Логин

Март 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев   Апр »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Інформує податкова!

До 1 травня 2018 року декларуємо минулорічні спадщину або подарунки
До відома фізичних осіб-резидентів, які у 2017 році отримали спадщину або дарунок від фізичної особи-резидента, але, при цьому, не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення.
До 1 травня 2018 року слід подати Декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції за місцем податкової адреси (реєстрації) та задекларувати такий дохід. Згідно з чинним законодавством він оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків від вартості будь-якої спадщини (дарунка) та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка. Нарахований у декларації податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, необхідно сплатити до 01 серпня 2018 року.
Разом із тим, за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються (отримуються у дарунок) від членів сім’ї спадкодавця (дарувальника) першого та другого ступенів споріднення. Також, дохід у вигляді вартості успадкованого майна, який оподатковується за нульовою ставкою податку, звільняється і від оподаткування військовим збором. Зазначена норма визначена Законом України від 23 лютого 2017 року No1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини».
Зауважимо, що до членів сім’ї спадкодавця чи дарувальника першого та другого ступенів споріднення відносяться: його батьки, чоловік/дружина, діти, у тому числі усиновлені, рідні брати та сестри, дід та баба збоку матері і збоку батька, онуки.
Суми кредиту, отримані неприбутковою бюджетною установою, не підлягають оподаткуванню за певних умов
Відповідно до п.п.14.1.258 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фінансовий кредит – кошти, що надаються банком-резидентом або нерезидентом, що кваліфікується як банківська установа згідно із законодавством країни перебування нерезидента, або резидентами і нерезидентами, які мають згідно з відповідним законодавством статус небанківських фінансових установ, а також іноземною державою або його офіційними агентствами, міжнародними фінансовими організаціями та іншими кредиторами – нерезидентами юридичній чи фізичній особі на визначений строк для цільового використання та під процент.
Пунктом 133.4 ст.133 ПКУ встановлено, що не є платниками податку на прибуток неприбуткові підприємства, установи та організації у порядку та на умовах, встановлених цим пунктом.
До неприбуткових організацій, що відповідають вимогам п.133.4 ст.133 ПКУ і не є платниками податку на прибуток, відносяться, зокрема, бюджетні установи (п.п.133.4.6 п.133.4 ст.133 ПКУ).
Доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (п.п.133.4.2 п.133.4 ст.133 ПКУ).
Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 №228 затверджено Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ (далі – Порядок).
Кошторис бюджетної установи (далі – кошторис) – основний плановий фінансовий документ бюджетної установи, яким на бюджетний період встановлюються повноваження щодо отримання надходжень і розподіл бюджетних асигнувань на взяття бюджетних зобов’язань та здійснення платежів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення результатів, визначених відповідно до бюджетних призначень (п.1 Порядку).
Отже, не підлягають оподаткуванню суми кредиту, отримані неприбутковою бюджетною установою за умови, що кошторис такої неприбуткової бюджетної установи передбачає зазначені доходи. При цьому доходи у вигляді сум кредиту повинні використовуватись виключно для фінансування видатків, передбачених кошторисом, на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами. У разі недотримання цих умов така неприбуткова організація підлягає виключенню з Реєстру неприбуткових установ та організацій згідно з підпунктами 133.4.3 та 133.4.4 п.133.4 ст.133 ПКУ.
Неприбуткові організації подають звіт до 1 березня 2018 року
Неприбуткові підприємства, установи та організації, подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016 № 553 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 469) та річну фінансову звітність.
Податкова звітність, подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, – протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Поряд з цим встановлено, що у разі недотримання неприбутковою організацією вимог, визначених п. 133.4 ст. 133 ПКУ, така неприбуткова організація зобов’язана подати у строк, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року (або з початку визнання організації неприбутковою в установленому порядку, якщо таке визнання відбулося пізніше) по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити і сплатити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток. Податкове зобов’язання розраховується виходячи із суми операції (операцій) нецільового використання активів. Така неприбуткова організація виключається контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій та вважається платником податку на прибуток для цілей оподаткування з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення.
За період з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення, по 31 грудня податкового (звітного) року така неприбуткова організація зобов’язана щокварталу подавати до контролюючого органу податкову декларацію з податку на прибуток (з наростаючим підсумком), сплачувати податок у строк, визначений для квартального періоду та подавати фінансову звітність у порядку, встановленому для платників податку на прибуток.
З наступного податкового (звітного) року така неприбуткова організація подає податкову декларацію з податку на прибуток і фінансову звітність та сплачує податок на прибуток у порядку, встановленому розд. ІІІ ПКУ для платників податку на прибуток.
Тобто, неприбутковими підприємствами, установами та організаціями, що відповідають вимогам, встановленим у п. 133.4 ст. 133 ПКУ, зокрема внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації подається за базовий звітний (податковий) рік протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Електронний кабінет платників
«Електронний кабінет платників»- це сервіс веб-порталу Державної фіскальної служби України, який надає можливість платнику спілкуватися з податківцями в режимі реального часу.
Користуватись «Електронним кабінетом платника податків» (далі ЕКП) можуть не лише юридичні особи та фізичні особи-підприємці, але й будь-яка особа, яка бажає отримувати адміністративні послуги, консультації, здійснювати розрахунки з бюджетом, замовляти та отримувати довідки, звітувати в електронному вигляді не виходячи з дому.

