Логин

Февраль 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Янв   Мар »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Механізму місцевої ініціативи в Запоріжжі бути?

Право громадян на внесення місцевої ініціативи  затверджене ст.9 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», але як і багато інших механізмів, цей в м.Запоріжжя і області не  працював. Це не дивлячись на те, що ще три роки тому ЗОГО «Народний Захист» в порядку місцевої ініціативи вносила проект рішення міської ради , яким пропонувалось затвердити, розроблені Народним Захистом і обговорені з громадськістю Порядки проведення громадських слухань, консультацій з громадськістю , фінансової підтримки  ОГС, сприяння проведенню громадської експертизи в міськвиконкомі.

Недивлячись на необхідні  250 підписів громадськість зібрала біля 400. Але  міськвиконком не вважав за потрібне навіть відповісти, не те, щоб внести  розробки громадськості  до порядку денного сесії міськради.

Все це було можливим з трьох  причин:

1.Недостатнє регулювання процедури внесення і розгляду місцевої ініціативи;

2.Низька виконавча дісципліна у посадових та службових осіб  Запорізької міськради;

3.Відсутність відповідальності за невиконання законодавству посадових та службових осіб  Запорізької міськради .

Не дивлячись на  чинність Статуту територіальної громади м.Запоріжжя, механізм місцевої ініціативи є «мертвим механізмом»  і сьогодні.

Сьогодні  реалізація права  запоріжців на місцеву ініціативу  регламентується ст.20 Статуту територіальної громади м.Запоріжжя:

Стаття 20. Місцеві ініціативи

1. Члени територіальної громади мають право ініціювати розгляд обласною, міською, Тепличною селищною радами будь-якого питання, віднесеного Конституцією і законами України до відання місцевого самоврядування.
2. З місцевою ініціативою можуть виступити:
- до міської ради – ініціативні групи, сформовані з членів територіальної громади чисельністю не менш 250 осіб;
- до Тепличної селищної ради – ініціативні групи з членів територіальної громади, які проживають на території сел. Тепличне, чисельністю не менш 150 осіб.
3. Місцева ініціатива вноситься не пізніше, ніж через 10 днів після прийняття рішення ініціативною групою до міської, Тепличної селищної ради в письмовому вигляді та оформлюється відповідно до Регламенту відповідної ради.
4. Міська рада, Теплична селищна рада розглядають питання, внесені в порядку місцевої ініціативи на чергових пленарних засіданнях рад з обов’язковою участю членів ініціативної групи.
5. Рішення, що прийняті міською, Тепличною селищною радами з питань, які внесені в порядку місцевої ініціативи, доводяться до відома територіальної громади не пізніше ніж через 25 днів після прийняття рішення і підлягають обов`язковому опублікуванню в офіційних виданнях Запорізької міської ради – газеті “Запорозька Січ”, висвітленню на офіційному сайті Запорізької міської ради “ www.meria.zp.ua ”, а за необхідності в інших засобах масової інформації.

У зв’язки з цим, Положення про внесення місцевої ініціативи доцільно приймати у вигляді  додатку до Статуту, при цьому внести зміни до тексту ст.20 Статуту.

В умоваж децентралізації доцільно право ініціації місцевої ініціативи надавати наряду з громадянами, громадським об’єднанням, благодійним організаціям, ОСНам, ОСББ тощо. Тим більше що така практика вже існує в інших областях.

В тексті проекту Положення залишається кілька дискусійних питань:

1.Хто повинен  приймати повідомлення про внесення місцевої ініціативи? Секретр ради чи уповноважена особа або відділ з питань взаємодії з громадськостю?

2.За якою процедурою  проходить  реєстарція повідомлення і хто приймає рішення?

3.Хто з членів територіальної громади має право на місцеву ініціативу? Тільки зареєстровані члени територіальної громади чи всі громадяни, що постійно проживають на відповідній території? Статут територіальної громади  вважає що:

Стаття 15. Територіальна громада м. Запоріжжя

1. Територіальна громада складається з жителів (громадян України, іноземних громадян, осіб без громадянства, біженців), які мешкають у місті на законних підставах незалежно від місця народження і терміну проживання в м. Запоріжжі.
Жителями (мешканцями) міста визнаються:
1) особи, які постійно проживають у місті;
2) особи, які проживають у місті тимчасово, прибули з інших місцевостей у відрядження, на навчання (студенти, курсанти, аспіранти тощо), лікування, відпочинок, на військову чи альтернативну службу (військовослужбовці та члени їхніх сімей), за умови їх офіційної реєстрації у відповідних органах міста.
Реєстрація жителів, що постійно і тимчасово проживають у місті, здійснюється у порядку, передбаченому чинним законодавством. Відомості щодо реєстрації всіх мешканців заносяться до банку даних Запорізької міської ради.
Члени територіальної громади – громадяни України, які досягли 18-річного віку і не визнані судом недієздатними, визнаються активними членами міської громади та мають усю повноту прав на участь у здійсненні міського самоврядування.
2. Територіальна громада є первинним суб’єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень, які здійснюються нею як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.
3. Територіальна громада має права і обов’язки в межах наданих їй повноважень та виділених ресурсів вирішувати під свою повну відповідальність усі питання місцевого значення, якщо інше не передбачено чинним законодавством.
4. Територіальна громада є суб’єктом права комунальної власності.
5. Пріоритети розвитку територіальної громади щорічно визначаються міською радою під час затвердження бюджету міста.

Але в розрізі останніх подій це питання є дискусійним і пропонується до обговоорення.

Проект положення

Зауваження УВП

ЗОГО «Народний Захист» зробила аналіз проекту положення і пропонує  всім зацікавленим особам  прийняти участь в обговоренні наших пропозицій

Аналіз НПА

Зауваження_НЗ_ініціатива

Додаток 1

Додаток 2

Додаток 3

Додаток 4

Додаток 5

Додаток 6

Оставить комментарий

  

  

  


6 + восемь =

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>