Логин

Февраль 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Янв   Мар »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Копія диплому про вищу освіту держслужбовця: персональна чи публічна інформація?

Чи має право громадянин через запит на інформацію отримати копію диплому державного службовця чи посадовця органів влади? Так, якщо він хоче перевірити наявність відповідної освіти у чиновника, — переконані експерти Центру політичних студій та аналітики та наводять свої аргументи у посібнику «Як забезпечити доступ до публічнӧ інформації̈: шпаргалка для розпорядників».

Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» персональними даними є відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована. Таким чином, копія диплому про вищу освіту належить до персональних даних особи, на ім’я якої виданий такий диплом.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про захист персональних даних» персональні дані можуть бути віднесені до конфіденційної інформації про особу законом або відповідною особою. Рішенням Конституційного Суду України від 20 січня 2012 року  № 2-рп/2012 встановлено, що до конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, відомості про її освіту.

Таким чином, за загальним правилом, інформація про вищу освіту особи є конфіденційною. Відповідно до Закону України «Про інформацію» конфіденційна інформація може поширюватися за бажанням (згодою) відповідної особи у визначеному нею порядку відповідно до передбачених нею умов, а також в інших випадках, визначених законом.

В той же час, відповідно до вищезгаданої статті 5 Закону України «Про захист персональних даних», не є конфіденційною інформацією персональні дані, що стосуються здійснення особою, яка займає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень.

Статтею 4 Закону України «Про державну службу» передбачено, що право на  державну  службу  мають громадяни України які, серед іншого, одержали відповідну  освіту  і професійну підготовку. Таким чином, наявність відповідної освіти є необхідною передумовою для виконання посадовими та службовими особами їх повноважень.

З цього випливає, що копія диплому про вищу освіту державного службовця може бути надана на запит у випадку, якщо цей диплом підтверджує наявність у державного службовця необхідної для обіймання певної посади освіти.

Підготовлено за матеріалами посібника «Як забезпечити доступ до публічної̈ інформації̈: шпаргалка для розпорядників». З повним текстом видання можна ознайомитись за цим посиланням.

«Доступ до правди»

https://dostup.pravda.com.ua/digest/publications/kopiia-dyplomu-pro-vyshchu-osvitu-derzhsluzhbovtsia-personalna-chy-publichna-informatsiia

Оставить комментарий

  

  

  


7 + = шестнадцать

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>