Логин

Октябрь 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Сен   Ноя »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Проєкт Стратегічний роз-ПИЛ завершено

В листопаді 2021 року ми розпочали  моніторити результативність  бюджетних обласних Програм  і  їх направленість на реалізації Стратегії розвитку регіону(СРР) та Державної Стратегії розвитку регіонів(ДСРР).

Який  показав низький рівень розуміння необхідності створення та реалізації  СРР  розробниками- ОДА та органами місцевого самоврядування на місцях. Спостерігається низький рівень обізнаності як представників громадськості, так і депутатського корпусу про процес стратегування. Важко казати про недостатню активність жителів громади, за умови  виявлених під час дослідження  відсутності інформації та належного рівня знань, не те, що у  громадян, а навіть у депутатів та службових осіб місцевого самоврядування.  Дослідження показали низький рівень залучення громадян, що не є тотожним низькій активності. Яка відбувається через відсутності інформації у громадського сектору та громадян про необхідність, практичне застосування та процедуру стратегування. Рівень комунікації ОПВ знаходиться також на неналежному рівні. Загалом, спостерігається низький рівень відкритості, прозорості, підзвітності у ОПВ в питаннях розробки, прийняття, реалізації та звітування про реалізацію СРР.

 

ГО «Народний Захист» в рамках проєкту «Стратегічний роз-ПИЛ», що реалізується в рамках проекту, який виконує  Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) за підтримки  МЗС Королівства Норвегії  провела:

Аналіз Бюджетів  та звітів про їх виконання 3 областей;  Програм економічного та соціального розвитку та звіти про їх виконання 8 областей; Цільових Програм спортивного напрямку та звітів про їх виконання 9 областей; Паспортів 68 бюджетних Програм;

18 веб-сайтів 9 регіональних органів влади (9 ОДА+ 9 обласних рад);

2 обговорення питання відновлення очами людей

Висновки обговорення
;

5 вебінарів про механізми участі громадськості в процесі стратегування;

Підготовлено відео-посібник-   https://www.youtube.com/playlist?list=PLwTfcQBCaT7KPZSkJ7tcvojLR4LdAK0Xl

Друкований посібник

Посібник_роз-ПИЛ

Інформаційні матеріали, статті, блоги, відеоблог

Результати  зведено у звіт

Звіт_сайт

Результати  проєкту також  було обговорено під час проведення Міжрегіональної Конференції «Стратегії регіонального розвитку. Як досягти ефективності», проведеної у партнерстві з Запорізькою обласною радою в змішаному форматі (офлайн в м.Запоріжжя та в  ZOOM).   В рамках якої  75  представниками органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських експертів та представників громад, як з прифронтових регіонів, так і приймаючих, відбулось обговорення рівня ефективності, прозорості, відкритості, підзвітності органів влади при формуванні, реалізації та звітуванні про реалізацію Стратегій розвитку регіонів.

Нажаль, результати показали  низькі рівень по всім напрямам.  В тому числі і рівень нормативного забезпечення.

Законодавчі зміни

Дослідження законодавства, яке регламентує процес розробки, виконання, моніторингу та оцінки Стратегій регіонального розвитку  вказує на  наявність законодавчих вад та суперечностей між правовими нормами, можливість різного їх трактування, що  має негативний вплив на процес стратегування. Звертаємо ваш увагу, що колізії, внутрішні суперечності, встановлення дискреції є корупційними ризиками, яких варто не допускати в текстах документів.

Наявність у підзаконних нормативних актах (Постанові та Наказі) визначень призводить до плутанини, особливо враховуючи те, що однакові терміни інколи мають різні визначення.

У всіх трьох нормативних актах, які регламентують процес стратегування  зазначається  різний ступінь залучення громадськості до  процес розробки, виконання, моніторингу та оцінки Стратегій регіонального розвитку та плану заходів на одних і тих же етапах. Що сприяло низькому рівню  відкритості, прозорості, підзвітності та результативності.

Аналіз  внесених змін свідчить про безсистемність процесу, точкового підходу, що ламає  загальну логіку документів.

Окремі терміни Тексту Наказу №79 від 31.03.2016 суперечать термінології та окремим  розділам затверджених цим Наказом Додатків. Як то Додаток “Орієнтовний графік заходів з підготовки проєкту регіональної стратегії та плану заходів», який не містить  в т.ч. нормативно визначених термінів механізмів демократії участі та вимог ЗУ «Про доступ до публічної інформації» та ст.28 БК України.

