Логин

Март 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев   Апр »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Коронавірус і інформація. В МОЗ приховують потреби Запоріжжя , а в ОДА не в змозі зрозуміти зміст запитань.

Запоріжці не отримують достовірної інформації про готовність області до подолання COVID-19 і витрачання бюджетних коштів на це.
Приховування іде на всіх рівнях.
Виникає закономірне запитання: це національна політика?
Що передбачає закон в умовах пандемії (загрози життю людей)?
ЗУ «Про доступ до публічної інформації» (ст.15) зобов’язує розпорядників публічної інформації оприлюднювати данні що стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян негайно, але не пізніше 48 годин.
Бюджетний Кодекс України зобов’язує головних розпорядників бюджетних коштів оприлюднювати інформацію про витрачання бюджетних коштів.
Тож, органи влади та комунальні і державні лікувальні установи в умовах інформації про можливу загрозу життю людей ЗОБОВ’ЯЗАНІ негайно оприлюднювати інформацію про стан захворюваності, симптоми, алгоритм дій хворих і лікарів; запаси ліків, обладнання; адреси лікувальних закладів; спосіб звернення і умови надання медичної допомоги; іншу важливу для людей інформацію. І, безперечно, інформацію про закупівлі.
Отже, на сайті МОЗ, Департаменту охорони здоров’я міста та ОДА, комунальних лікувальних закладів має бути оприлюднено і оперативно (не пізніше 48 годин після отримання нової інформації) актуалізовувати публічну інформацію. А також впродовж 48 годин надаватись інформація у відповідь на запит.
Моніторинг отримання публічної інформації в активний і пасивний спосіб показав повний провал інформаційної політики на всіх рівнях.
Беремо за приклад Запорізьку область. І відстежуємо всю інформаційну вертикаль.
Закономірно ми розпочали надсилання запитів з Міністерства охорони здоров’я. Куди 13 березня 2020 року направили запит про перелік, кількість, вартість, дати надсилання і отримання Запорізькою областю тестів, обладнання, засобів тощо для боротьби з коронавірусом. А також про отримувачів тестів, обладнання тощо; і копії інформації, наданої Запорізькою ОДА з запроваджених заходів з попередження і лікування коронавірусу в області. Відповідь мала б надійти 18 березня. Але не пізніше 20 березня 2020 року. Проте, до сьогодні (25 березня) відповіді взагалі немає. Цієї інформації немає і на сайті МОЗ. Як немає інформації про суми і форми отримання (гуманітарка, закупівля, товарний кредит тощо) товарів для подолання коронавірусу. Тобто, МОЗ приховує інформацію про реальний стан речей як в Україні, так і в регіонах.
Перший заступник голови Запорізької ОДА Іван Федоров 17 березня 2020 року заявив про виділення Департаментом охорони здоров’я 6,4 млн. грн. на подолання коронавірусу. https://www.zoda.gov.ua/news/49404/oblasna-vlada-vprovadzhuje-karantin-zadlya-zapobigannya-rozpovsjudzhennya-koronavirusnoji-infektsiji.html
19 березня 2020 року ми до ОДА направили запит з проханням надати детальну інформацію про потреби і наявність масок, тестів, обладнання в області. Відповідь, що мала надійти не пізніше 24 березня ми отримали 25 березня. І отримали без надання запитуваної інформації. Пан Федоров не вважає за потрібне надавати детальну публічну інформацію, яку ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ надавати. Гасла у стилі «В Багдаді все спокійно» зручніші.

Слайд5

На наш запит від 20 березня до обласної ради (який одразу ж було за належністю перенаправлено до ОДА) ми запитали про :
- перелік обладнання, засобів індивідуального захисту, витратних матеріалів та діагностики гострих вірусних захворювань, іх ціна і кількість (з розбивкою по розпорядникам коштів), на які було виділено 6,4 млн. грн. з резервного фонду.
-Кількість наявного і розрахункового необхідного обладнання, засобів індивідуального захисту, витратних матеріалів та діагностики гострих вірусних захворювань в КНП «Обласна інфекційна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради та КНП «Територіальне медичне об’єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ЗОР
-Порядок проведення закупівель і відповідальних за проведення контролю за закупівлями.
У своїй відповіді пан Федоров (виконавець В.Клименко) написав що станом на 25 березня потреби у захисних костюмах, масках, ШВЛ, обладнанні, ліжках тощо ще опрацьовується. Наявність не надано. Неправомірно не надається і інформація про розподіл 6,4 млн.грн. Тобто, приховується інформація щодо розпорядження бюджетних коштів.

