Логин

Ноябрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт   Дек »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Доля Запорізького аеропорту лише в руках запоріжців

Загальні питання компетенції Кабінету Міністрів України
1. Діяльність Кабінету Міністрів України спрямовується на забезпечення інтересів Українського народу шляхом виконання Конституції та законів України, актів Президента України, а також Програми діяльності Кабінету Міністрів України, схваленої Верховною Радою України, вирішення питань державного управління у сфері економіки та фінансів, соціальної політики, праці та зайнятості, охорони здоров’я, освіти, науки, культури, спорту, туризму, охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки, природокористування, правової політики, законності, забезпечення прав і свобод людини та громадянина, запобігання і протидії корупції, розв’язання інших завдань внутрішньої і зовнішньої політики, цивільного захисту, національної безпеки та обороноздатності.
2. Кабінет Міністрів України здійснює постійний контроль за виконанням органами виконавчої влади Конституції України та інших актів законодавства України, вживає заходів щодо усунення недоліків у роботі зазначених органів.
Стаття 19 ЗУ Про Кабінет Міністрів України

https://kodeksy.com.ua/pro_kabinet_ministriv_ukraini/statja-19.htm

Тиждень тому Запоріжжя відвідав Прем’єр-Міністр України Олексій Гончарук. Окрім бесіди з обраними представниками бізнесу (третину яких чомусь складали такі бізнесмени, як заступники голови Запорізької ОДА, народні депутати і вибіркові депутати обласної ради), пан Гончарук зробив одну заяву, яка і досі продовжує викликати обурення запоріжців.
«З питанням щодо подальшої долі Міжнародного аеропорту «Запоріжжя» журналісти сьогодні звернулися до Олексія Гончарука.
- Дійсно розглядаємо можливість передачі у концесію українських аеропортів та портів. Це дасть можливість залучити для їх розвитку кошти бізнесу. Як це може виглядати? Наприклад, держава будує злітно-посадкову смугу, бізнес-термінал та іншу інфраструктуру, — зазначив Олексій Гончарук.» https://zp.gov.ua/uk/articles/item/6534

Прем’єр відповів на запитання що планується. Ми ж спробуємо розібрати хто це ми, які розглядаємо це питання. І які у цих «ми» повноваження на розпорядження майном місцевого самоврядування.

Стаття 3 ЗУ Про Кабінет Міністрів України (далі-Закон) визначає принципи діяльності Кабінету Міністрів:
1. Діяльність Кабінету Міністрів України ґрунтується на принципах верховенства права, законності, поділу державної влади, безперервності, колегіальності, солідарної відповідальності, відкритості та прозорості.
2. Кабінет Міністрів України здійснює виконавчу владу на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
3. Кабінет Міністрів України є колегіальним органом. Кабінет Міністрів України приймає рішення після обговорення питань на його засіданнях. https://kodeksy.com.ua/pro_kabinet_ministriv_ukraini/statja-3.htm
Відповідно, Прем’єр-Міністр України є керівником колегіального органу, повноваження якого поширюються на управління лише підприємствами, що знаходяться в державній власності, контроль лише за органами виконавчої влади. І взагалі, формуванням політик, а не веденням господарської діяльності. Тобто, повноваженнями вирішення питань об’єктів, що належать органам місцевого самоврядування ( яким є Запорізька міська рада), Закон пана Гончарука не наділяє. Як і не має таких повноважень і у Кабінету Міністрів. Це означає, що власністю громади, до якої належить і Запорізький аеропорт має право розпоряджатись лише громада в особі Запорізької міської ради. І в цій частині заяви пана Гончарука містяться ознаки перевищення повноважень. Бо улюблена стаття чиновників, яку вони використовують для відписок ( ст.19 Конституції України) наполягає що «Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України». А таких підстав у Прем’єра немає.
Що стосується повноважень. Статті 42 та 46 Закону наділяють Прем’єр-Міністра повноваженнями скликати, формувати порядок денний, головувати на засіданнях і озвучувати лише колегіальні рішення. Відповідно, «ми»- це Уряд. А озвучувати пан Гончарук має лише результати голосувань Кабміну чи коментувати процес розгляду питань порядку денного. Оскільки Олексій Гончарук прибув до Запоріжжя з офіційним візитом і надавав інформацію як офіційна особа, надана ним інформація має статус офіційної позиції Уряду.
Саме тому, я запитала у Кабміну протоколи засідань, де обговорювались питання Запорізького аеропорту. Відповідь була передбачуваною: на засіданнях Уряду ці питання не обговорювались і до порядку денного його засідань не вносились.

Відповідь

Відповідь_Заболотна_14112019

Тож питання хто такі «ми», що розглядають питання власності запорізької громади, досі не відомо. Але очевидно, що в діях пана Гончарука ще містяться ознаки надання недостовірної інформації.
Тож, лише Запорізька міська рада повноважна вирішувати долю Запорізького аеропорту. І лише громада Запоріжжя контролювати цей процес.

Оставить комментарий

  

  

  


− два = 1

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>