Логин

Май 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр   Июн »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Громадскі слухання. Чи є вони в Запоріжжі?

Механізм громадських слухань регламентується  ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» і  порядок їх проведення  деталізується Статутом  громади м.Запоріжжя. Це так повинно бути . А як насправді  відбувається в Запоріжжі?

2009 рік . Народний Захист  починає  вивчення позитивних практик впровадження  в Україні цього механізму участі громади в місцевому самоврядуванні. Виявляється що меньше 10% міст в Україна  мають  затверджений  порядок проведення слухань. Найкращим, на нашу думку, на той час  була м.Одеса. Ми  вивчилу детальну процедуру створення, обговорення та впровадження цього механізму в південній Пальмірі, і за основу взяли саме ці розробки.

2010 рік. Після створення проекту Порядку проведення громадських слухань в м.Запоріжжя ми зустрілися  з  одним із розробників одеського Порядку і обговорили  можливість застосування цього механізму в Запоріжжі.

Проект Порядку громадських слухань було виставлено на громадське обговорення і розповсюджено в районах міста та області. Три місяці працювала   «Горяча лінія» Народного Захисту для збору пропозицій. Пройшло засідання громадських організацій з обговорення пропозицій до проекту. Остаточну версію Порядку  за підтримки  десятків громадських об’єднань в 2011 році , було направлено до міської ради для прийняття на сесії. Разом із супровідним листом, проектом рішення та  Пояснювальною Запискою. Відповіді не отримано.

Одночасно пройшли громадські слухання з підвищення тарифів на теплозабезпечення, під час яких громада проголосувала проти підвищення. Всі порушення ми описували у  ЗМІ.  Через півроку були проведенні громадські слухання з підняття тарифів на вивіз ТПВ, які закінчилися  бійкою, оскільки організатор слухань (міська рада) приховала від громади не тільки призначення цього заходу, а і необхідність голосування. Після роз’яснення  учасникам громадських слухань Наталією Заболотною  важливості і процедури проведення цього заходу, люди вибухнули. Їх підтримали депутати міської ради. Громадські слухання були визнані такими, які не відбулися.  Тоді ж до рук депутатів потрапили розробки Порядку , який від свого імені внесли до Порядку денного сесії окремі з них. При цьому переробивши його на користь  влади.  Ми зробили аналіз цих змін, зустрілися з керівниками всіх фракцій, надали їм всю інформацію і документи, які свідчили про порушення прав громадян у випадку прийняття цього Порядку, а також були  вимушені  адвокатувати неприйняття цього Порядку, який було направлено на порушення прав громадян. І це питання було знято з Порядку денного сесії.

Відтоді громадські слухання  в м.Запоріжжя проводились локально .

2011 рік. Народний Захист   направляє  пакет документів з впровадження Порядку проведення громадських слухань в м.Запоріжжя до міської ради. Відповіді знов немає.

2012 рік. Народний Захист за допомогою  кількох громадських об’єднань і громадських активістів проводить збір підписів і направляє проект Порядку проведення громадських слухань в порядку реалізації права на місцеву ініціативу. Але навіть використання ще одного, передбаченого  Статутом і законодавством механізму участі  громадян в місцевому самоврядуванні, яке обов’язково для розгляду, нічого не змінило. Відповіді знов не було. Міська радаі  міський голова  наполегливо ігнорували  впровадження цього механізму в м.Запоріжжя.

2013 рік. Народний Захист разом з окремими депутатами обласної ради подають  до включення Порядку денного обласної ради проекту  модельного Порядку  проведення громадських слухань в громадах Запорізької області. Постійна комісію  з регламенту… (Олесь  Запорожець) не пропускає це питання. Звернення до національних органів влади і провідних науковців доволять повне  нерозуміння ціх механізмів навіть на цьому рівні.

2012-2015 роки. Наталія Заболотна на всіх національних заходах з питань розвитку громадянського суспільства і впровадження механізмів локальної демократії привертає увагу до  важливості цього питання. В 2013 році направляє всі розробки до УНЦПД для адвакатування на національному рівні.

2014 рік.  В рамках проектів УНЦПД виходить низка буклетів з демократії участі , серед яких і буклет про громадські слухання, який відповідає проекту Порядку проведення громадських слухань .

http://xn—80ane0bfp.zp.ua/2012/02/proekt-spriyannya-uchasti-igo-u-formuvanni-ta-realizaci%D1%97-derzhavno%D1%97-politiki-ta-rozvitku-mexanizmiv-lokalno%D1%97-demokrati%D1%97-u-zaporizkij-oblasti/

http://www.ucipr.org.ua/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=42&Itemid=205&lang=ua

2017 рік. м.Запоріжжя. Порядку проведення громадських слухань в м.Запоріжжя  в якості додатку до Статуту (оскільки вся процедура громадського обговорення  замість  міської ради вже проведена громадськістю) так досі і немає.

Чергові громадські слухання і чергові порушення. Обговорення внесення змін до Генплану дуже важливе питання для громади і не може проводитись  як факультативні громадські слухання. Це обов’язкові громадські слухання з обо’язковою процедцрою голосування задля прийняття рішення громадою. А проведений захід не відповідає цим критеріям і проведено з порушенням  навіть процедури , зазначеної в кількох рядках статуту територіальної громади. Тобто, повинен бути визнаний такими, що не відбулися.

Детальніше  розмовляємо у студії Громадського Запоріжжя:

Оставить комментарий

  

  

  


четыре × = 28

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>