Логин

Декабрь 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя   Янв »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Завдання «таємного агента», або що будує в області екс-слуга двух господ.

З відрядженням працівників СБУ на керівні посади регіональної виконавчої влади Запорізька область вперше зіткнулась восени 2015 року, коли на посаду першого заступника голови, а надалі і  голови Запорізької ОДА Указом Президента було призначено діючого генерала СБУ Костянтина Бриля. Однозначного сприйняття цього явища серед громадськості не було. Хтось зрадів, сподіваючись на додатковий рівень захищеності прифронтового регіону. Хтось злякався і перестав публічно висловлювати власну думку. Хтось задався питанням — а чи законно призначати «таємних агентів» з не встановленими повноваженнями на керівні посади президентської вертикалі?

Хто ця людина, які у неї повноваження, що це відрядження дасть Запорізькому регіону? Громадська організація «Народний Захист» у відповідь на запити до СБУ отримала лише відмови у наданні таємної інформації. Без розуміння повноважень керівника органу публічної влади неможливо оцінити його дії, тож довелося чекати результатів цих дій. І вони не забарилися.

Розділяй та володарюй

Перший рік головування Костянтина Бриля пройшов під гаслом «Розділяй та володарюй». Було розділено та розпорошено «постмайданівський» громадський актив Запоріжжя, який підтримував спокій в області після втечі чиновників колишнього режиму. Приміщення ОДА оточили рамками та парканами, чого не трапилося навіть за часів Януковича. Першим ділом було створено «зручну Координаційну раду з розвитку громадянського суспільства», а невдовзі таку ж «раду громадських організацій», якою було підмінено Громадську Раду при ОДА. При цьому, «незручна» громадськість була витіснена за вищезгадані рамки та паркани. Відомо, що  частина найактивніших учасників Революції Гідності та постмайданівського періоду  отримали негласну заборону на вхід до ОДА – це Наталія Заболотна (ГО «Народний Захист»), Євгенія Капля (ГО «Крапля Істини»), Ірина Лєх (колишня голова ради підприємців при ОДА), Олена Єрьоменко (ГО «Бізнес Союз «Порада») та інші.

Після цього Костянтин Бриль оточив себе радниками з числа оточення Януковича та Джарти і навіть отримав звинувачення від народного депутата Вадима Кривохатько у створенні корупційних схем, зокрема по розподілу землі.

На сьогодні до ока впали комунальна власність і місцеві бюджети, тому «поле битви» перемістилося до обласної ради.

https://www.newsone.biz/novyny/suspilstvo/gubernator-bryl-stvoryuye-problemy-bankovoyi-politolog.html

Чотири товариші

Найбільше подиву викликала кадрова політика губернатора Запорізької області. Адже щодо діяльності його чотирьох заступників із п’яти були надіслані скарги до НАЗК через ознаки корупційних правопорушень.

Так, заступник голови — керівник апарату ОДА Зінаїда Бойко, яку було переведено на цю посаду 28 квітня 2016 року,  при переводі  не повідомила про потенційний конфлікт інтересів. Її син Артур Бойко на той час обіймав посаду керівника Управління зовнішніх зносин та ЗЕД і також проігнорував необхідність повідомити про конфлікт інтересів.

http://xn—80ane0bfp.zp.ua/2017/02/dlya-kogo-pracyuyut-socialni-lifti-v-zaporizhzhi/

http://www.zoda.gov.ua/article/536/zastupnik-golovi—kerivnik-aparatu-oblasnoji-derzhavnoji-administratsiji-boyko-zinajida-mihaylivna.html

Ще два заступники, які призначались одночасно: Віктор Скобліков та Олександр Бабанін навіть після виходу на роботу зволікали з оприлюдненням е-декларацій. Це є прямим порушенням вимогч.3 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», оскільки законодавство вимагає подання майнової декларації кандидатом на посаду ДО моменту обрання.