Слайд6

Розуміючи що розпорядник має надати всю наявну в нього інформацію, але у відповідь на запит її не надає, можна зробити висновки, що він цією інформацією не володіє. А виділення 6,4 млн.грн. не є обгрунтованим. Це єдине, що передбачає закон для ненадання запитуваної публічної інформації.
А взагалі, читаючи запит і відповідь, виникає відчуття що Іван Федоров та Вікторія Клименко просто не розуміють його змісту. Проте, важко не зрозуміти очевидні запитання.
Тож, висновок напрошується сам собою. Станом на 25 березня 2020 Департамент охорони здоров’я Запорізької ОДА умисно приховує або не володіє інформацією про потреби і наявність обладнання, масок, захисних засобів, тестів тощо в області. При цьому, проголошуючи публічну готовність до подолання коронавірусу в області. Що є недостовірною інформацією.
Такі дії пана Федорова та пані Клименко можуть кваліфікуватись як приховування суспільно важливої інформації в умовах реальної загрози для здоров’я людей. Можливо з корупційною метою. Що може бути кваліфіковано за статтею 365 КК (перевищення службових обов’язків), 364 КК (використання службового становища в своїх інтересах або в інтересах третіх осіб). А також як порушення статті 19 Конституції України: Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Закон же зобов’язує їх надавати всю наявну у органу влади інформацію у відповідь на запит та оприлюднювати її. Бо інформація не належить цим особам. Вона є відкритою. А вони лише законом визначені як представники органу влади, що має її зберігати і надавати у повному обсязі.
Дослідивши веб-сайт ДУ Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ, ми не знайшли інформації про наявність, потреби, отримання тестів, обладнання, умови проведення тестування для населення. http://www.oblses.zp.ua/index.php?1
На сайті установи в розділі «Що необхідно знати» не знайдено розділу про коронавірус. Останні звіти про відповіді на запити датовано 2016 роком. Як і інформація про держзакупівлі. http://www.oblses.zp.ua/index.php?617
Що є порушенням законодавства.
Інформація ж про рівень захворюваності надається лише в розділі Новин. Що є формальним інформуванням і ускладнює доступ до публічної інформації в пасивний спосіб.
Резюмуючи, можна зробити висновки що голова Запорізької ОДА Віталій Туринок на прес-конференції 25 березня 2020 року надав недостовірну інформацію. Вірно зауваживши, що населення має право знати стан поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у світі, Україні та, зокрема, у своїй області. І вважаючи що ним надається достатня кількість офіційної інформації.

https://www.zoda.gov.ua/news/49555/oblasna-ta-miska-vlada-objednali-zusillya-v-borotbi-z-koronavirusnoju-infektsijeju.html

Але забувши про те, що населення має право знати і реальний стан готовності медицини в області до надання медицинської допомоги і діагностування загрозливого вірусу. І алгоритм отримання цієї допомоги. Люди мають права знати!
Відповідно до Державного класифікатора надзвичайних ситуацій, надзвичайна ситуація належить до коду 20711 «НС, пов’язана з екзотичним та особливо небезпечним інфекційним захворюванням людей (окремі випадки)» і відповідає ознакам надзвичайних ситуацій, що вказані у п. 27 розділу ІІ «захворювання людей на особливо небезпечні інфекційні хвороби».
Лише 25 березня 2020 року в ОДА було прийняте рішення про створення обласного штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації регіонального рівня. Рішення було прийняте на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій області, яка сама має повноваження приймати відповідні рішення. І дублювання комісій/штабів не є належною підготовкою до подолання надзвичайної ситуації.

https://www.zoda.gov.ua/news/49558/u-zaporizkiy-oblasti-zaprovadzhujetsya-nadzvichayna-situatsiya-regionalnogo-rivnya.html

