перевіряти 20-денний термін на оприлюднення. І поки вони це роблять, виявляючи порушення, заявити про них вже не мають змоги, бо рішення за порушеною процедурою вже прийняті.

Ця система, створена головою обласної ради підлягаю невідкладному реагуванню депутатів на вищеозначені моменти.

В оприлюдненому Розпорядженні про скликання сесії 22.03.2018 (яке було оприлюднено своєчасно) значиться 10 питань порядку денного.

http://www.zor.gov.ua/content/proekty-rishen-do-rozglyadu-na-sesiyi

Виходячи з пропорційності внесення на попередніх трьох сесіях питань до порядку денного прямо в сесійній залі на підставі рішень погоджувальної ради, то ще десь питань 30-40 скоріш за все, буде оголошено і прийнято прямо на початку сесії. Закон про місцеве самоврядування в україні , звісно, дає право депутатам вносити питання до порядку денного, але за процедурою , визначеною в законодавчих і нормативних документах.

І якщо тут ще можна доводити свої контраргументи, то додержання 20-денного строку на оприлюднення текстів проектів рішень є прямою нормою ЗУ Про доступ до публічної інформації. А це означає, що у випадку 22.03.2018 всі проекти рішень що були оприлюднені після 01.03.2018 не мають права виноситись на сесію 22.03.2018.

А ось у поданих проектах рішень і можуть міститися проекти по новим питанням порядку денного. І проаналізувавши весь перелік з 52 питань, виявилось що лише 12 з них витримали 20-денний термін. І, відповідно, можуть бути додатково (в розумінні ЗУ Про доступ до публічної інформації) розглянуті на сесії.

http://www.zor.gov.ua/content/arhiv-proektiv-rishen

Але, як свідчить досвід, винесені будуть не вони. Досвід показує що порядку 25-30 питань будуть намагатися внести до порядку денного з порушенням вимог ЗУ Про доступ до публічної інформації. І лише від депутатів залежить чи дозволять вони в черговий раз дозволити голові ради зробити їх співучасниками порушення законодавства чи ні.

Серед оприлюднених проектів рішень не внесених до Розпорядження є цікавинка. І це стосується не тільки невідомого об’єкту внесення пропозиції, а і ігнорування при його підготовці паном Самардаком вимог антикорупційного щаконодавства та вимог НАЗК.

Це питання за строком оприлюднення не має права бути винесено на цю сесію, але в нашій облраді можливе все.

Ітак, під номкром 23 розміщене, внсене невідомим Відділом з питань правового та організаційного забезпечення реалізації засад антикорупційної політики виконавчого апарату обласної ради питання «Про створення комісії з оцінки корупційних ризиків у Запорізькій обласній раді». І розміщено воно на сайті лише 13.03.2018.

Від депутатів, скоріш за все, буде прихована історія створення цього проекту рішення, а також вимоги НАЗК до цього процесу.
Натомість, НАЗК на адресу органів публічної влади направило листи з пропозицією виконати вимоги законодавства і створити Антикорупційні програми, попередньо для цього створивши комісію з оцінки корупційних ризиків.
При цьому НАЗК наголошує на тому, що відповідно до принципів прозорості та доступності інформації вся інформація на всіх етапах створення і діяльності цієї комісії і всіх антикорупційних заходів повинні проводитись не тільки шляхом інформування, а і шляхом УЧАСТІ громадськості в роботі цієї комісії та всіх заходів. При цьому НАЗК посилається на ч.2 ст.38 Конституції україни та ст.21 ЗУ про запобігання корупції.

При цьому НАЗК звернулось до облради з проханням створенню умов виконання на належному рівні заходів щодо підготовки антикорупційної програми органу влади, який очолює пан Самардак, забезпечивши доступність для представників громадськості та експертів вказаного процесу шляхом ВКЛЮЧЕННЯ їх до складу комісій з оцінки корупційних ризиків у діяльності облради.
Рекомендований НАЗК строк прийняття Антикорупційної програми — березень-квітель 2018 року.

На виконання вимог Конституції, Закону Про запобігання корупції та рекомендацій НАЗК, ГО «Народний Захист» та ГО «Крапля Істини» направили офіційні звернення на ім’я голови обласної ради Григорія Самардака з пропозицією включити до складу цієї комісії делегованих представників цих організацій громадянського суспільства.
Важливо що ці організації системно займаються питаннями запобігання корупції, сприяння відкритості та прозорості в роботі обласної ради, проводять моніторинги, розробляють проекти нормативно-правових актів, направляють рекомендації з пропозиціями усунення порушень законодавства в роботі обласної ради.
Натомість обидві отримали відмову у включенні до складу делегованих представників ОГС за підписом Григорія Самардака. Пан Самаррдак наполягає на тому ( і ця ж норма прописана в Положенні про цю комісію, яку ніби то розробила керівник неіснуючого раніше відділу Іваненко Ю.Л.) що приймати рішення про ЗАЛУЧЕННЯ до роботи комісії представників ОГС та експертів будуть приймати члени комісії.

При цьому, не розуміння відмінності Участі у роботі комісії і ЗАЛУЧЕННІ до роботи в ній є профнепридатністю для голови обласної ради. В іншому випадку, він грубо порушив вимоги антикорупціного законодавства і прямі рекомендації НАЗК.