http://xn—80ane0bfp.zp.ua/2017/03/nakazano-likviduvati-i-kinci-v-vodu/

Конкурс в ОДА було проведено 15-17 листопада 2016 року (про що свідчить лист Запорізької ОДА від 30.11.2016 року № 08-36/3736 на адресу Нацагентства України з державної служби). Віктор Скобліков, колишній мер Стаханова, подав електронну декларацію в НАЗК лише 22 січня 2017 року, а Олександр Бабанін екс-депутат бердянської міськради від «Партії регіонів» — 10 березня 2017 року. Це означає що на час проведення конкурсу, ані Віктор Скобліков, ані Олександр Бабанін свої е-декларації не подали. Тобто фінансовий контроль та перевірку конфлікту інтересів комісія не проводила, що ставить під сумнів законність результатів конкурсу і цих кадрових призначень.

Ще один заступник голови ОДА Едуард Гугнін в якості депутата обласної ради постійно голосує за виділення коштів обласного бюджету на зарплати апарату ОДА та на забезпечення апарату службовим автотранспортом, про що ГО «Народний Захист» направила до НАЗК вже 4 повідомлення.

Єдиний заступник, що воліє уникати публічності — Дмитро Давтян, який на сьогодні вже змінив своє місце роботи на КМДА.

http://kievcity.gov.ua/news/54918.html

http://kreschatic.kiev.ua/ua/5015/art/1507054747.html

Варто нагадати що порушення правил проведення перевірки документів, поданих для проходження конкурсу або відсутність належної перевірки цих документів, або часткова їх відсутність, що тягне за собою перевірку не в повному обсязі документів, тягне за собою скасування призначення на носаду.

Крісло першого заступника майже не пустувало. В нього вже сьогодні на стажування  посіла екс-чиновниця Запорізької ОДА Елла Слепян, яка є єдиним кандидатом на цю посаду.

http://kyivobl.sfs.gov.ua/dfs-u-regioni/golov-upr/kerivnyztvo/1068.html

Який же приклад своїм підлеглим надає Костянтин Бриль, генерал СБУ, борець з корупцією та держслужбовець зі стажем? Свої декларації за 2015 та 2016 роки він не оприлюднив навіть під шаленим тиском журналістів та громадськості. Лише після судового позову від нардепа Вадима Кривохатька губернатор Запорізької області звільнився з лав СБУ та оприлюднив е-декларацію тільки за 2015 рік. В ній зазначено два основних місця його роботи (як таке можливо?) та отримання зарплати як в СБУ, так і в ОДА. Законність такого сумісництва є дуже спірною і свою оцінку щодо неї повинно надати НАЗК. Цікаво, що під час інтерв’ю Костянтин Бриль постійно наголошує на тому, що отримує заробітну плату лише в СБУ.

Днями НАЗК повідомило про  прийняття рішення про повну перевірку е-декларації  пана Бриля.

http://xn—80ane0bfp.zp.ua/2017/10/nazk-provede-povnu-perevirku-deklaraci%D1%97-kostyantina-brilya/

Крім того, що це вже не перше безрезультативне повідомлення НАЗК про перевірку законності дій Костянтина Бриля з неоприлюднення своє ї е-декларації  і сумнівності зазначеної в ній інформації (http://xn—80ane0bfp.zp.ua/2016/12/nazk-pereviryaye-zakonnist-prixovuvannya-deklaraci%D1%97-golovi-zaporizko%D1%97-oda/ ), у ФБ  Руслан Радецький поставив під сумнів  і  результативність цієї перевірки через порушення норм матеріального права, що може дати шанс Костянтину Брилю  скасувати в судовому порядку  результатів цієї перевірки.

І ось нове  скандальне призначення. На посаду директора Департаменту соцзахисту Запорізької ОДА хочуть  призначити скандально відому Світлану Абдурахманову.  Якимось дивом їй вдалося обійти на конкурсі в.о. директора Департаменту, яка піднялася в цьому структурному підрозділі з самого низу ізнає його роботу мабуть краще за всіх кандидатів. Але  документи конкурсу свідчать про інше.

http://xn—80ane0bfp.zp.ua/2017/12/skandalne-peremoga-na-konkursi-direktora-departamentu-soczaxistu-oda-chi-buti-revanshu/

Службове становище – запорука влади

Досить дивним виглядає одноособове використання Костянтином Брилем всіх бюджетних коштів запланованих на транспортне перевезення працівників апарату. Невже ніхто з працівників ОДА крім керівника не потребує транспортного обслуговування?