Платники рентної плати за спеціальне використання води з 01.01.2018 року
Платниками рентної плати за спеціальне використання води є:
первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів;
суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.
Первинні водокористувачі – це ті, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води.
Слід зазначити, що згідно із п.п. 5 п. 297.1 ст. 297 ПКУ платники єдиного податку четвертої групи звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з рентної плати за спеціальне використання води.
Термін подання звіту з єдиного внеску за найманих працівників у разі державної реєстрації припинення господарської діяльності
Відповідно до п. 1 розд. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 435), страхувальники, крім зазначених у пунктах 5, 6 розд. ІІІ Порядку № 435, а також страхувальники, зазначені у пп. 2, 4 розд. ІІІ Порядку № 435, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань), у частині подання – за таких осіб, зобов’язані формувати та подавати до органів доходів і зборів Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (далі – Звіт) протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду. Звітним періодом є місяць.
Згідно з п. 9 розд. ІІ Порядку № 435 у разі припинення без правонаступника або зняття з обліку у органах доходів і зборів страхувальник зобов’язаний подати Звіт за останній звітний період до дати державної реєстрації припинення та Звіти за попередні звітні періоди, якщо вони не подавались.
Таким чином, страхувальник зобов’язаний подати за найманих працівників Звіт за останній звітний місяць та Звіти за попередні звітні періоди, якщо вони не подавались, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем місяця, в якому відбулася державна реєстрація припинення страхувальника.
Облік у ФОП — платника єдиного податку, у разі отримання доходу в готівковій та безготівковій формах
Пунктом 296.1 статті 296 Податкового кодексу України встановлено, що платники єдиного податку першої — третьої груп ведуть облік у порядку, визначеному п.п.296.1.1 — 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 ПКУ.
Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи — підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.
Платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи — підприємці), які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику – це визначено п.п.296.1.2 п. 296.1 ст.296 ПКУ. Для реєстрації Книги обліку доходів платники єдиного податку подають до фіскального органу за місцем обліку примірник Книги, у разі обрання способу ведення Книги у паперовому вигляді.
Порядок ведення книги обліку доходів і витрат платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579.
Відповідно до п.5 Порядку, записи у Книзі обліку доходів та витрат виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, окремо про кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги) та понесено витрати, зокрема оплачені придбані товари (роботи, послуги), виплачена заробітна плата, сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо. Підпунктами 1 — 3 п. 6 Порядку визначено, що платник податку заносить до Книги у розділі I «Доходи» відомості в такому порядку:
у графі 1 зазначається дата запису;
у графах 2 — 7 відображається дохід від провадження господарської діяльності, що оподатковується за ставкою, визначеною п. п. 1 п. 293.3 ст. 293 глави 1 розд. XIV ПКУ, без податку на додану вартість;
у графі 2 зазначається отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (окремо в готівковій та безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі.
Книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку (п. 8 Порядку).
Отже, у разі отримання доходу в готівковій та безготівковій, матеріальній або нематеріальній формі фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку запис в Книзі здійснюється окремими рядками за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, у гривнях з копійками.
Оновлено Державний реєстр РРО
Державна фіскальна служба України наказом від 20.02.2018 N79 затвердила новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій (далі — Державний реєстр РРО).
Оновлений Державний реєстр РРО включає 89 РРО, дозволених до первинної реєстрації, та 71 РРО, первинна реєстрація яких заборонена.
Окрім того, наведено перелік РРО, виключених з Державного реєстру в 2016-2017 роках, експлуатація яких не дозволяється.
Нагадуємо, на території України дозволяється застосовувати лише ті реєстратори розрахункових операцій вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та конструкція і програмне забезпечення яких відповідає конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника.

