Логин

Май 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр   Июн »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Чорні дири Бердянська

Депутати Запорізької обласної ради одностайно вирішили створити обласну Програму сприяння виконанню депутатських повноважень, за якою кожен з депутатів отримує 700 тис.грн. на рік коштів обласного бюджету для одноособового розподілу. Загальний перелік заходів затверджується колегіально. І майже завжди одноголосно.

Процес виділення коштів було унормовано окремо. Кошти мають направлятись на соціально- економічні заходи і невідкладні потреби. Після нашого тогорічного висвітлення фінансування водойм в парках і ремонти фонтанів (в прифронтовій області з розбитими дорогами і недофінансованими медичними програмами), обранці громади вирішили…. не змінювати напрямки вкладання коштів. Вони просто змінили умови, прибравши вимогу невідкладності. Поширивши цю Програму фактично на будь-які заходи без обмеження.
І тут Остапа понесло.

5 депутатів Запорізької обласної ради від Нашого краю, Батьківщини та РПЛ кошти «депутатських фондів» на загальну суму майже 3 млн. грн. (2989000,00 грн.) направили на внутрішньодворові ремонти і ремонт покрівлі ОСББ «Крилова 78″в м.Бердянськ. Згідно звіту Запорізької обласної ради, фактично витрачено – 2 937,615 тис. грн.
І виявилось що приблизно 80% цієї суми за переговорною процедурою осіла на рахунках ТОВ «Бердянськбудтрест, співзасновником і бенефіціаром якої ще донедавна був Олег Будянський — один з цих депутатів.

Рішення про це виділення було затверджено Запорізькою обласною радою №54 від 06.04.2017 зі змінами від 22.11.2018, затвердженими рішенням №15.
З отриманого нами у відповідь на запит звіту облради про використання цих коштів виходило, що вони витрачені майже в повному обсязі. І майже всі станом на 1 січня 2019 року вже виконані.

Ба більш того, з суттєвою економією коштів (бо проведено через ПрозоРРо). Проте ми встановили що економія по бердянським коштам насправді викликає багато запитань, аніж слугує прикриттям від перевірок. І що ОСББ по вул.Крилова,78 чим сервісом не скористалось. Бо, за результатами спілкування з головою ОСББ і мешканями з’ясувалось що голова не знає про ПрозоРРо, що йому хтось зверху не дав права обирати виконавця робіт, що чуттєва частина коштів цим кимосьобраним виконавцем не було освоєно. І в 2019 сюди знов будуть виділяти кошти. Що ремонт покрівлі буде проведено на умовах співфінансування, і мешканцям вже виставили відповідні рахунки.

Що ж стосується прибудинкових доріг, то все відбувалось за наступною схемою: наприклад візьмемо вул.Володимира Довганюка вздовж ж/б №103.
-депутат Олег Будянський виділяє 285 тис.грн. (проводиться рішенням обласної ради).
-Управління ЖКГ виконкому Бердянської міської ради (головний розпорядник) оголошує закупку на 270,8 тис.грн. Оскільки в плані закупівель зазначена сума в 272,736 тис.грн.. Укладає договір на 270,764 тис.грн.. Фактично складує- 269,9904 тис.грн.
-У звіті облради облдержадміністрацією зазначено, що робіт виконано на 275,601 тис. грн. (освоєно 96,7%).
-вул.Центральна, ж/б №4, №8: виділено 285 тис.грн. Відзвітовано про витрачені фактично 257,474 тис.грн. Проте у плані закупівель розпорядника і в оголошенні -238,705.
-вул.Пушкіна,14: виділено 120 тис. грн. У звіті – 120 тис. грн. В плані закупівель і в договорі – 183,2568 тис.грн. Фактично сплачено – 182,784 тис. грн.
-пр. Східний, 102: виділено 289 тис.грн. відзвітовано про використання 277,015 тис. грн. В плані закупівель і в договорі – 272,166 тис.грн. Фактично сплачено- 271,387 тис. грн.
-вул.Центральна,4,8: виділено – 285 тис.грн. Відзвітовано за 257,474. В плані закупівель і в договорі- 238,705 тис. грн. Фактично сплачено – 253,126 тис. грн.

Звідки беруть данні при внесенні до звіту про використання коштів співробітники ОДА, і на якій підставі облрада виділяє завищені суми залишається питанням.

Бердянська міська рада підтвердила свою закритість і невігластво, виставши нам рахунок за надання інформації в електронному вигляді з матеріалами всіх закупівель за депутатські кошти обласного бюджету . Скарги оформлюються. І не тільки за порушення права на доступ до публічної інформації, а і про правопорушення, пов’язані з корупцією на заступника міського голови Г.Горячова.

Дослідження матеріалів закупівель показали що «вибились з обойми» лише кошти, виділені депутатом від Батьківщини Іль’їним. Всі інши потрапили точно в ціль. І скидається на те, що за здалегідь визначеним планом.
Аналіз закупівель показав що виділені з «депутатських фондів» кошти спрямовуються на адреси групових аналогічних ремонтів. І що обласні кошти є чітким елементом єдиного пазлу ремонту внутрішньодворових доріг в м.Бердянськ. При цьому обласному бюджету чомусь ці об’єкти обходяться дорожче, аніж бюджету м.Бердянська.

Все виглядає так, що для забезпечення допорогових закупівель обласною радою (за одноособовим рішенням депутатів Бабаніна О., Будянського О., Бодасюк О.) затверджено капітальний, а не поточний ремонт; депутати Бердянської міської ради від Нашого краю направили звернення на ім’я міського голови Бердянська щодо проведення вищеозначених ремонтів. Бердянська міська рада прийняла рішення внести зміни до Програми соціально-культурного розвитку міста, додавши всі вищеозначені пункти, і виключивши роботи на таку ж суму, подальша доля якої не відома. А Управління ЖКГ в свою чергу, оголосило «конкурси», визначивши по однаковим роботам різні CPV, подробивши лоти і за переговорною процедурою уклавши договори з єдиним учасником- ТОВ «Бердянськбудтрест».

Розглянувши питання в розрізі децентралізації, спроможності місцевих бюджетів і повноважень, можна констатувати що вищеозначені роботи відносяться до власних повноважень Бердянської міської ради, і мають фінансуватись коштом місцевого бюджету м.Бердянськ. А кошти обласного бюджету мають бути спрямовані на об’єкти обласної інфраструктури. Наприклад на ремонт дороги на Бердянськ, яка знаходиться вже в жахливому стані. А також на встановлення зважувального пункту для автівок, які нищать цю дорогу. Проте, депутати облради чомусь коштом платників податків області вирішили капітально відремонтувати внутрішньобудинкові дороги курортного міста. Сприяючи підняттю рівня жиру у вершках. Але дослідження на місці показали взагалі фантастичну картину, яку ми вирішили показати і вам. Жодна інфографіка і слова не в змозі описати побачене. В частині об’єктів ми не побачили нагальної потреби у проведенні саме капітальних ремонтів. А щодо самих ремонтів, хочемо показати вам наочно. Тому ми, зняті на місці дослідження змонтували в технічний ролік, який вирішили показати і вам.

Матеріал підготовлено за допомогою аналітичної платформи youcontrol.

Дана стаття була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу.
За зміст публікації відповідальність несе ГО «Народний Захист».
Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.

Оставить комментарий

  

  

  


× 6 = двенадать

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>