Не меньш шедевральним є і проект Положення, п.5 якого намагається легалізувати порушення антикорупційного законодавства головою облради Григорієм Самардаком:
«5. До складу Комісії ВКЛЮЧАЮТЬСЯ посадові особи структурних підрозділів виконавчого апарату Запорізької обласної ради, депутати Запорізької обласної ради (представники депутатських фракцій та груп). Також, до роботи Комісії та її складу за згодою МОЖУТЬ ЗАЛУЧАТИСЯ представники громадськості та експерти, які володіють знаннями про внутрішнє і зовнішнє середовище Запорізької обласної ради та мають досвід роботи у сфері її діяльності. Питання ЗАЛУЧЕННЯ представників громадськості та експертів до роботи та включення їх до складу Комісії розглядається членами Комісії на її засіданні.»
(що суперечить вимогам законодавства та рекомендаціям НАЗК).
Корупційні чинники є і в інших статтях проекту, підготовленого відділом, судячи з назви якого, призначеного для проведення антикорупційних експертиз проектів НПА , і який сам створюючи проект не зміг уникнути корупційних чинників.
«15.Засідання Комісії скликаються в міру необхідності, а також обов’язково проводяться перед підготовкою або переглядом Антикорупційної програми Запорізької обласної ради на 2018-2020 роки. Засідання Комісії проводяться за ініціативою голови Комісії і скликаються головою комісії.»
Ця норма не тільки показує неорганізованість діяльності комісії, а і підпорядковує її лише єдиній особі-голові комісії. Як і норма п.10 Положення, який встановлює норму затвердження плану роботи виключно одноособово головою комісії.
Це не тільки суперечить задекларованій к в п.1 колегіальності органу, а і робить комісію залежною від однієї особи. Що не допустимо.

Так п.1 розділу 2 ПОРЯДОКУ підготовки, подання антикорупційних програм на погодження до Національного агентства з питань запобігання корупції та здійснення їх погодження визначають принципи підготовки антикорупційних програм:

«1. Підготовка антикорупційної програми органу влади здійснюється за принципами:

1) законності — антикорупційна програма не має суперечити Конституції України і готується на основі Закону, антикорупційної стратегії та державної програми з її реалізації, а також з урахуванням положень інших нормативно-правових актів;

2) прозорості — інформація (документи) про підготовку антикорупційної програми, в тому числі про оцінку корупційних ризиків у діяльності органу влади, є відкритою(ими), доступ до якої(их) не може бути обмежено (крім випадків, визначених законодавством);

3) доступності — будь-яка особа має право брати участь у підготовці антикорупційної програми у встановленому законодавством порядку (шляхом подання пропозицій до її тексту, участі в роботі комісії з оцінки корупційних ризиків тощо);

4) галузевої належності та всеохопленості — антикорупційна програма органу влади має враховувати сферу діяльності органу влади, передбачати заходи відповідно до усіх повноважень та функцій органу влади згідно із положеннями спеціальних нормативно-правових актів, а також поширюватись на всю його організаційну структуру (включаючи територіальні органи, підприємства, установи, організації, що входять до сфери управління, тощо);

5) об’єктивності та неупередженості — антикорупційна програма готується з урахуванням суспільних інтересів щодо налагодження в органі влади ефективної системи запобігання та виявлення корупції, у зв’язку з чим дії та рішення його посадових осіб під час підготовки антикорупційної програми мають бути спрямовані виключно на досягнення цієї мети.»
Три з яких порушено.

Проблемним є і додерджання рекомендованих НАЗК строків прийняття Програми (березень-квітень 2018), оскільки затвердженню програми(з оприлюдненням впродовж 20 днів) передує процес її створення комісією на підставі визначених корупційних ризиків.
Натомість голова облради та відділ обларади, відповідальні згідно Закону за забезпечння процесу запобігання корупції в облраді самі порушили не одну вимогу законодавства та рекомендацій НАЗК. І на сьогодні вкластися в строки рекомендовані НАЗК вже немає можливості. Тож депутатам варто звернути особливу увагу на додержання процедури для уникнення співучасті в порушенні антикорупційного законодавства головою облради та керівником відповідного відділу.

Тож при підготовці проекту рішення порушено як процесуальні, змістовні, так і часові вимоги. А також Конституційне право громадян на участь в управлінні державними та місцевими справами, на участь в антикорупційних процесах і заходах.

Що ж стосується ініціатора проекту, то це відділ, якого на 01.01.2018 не було у структурі апарату обласної ради. І створення цього відділу є внесенням змін до структури апарату, яке, згідно Регламенту обласної ради, відноситься до сесійних питань. Але такого рішення депутати сесійно не приймали.

Тож сумнівним є не тільки зміст проекту рішення,складу комісії, порядку її діяльності, а і сам суб’єкт ініціативи.

Може хоч на цій сесії депутати вкажуть голові облради на неприпустимість імітації взаємодії з громадськістю , тим більше , в питаннях антикорупційного законодавства.

А взагалі на сесії будуть розглянуті кадрові питання, перерозподіл коштів по природоохоронній програмі та інші питання.
Але це не означає що завтра ми не отримаємо невідомі перерозподіли коштів по різним програмам та заходам, внесення змін до бюджету, а також невнесені кадрові питання.

Закликаємо депутатів наполягти в решті решт, на належному рівні організації діяльності ради з забезпеченням своєчасного внесення в плановому порядку питань і проектів рішень до порядку денного сесій із додержанням законодавства, прав громадян і депутатів.

Оставить комментарий

  

  

  


× 1 = девять

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>