Від запорізьких платників надійшло майже мільйон гривень рентних платежів

Запорізькі водокористувачі та добувні підприємства з початку 2018 року поповнили бюджети майже на мільйон гривень рентної плати.
Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, у січні надійшло 435 тисяч гривень рентної плати за користування надрами, що на 25 відсотків більше, ніж за аналогічний період минулого року. З цієї суми до державного бюджету спрямовано 326 тисяч, до бюджетів громад – понад 109 тисяч.
На сьогодні у регіоні 622 підприємства є платниками ренти за користування надрами.
За спеціальне використання води понад три тисячі запорізьких суб’єктів господарювання перерахували більш ніж 470 тисяч, у тому числі, 257 тисяч – до держбюджету, 212 тисяч – до місцевих скарбниць.
Керівник фіскальної служби повідомила, що в поточному році відбулися зміни у справлянні рентних платежів. Зокрема, з 1 січня 2018 року вторинних водокористувачів звільнено від сплати за спецвикористання води.
Крім того, відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», ставки з рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, рентної плати за спеціальне використання води та рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів збільшено на 16,8 відсотка.

Юліана Козаченко: «Малі та середні підприємці Запоріжжя поповнили місцеві бюджети майже на 60 мільйонів»

Фізичні особи-підприємці Запорізького регіону, які обрали спрощену систему оподаткування, з початку року перерахували до місцевих бюджетів близько 60 мільйонів гривень єдиного податку. Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, надходження від представників малого і середнього бізнесу порівняно з минулорічними зросли на 33 відсотки або на 14,7 мільйона.
Більша половина від загальної суми надійшла від підприємців обласного центру – 34,8 мільйона, що на 9,6 мільйона більше, ніж у січні 2017 року. «Єдинники»-фізособи Мелітопольщини та Приазов’я поповнили бюджет на 7,7 мільйона, Бердянського та Приморського районів сплатили 5,7 мільйона, Вільнянського, Запорізького та Новомиколаївського – понад два мільйони, Василівського та Михайлівського – майже 1,9 мільйона, м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – 1,8 мільйона.
Юліана Козаченко зазначила, що умови перебування на спрощеній системі оподаткування дозволяють підприємцям обрати оптимальну групу для ведення власної справи. Ставки єдиного податку для платників 1 та 2 групи встановлюються місцевими радами залежно від виду господарської діяльності. Так, розмір податку для 1 групи складає до 10 відсотків від прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2018 року, тобто до 176,20 грн., для 2 групи – до 20% від мінімальної зарплати на 1 січня 2018 року, тобто до 744,60 грн. Для платників єдиного податку 3 групи ставка дорівнює 3 відсоткам від доходу за умови сплати ПДВ або 5 відсотків від прибутку, без сплати ПДВ.