Не дивно, що в умовах системного порушення вимог антикорупційного законодавства першими посадовими особами області інші установи наслідують цей приклад. Зокрема, новий керівник Служби автомобільних доріг у Запорізькій області Володимир Кухта навіть після початку роботи на посаді не поспішав із заповненням е-декларації. При цьому, його призначення на посаду 8 червня 2017 року (за даними аналітичної платформи YouControl) співпало з кримінальним провадженням у відношенні ТОВ «Укрбудремонттехнологія», яку він очолював з травня 2015 по 2 червня 2017. Слідство встановило системні зловживання та завищення вартості робіт. Наприклад, слідство вважає що по проекту реконструкції магістрального водоводу «Дніпро-Західний Донбас» загальна сума завищення вартості виконаних будівельних робіт склала 1 097 071, 63 грн. Постає питання як Володимир Кухта з таким багажем зміг пройти і виграти конкурс?

«Якщо можна держслужбовцям, то чому не можна депутатам?»- мабуть подумали нові депутати Запорізької обласної і міської ради Генадій Марич, «Опозиційний блок» та Олександр Ведєнєєв, «ВО «Батьківщина». Вони також впродовж двох місяців не розміщували в реєстрі свої е-декларації.

http://xn—80ane0bfp.zp.ua/2017/09/zaporizhzhya-teritoriya-bez-deklaracij/

Вікторія Клименко, керівник Департаменту охорони здоров’я ОДА, взагалі продовжує працювати завідувачем кафедри в медуніверситеті. Судячи з рівня її зарплати, витрачає пані Вікторія на це не менше 60% робочого часу. В листі Костянтин Бриль повідомив Наталії Заболотній – голові Правління ГО «Народний Захист» що це саме він погодив такий графік Вікторії Клименко, але жодного документального підтвердження не надав. Кримінальна справа за виплату Департаментом охорони здоров’я 1,5 млн. грн. пов’язаним особам, постійно гальмується і стоїть на місці. Нагадаємо, що в рамках субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Запорізькій області на 2015-2017 роки» (проект МОЗ та світового банку «Поліпшення охорони здоров`я на службі у людей»), Департамент охорони здоров’я ЗОДА 20 листопада 2015 року уклав договори про надання консультаційних послуг з невісткою керівника апарату ЗОДА Зінаїди Бойко, сином директора КУ «Школа-інтернат «Джерело», підлеглою Вікторії Клименко з медуніверситету, що має ознаки службового злочину. Відомості про нього внесені до ЄРДР. Але, на превеликий жаль, не розслідується. http://xn—80ane0bfp.zp.ua/2017/02/oberezhno-konflikt-interesiv-vidomosti-vneseno-do-yerdr/

Після розголосу цих фактів виходить Указ Президента що  скасовує проведення конкурсу  при прийнятті на роботу голів ОДА та їх заступників. Але закон зворотньої сили не має. І до того ж постає черговий ряд запитань з розряду законності виконистаня після цього головою ОДА   та його заступниками  послуг автоперевезення  та додаткової заробітної плати коштом обласного бюджету.

Тож що і з якою командою будує в Запорізькій області Костянтин Бриль? І з якого дива продовжує користуватись бюджетними благами не відомо. В цьому варто розбиратись Управлінню захисту економіки і прийняти до відому депутатам.

Також постає питання: яке завдання Костянтин Бриль отримав від СБУ? Навряд чи в ньому були вимоги розвалити дисципліну в ОДА, громадський актив і економіку прифронтової області; вчинити дії, які в Верховній Раді назвали будуванням схем; а також зупинити впровадження антикорупційної реформи в області.

Всі розслідування проведені за допомогою аналітичної платформи YouControl.

*За матеріалами розслідувань члена ТІ Україна, Голови Правління ГО «Народний Захист» Наталії Заболотної  під редакцією Ольги Тимченко

Оставить комментарий

  

  

  


3 + семь =

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>