«На сьогодні область готова приймати людей з коронавірусною інфекцією: в наявності необхідне обладнання та захисне спорядження, – повідомив Віталій Туринок.» https://www.zoda.gov.ua/news/49554/oblasna-ta-miska-vlada-objednali-zusillya-v-borotbi-z-koronavirusnoju-infektsijeju.html
І це, згідно відповідей на запити, неправда. І це неприпустимо, бо порушує право запоріжців на доступ до публічної інформації.
Постає питання, пан Туринок не володію інформацією чи умисно вводить в оману запоріжців?
А пан Федоров з пані Клименко не мають інформації, чи умисно її приховують? І з якою метою?
Не можуть обгрунтувати потреби в коштах чи питання в схемах?
Їм варто було б додатково вивчити вимоги статті 20 ЗУ «Про доступ до публічної інформації»: У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту.
Та статті 24 цього ж закону: Відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації несуть особи, винні у вчиненні таких порушень:
1) ненадання відповіді на запит;
2) ненадання інформації на запит;
3) безпідставна відмова у задоволенні запиту на інформацію;
4) неоприлюднення інформації відповідно до статті 15 цього Закону;
5) надання або оприлюднення недостовірної, неточної або неповної інформації;
6) несвоєчасне надання інформації;
9) навмисне приховування або знищення інформації чи документів.

Як і стаття 60 ЗУ Про запобігання корупції: 1. Особам, зазначеним у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, а також особам, які постійно або тимчасово обіймають посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов’язків, або спеціально уповноважені на виконання таких обов’язків у юридичних особах приватного права незалежно від організаційно-правової форми, забороняється:
1) відмовляти фізичним або юридичним особам в інформації, надання якої цим фізичним або юридичним особам передбачено законом;
2) надавати несвоєчасно, недостовірну чи не в повному обсязі інформацію, яка підлягає наданню відповідно до закону.
І зрозуміти, що приховування, ненадання, надання недостовірної інформації може бути кваліфіковано і за антикорупційним законодавством також.

Всім вищеозначеним органам варто негайно вчинити дії з виправлення ситуації і відновлення права запоріжців на доступ до публічної інформації шляхом прийняття на наступному засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій області наступного рішення з першочергових дій по наданню публічної інформації населенню:
1.Всім органам місцевого самоврядування, виконавчим органам влади та місцевого самоврядування, соціальним службам, лікувальним і діагностичним закладам всіх форм власності негайно (не більше ніж впродовж 48 годин) створити на власних веб-сайтах окрему рубрику «COVID-2019». Забезпечити оприлюднення на власних веб-сайтах(за наявності) в цій рубриці наступної публічної інформації:
1.1.потреби території/закладу в товарах і обладнанні для подолання коронавірусу.
1.2.наявність цих товарів та обладнання.
1.3.додаток до річного плану закупівель, в якому зазначені всі зміни внесені у зв’язку з поширенням коронавірусу на території.
1.4.план затверджених (в ОДА, РДА, ОМС, органу виконавчої влади, лікарні, лабораторії тощо) першочергових заходів з подолання коронавірусу.
1.5.копії всіх рішень щодо виділення, отримання і розпорядження бюджетними коштами для подолання коронавірусу.
1.6.копії всіх документів про отримання і облік отриманих в усіх формах (гуманітарна, благодійна, подарунки, благодійні внески тощо) допомоги. А також детальної інформації про її використання.
1.7.порядок звернення громадян за медичною та соціальною допомогою і послугами (покрокова інструкція, адреси, контактні данні тощо).
1.8.Графік роботи органу/установи/закладу.
1.9. копії протоколів засідань всіх консультативних та дорадчих органів (штабів, комісій з подолання НС тощо) з усіма додатками.
1.10. кількість проведених за день тестів.
1.11 щоденний залишок тест-систем, експрес-тестів, ліків та справного обладнання.
2. Оновлення інформації проводити у відповідності з вимогами ст.15 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» та Бюджетного Кодексу України.
3.Звернутись до ЗМІ з проханням поширити цю інформацію і джерела її отримання.
4.Керівникам органів публічної влади-розпорядників публічної інформації посилити контроль за наданням своєчасної, повної і достовірної публічної інформації, у відповідності з вимогами ЗУ «Про доступ до публічної інформації» і статті 60 ЗУ «Про запобігання корупції». А також забезпечити онлайн-трансляцію засідань колегіальних органів.
5.ГУ Національної поліції в Запорізькій області взяти на контроль, документувати та розслідувати всі випадки приховування публічної інформації щодо пандемії коронаврусу на предмет наявності/відсутності службових злочинів, корупційних дій та наслідків приховування інформації на стан захворюваності і загрози життю людей. З систематичним оприлюдненням на власному веб-сайті результатів.
6.ДАСУ посилити контроль за дотриманням законодавства при здійсненні державних закупівель, з оприлюдненням результатів перевірок на власному веб-сайті/сторінці.

Оставить комментарий

  

  

  


− 3 = три

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>