Логин

Март 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев   Апр »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

То що то за нові антикорупційні органи?

Зміни в законодавстві змінили і вектор діяльності  антикорупційних органів з боротьби з корупцією здебільшого на запобігання, тобто на використання превентивних методів недопущення вчинення корупційних злочинів. І це обумовлює і систему органів, що поділяються на правоохоронні (НАБУ, САП, ДБР), які здійснюють розслідування з метою притягнення до  кримінальної відповідальності,  та  центральний орган  виконавчої влади зі спеціальним статусом (НАЗК), який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику.

НАБУ-Національне антикорупційне бюро України;

САН-Спеціалізована антикорупційна прокуратура;

ДБР- Державне бюро розслідувань (на стадії створення);

НАЗК- Національне агентство з питань запобігання корупції.

Якщо перші три займаються боротьбою з корупцією,  то НАЗК як раз той орган, що має створювати умови для її  недопущення.

В усьому світі ефективними механізмами запобігання корупції визнані відкриття майнового стану можновладців, оскільки вони існують на кошти платників податків. Тож логічно що той, хто сплачує має можливість проконтролювати чи не пішли  довірені ним кошти «на ліво» і чи сумлінно виконує

свої повноваження особа, якій сплачують зарплату бюджетним коштом. Чи не направляє можновладець  довірені йому громадою ресурси в кишені своїх родичів, кумів, друзів можливо відслідкувати за допомогою  дослідження його дій і рішень. Це другий  превентивний механізм. Окрім простих хабарів, які  за новим законодавством отримали назву «неправомірна вигода» , та пристроюванням родичів на «хлібні місця» та тендери (використання своїх владних і представницьких функцій) , корупційні злочини ще можливі і з використанням свого політичного становища. Зветься це політична корупція. Будь-який громадянин за законом має право досліджувати наявність корупційних чинників і дій, а про виявлені порушення повідомляти до антикорупційних органів відповідно до видів цих порушень. Всіма цими напрямами: і електронним декларуванням, і запобіганням конфлікту інтересів, запобіганням політичній корупції, і роботою з викривачами корупції, і формуванням антикорупційної політики опікується саме НАЗК.https://nazk.gov.ua/infografika

Відповідно до Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» № 1698-18, (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 47, ст.2051), Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) є державним правоохоронним органом, на який покладається попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних правопорушень, віднесених до його підслідності, а також запобігання вчиненню нових.

НАБУ утворюється Президентом України відповідно до Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» та інших законів України.

Завданням Національного бюро є протидія кримінальним корупційним правопорушенням, які вчинені вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та становлять загрозу національній безпеці.

Додатково: розроблено в рамках проекту «Інтереси НЕ для преси», що  реалізується за підтримки Програми Розвитку ООН та  Міністерства  закордонних справ Данії в межах програми «Участь організацій громадянського суспільства у впровадженні нового законодавства, спрямованого на запобігання корупції».

 

 

Оставить комментарий

  

  

  


× один = 8

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>