Загальний  юридичний висновок:

Дослідження законодавства, яке регламентує процес розробки, виконання,моніторингу та оцінки Стратегій регіонального розвитку  вказує на  наявність законодавчих вад та суперечностей між правовими нормами, можливість різного їх трактування, що  має негативний вплив на процес стратегування.

Наявність у підзаконних нормативних актах (Постанові та Наказі) визначень призводить до плутанини, особливо враховуючи те, що однакові терміни інколи мають різні визначення.

У всіх трьох нормативних актах зазначається  різний ступінь залучення громадськості до  процес розробки, виконання,моніторингу та оцінки Стратегій регіонального розвитку та плану заходів на одних і тих же етапах.

Аналіз змін свідчить про безсистемність процесу, точкового підходу, що ламає  загальну логіку документу.

Окремі терміни Тексту Наказу №79 від 31.03.2016 суперечать термінології та окремим  розділам затверджених цим Наказом Додатків. Як то Додаток “Графік

Рекомендації:

  1. Внести запропоновані зміни до законодавства.    Під час внесення змін передбачити механізми демократії участі, відкритості, прозорості та підзвітності,  визначені  ЗУ “Про доступ до публічної інформації” та Постановою Кабміну № 996 від 3 листопада 2010 р. “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”. Бюджетної частини- відповідно до вимог Бюджетного Кодексу України.
  2. Внести зміни до “Порядку розроблення регіональних стратегій розвитку і планів заходів з їх реалізації, а також проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації зазначених регіональних стратегій і планів заходів” затвердженого Постановою КМУ від 11 листопада 2015 р. № 932, запровадивши в Державній Стратегії розвитку  набір уніфікованих індикаторів результативності досягнення цілей стратегій регіонального розвитку.
  3. Під час розроблення, реалізації та звітування  про виконання Стратегії регіонального розвитку та плану заходів органам публічної влади застосовувати положення ЗУ “Про доступ до публічної інформації” та Постанови Кабміну № 996 від 3 листопада 2010 р. “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”.
  4. Під час розроблення, реалізації та звітування  про виконання Стратегії регіонального розвитку та плану заходів органам публічної влади застосовувати положення всіх трьох нормативних актів: Закону України «Про засади державної регіональної політики», Постанови КМУ від 11 листопада 2015 р. № 932 “Про затвердження Порядку розроблення регіональних стратегій розвитку і планів заходів з їх реалізації, а також проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації зазначених регіональних стратегій і планів заходів” та “Методики розроблення, проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації регіональних стратегій розвитку та планів заходів з їх реалізації”в редакції Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 373 від 27.12.2018, уникаючи вибіркового їх застосування.

У своїх виступах керівники юридичних Департаментів  регіональних органів публічної влади наголошували на негативному впливі виявлених нормативних колізій на ефективність, відкритість, прозорість та підзвітність в процесі стратегування.  Учасники також підіймали питання необхідності започаткування  процесу перегляду Стратегій регіонального розвитку та активізації процесу розробки та прийняття Стратегій розвитку громад. Відсутність  яких завадить окремим  громадам отримати фінансування з Держбюджету  на реалізацію заходів Плану  відновлення.

Експертами проєкту розроблено 2 проєкти нормативно-правових актів.  З рекомендацією  облрадам прийняття проєкту Бюджетного регламенту. Та Уряду  проєкт внесення змін до ЗУ «Про  засади  державної регіональної стратегії»,  Постанову  КМУ № 932 та Наказу Мінрегіону № 79.

5.Конфернція_преска

 

 

 

 

Прес-конференцію.

DSC_8165

 

Більше інформації на нашому Youtube-каналі — https://www.youtube.com/watch?v=uTM__Vw3hr8&t=607s

Та веб-сайті- www.захист.zp.ua

 

Статтю   розроблено ГО «Народний Захист» в рамках проекту, який виконує Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) за підтримки  МЗС Королівства Норвегії.

Проєкт ГО «Народний Захист»- «Стратегічний роз-ПИЛ».

Думка та позиції, висловлені у цьому відео не обов’язково відображають позицію МЗС Королівства Норвегії та Інституту висвітлення війни та миру (IWPR).

 

Оставить комментарий

  

  

  


× 6 = сорок восемь

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>