Логин

Август 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июл   Сен »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Роз’яснення щодо використання техніки в судових засіданнях у зв’язку з набуттям чинності закону «Про забезпечення права на справедливий суд»

Багато запитань виникає про можливість без рішення суду фіксувати на портативні засоби перебіг судового засідання.

Юристи ІРРП надають роз’яснення.

Роз’яснення щодо використання техніки в судових засіданнях у зв’язку з набуттям чинності закону «Про забезпечення права на справедливий суд» (внесено зміни в процесуальні кодекси та прийнято нову редакція закону про судоустрій і статус суддів).

В новій редакції Закону України «Про судоустрій і статус суддів» виписано нові правила щодо використання техніки. Це стаття 11, яка на перший погляд розширює можливості ЗМІ та журналістів, але тільки на перший. І щоб уникнути конфліктів, необхідно уважно читати, як написали норму і враховувати чинні норми відповідних процесуальних кодексів.

Щодо використання техніки в судовому засіданні йдеться у частини 3 статті 11 і її побудовано наступним чином:

«Учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом.»

Після першого і поверхневого прочитання може скластись враження (і деякі журналісти так і прочитали), що на використання портативного фото і відео тепер не треба дозвіл суду. Але це тільки на перший погляд, бо варто читати до кінця. А саме, частину «але з урахуванням обмежень установлених законом», через яку «включаються» норми відповідних процесуальних кодексів (які також є «законами»). В них (КАС, ЦПК, КПК) чітко зазначено, що фото і відео та трансляція – з дозволу суду, аудіо – без дозволу.

Враховуючи, що норми відповідного процесуального кодексу будуть СПЕЦІАЛЬНИМИ по відношенню до норми ЗАГАЛЬНОГО закону про статус суддів, застосуванню підлягають саме вони. Крім того, вони узгоджуються з цією вказаним відсиланням до «обмежень, установлених законом». І юридично правильно дотримуватись згідно нових процесуальних кодексів (в адміністративному, цивільному, кримінальному процесах) сталого і вже опрацьованого багатьма журналістами та ЗМІ порядку – подавати клопотання і отримати дозвіл суду на фото і відео.

Щодо «старих» процесуальних кодексів – господарського процесуального та КУпАП – там немає чітких процедур щодо використання техніки. Тому, можна посилатись на ст.11 закону про статус суддів і казати, що враховувати немає чого, бо обмежень (необхідності отримувати дозвіл суду) там не передбачено. Відповідно, можна використовувати портативні фото і відеокамери без дозволу судді.

https://irrp.org.ua/rozyasnennya-schodo-vikoristannya-tehnki-v-sudovih-zasdannyah-u-zvyazku-z-nabuttyam-chinnost-zakonu-pro-zabezpechennya-prava-na-spravedliviy-sud/

Оставить комментарий

  

  

  


7 − = пять

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>