Логин

Май 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр   Июн »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Що повинен зробити держслужбовець чи депутат для врегулювання конфлікту інтересів?

Закон покладає на осіб, визначених в ч.1 ст.3 Закону про запобігання корупції  обов язок самостійно: виявляти  конфлікт інтересів, своєчасно повідомляти про  конфлікт інтересів, самостійно врегульовувати конфлікт інтересів, не допускати конфлікту інтересів та не вчиняти дій в умовах  конфлікту інтересів.

Для врегулювання конфлікту інтересів може застосовуватись самостійна і зовнішня  форма врегулювання.

Самостійна  форма  для депутатів передбачає обов язкове виконання всіх кроків: негайно повідомити в письмовому вигляді відповідальний орган про конфлікт інтересів, під час розгляду питання на сесії публічно озвучити заяву про конфлікт інтересів, не приймати участь у голосуванні. Заява обов язково повинна вноситись до протоколу засідання.

Для держслужбовців обов язкове негайне  в письмовому вигляді повідомлення керівнику про конфлікт інтересів, самостійне врегулювання конфлікту інтересів шляхом усунення від вчинення дій чи прийняття рішень.

Керівник  комунальної установи, закладу або підприємства в письмовому вигляді негайно

повідомляє про конфлікт інтересів  відповідну раду, у власності якої знаходиться цей об єкт комунальної власності. Оскільки за загальною нормою питання дисциплінарного характеру приймає той, хто прийняв на роботу, то заяви і повідомлення про конфлікт інтересів повинна у дводенний термін розглядати відповідальна постійна комісія ради.

Зовнішня форма застосовується керівником  у вигляді: усунення особи від вчинення дій, прийняття рішень; зовнішнього контролю; обмеження доступу до інформації; перегляду обсягу  службових повноважень; переведення на іншу посаду; звільнення.

Для застосування кожного з заходів в Законі передбачені певні умови.

Рішення про врегулювання конфлікту інтересів в органі державної влади приймає керівник. В органах місцевого самоврядування (сільських, міських, районних, обласних радах) профільна постійна комісія ради, на яку покладено повноваження з запобігання конфлікту інтересів при виконанні депутатами делегованих повноважень.

Конфлікт інтересів у керівника врегульовується НАЗК із застосуванням тих самих форм,  з обов язковим негайним письмовим повідомленням агентство про конфлікт інтересів.

Заяви і повідомлення про конфлікт інтересів мать розглядатися негайно, але не пізніше 2 робочих днів. В противному випадку відповідальність за невжиття заходів із запобігання конфлікту інтересів грозить вже керівнику.

Додатково:  розроблено в рамках проекту «Інтереси НЕ для преси», що  реалізується за підтримки Програми Розвитку ООН та  Міністерства  закордонних справ Данії в межах програми «Участь організацій громадянського суспільства у впровадженні нового законодавства, спрямованого на запобігання корупції».

Оставить комментарий

  

  

  


9 − восемь =

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>