У фіскальній службі Запорізької області зустріли податкових міліціонерів із зони АТО

Сьогодні у фіскальній службі Запорізької області зустріли працівників податкової міліції, які повернулися додому під час десятої ротації Управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО.
З поверненням після небезпечної служби офіцерів привітали перший заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Віталій Малий, керівний склад податкової міліції Запорізької області та колеги.
У першу чергу, керівництво податкової міліції подякувало всім співробітникам за те, що вони повернулися у повному складі.
– Сьогодні ми урочисто зустрічаємо офіцерів Головного управління ДФС у Запорізькій області, які виконували свої обов’язки по захисту нашої держави та її економічних інтересів у складі управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області. Важливість цієї роботи відзначена керівництвом держави та ДФС України. Співробітники управління завжди перебувають на передовій та користуються повагою серед інших правоохоронних органів, – наголосив Віталій Малий.
За сумлінне та бездоганне виконання обов’язків у зоні АТО чотирьом офіцерам Управління оперативного забезпечення вручені Грамоти Запорізької обласної державної адміністрації.

На Запоріжжі із незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на 3,2 мільйона гривень

Співробітники податкової міліції фіскальної служби Запорізької області з початку року із незаконного обігу вилучили товарів підакцизної групи на загальну суму 3,2 мільйона гривень. Із них відповідно до судових рішень на даний час конфісковано продукції вартістю 914 тисяч гривень.
Крім того, у ході операції «Акциз» оперативники припинили два факти нелегальної торгівлі алкогольними напоями через мережу Інтернет. У сфері протидії оборудкам з ПДВ викрито три злочини за ст. 212 Кримінального кодексу України. За цими фактами сума завданих державі збитків складає 13,7 мільйона, з яких до бюджету вже повернуто понад 8,7 мільйона.
Всього у провадженні слідчих знаходяться 74 справи, дев’ять з яких розпочато у січні. 55 проваджень стосуються розслідування злочинів, що належать до категорії тяжких, 40 із них – щодо ухилення від сплати податків і зборів в особливо великих розмірах.
За закінченими справами до бюджету відшкодовано понад 9 мільйонів гривень.

У Дніпровському районі відбулась нарада з питань кампанії «Декларування 2018″
Спеціалісти Вознесенівського управління ГУ ДФС у Запорізькій області провели нараду з представниками районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району, Правобережного об’єднаного управління Пенсійного фонду, Правобережного районного центру зайнятості, управління соціального захисту населення по Дніпровському району.
Основною темою для обговорення стала кампанія декларування доходів громадян за 2017 рік.
Фахівці фіскальної служби роз’яснили порядок подання декларацій про майновий стан та терміни сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору.
Окрему увагу присутніх було акцентовано на видах доходів, які необхідно декларувати в обов’язковому порядку. Спеціалісти відділення підкреслили, що декларанти можуть подати звіти трьома способами на вибір: особисто до податкової інспекції, надіслати поштою або в Електронному кабінеті на сайті ДФС.
Під час заходу учасники розглянули також інші аспекти цьогорічної кампанії декларування.

Фахівці фіскальної служби провели семінар для запорізьких освітян
Фахівці Вознесенівського управління ГУ ДФС у Запорізькій області провели семінар-нараду з керівниками навчальних закладів територіального відділу освіти, молоді та спорту Дніпровського району м. Запоріжжя. Захід було присвячено кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році.
У ході семінару спеціалісти служби роз’яснили порядок декларування, сплати податків та зборів, зокрема, при отриманні подарунків та спадщини.
Крім того, учасників цікавили питання отримання податкової знижки при сплаті коштів за навчання у 2017 році. Наприкінці заходу фахівці управління надали відповіді на запитання освітян.

Сектор організації роботи
Запорізької ОДПІ
ГУ ДФС у Запорізькій області

Оставить комментарий

  

  

  


девять + 8 =

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>