Статті 25 Статуту територіальної громади м.Запоріжжя.
Інші форми участі членів територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування
1. Перелік форм участі жителів міста у здійсненні місцевого самоврядування, визначений цим Статутом, не є вичерпним.
2. Органи та посадові особи місцевого самоврядування сприяють становленню нових форм участі жителів міста у здійсненні місцевого самоврядування.
- Прийняти «Положення про місцеві ініціативи у м.Запоріжжя» в якості Додатку до Статуту територіальної громади м. Запоріжжя.»
- А задля забезпечення процедури прийняття змін до Статуту в проект рішення внесено п.4 : «
- Робочій групі з розробки нової редакції Статуту територіальної громади м. Запоріжжя внести це Положення у якості Додатку до нової редакції Статуту територіальної громади м. Запоріжжя.»
- Норми Положення жодним чином не суперечать ст.20 Статуту, бо у п.3 проекту рішення передбачається:
- «Внести зміни до ст.20 Статуту територіальної громади м. Запоріжжя у зв’язку із новою формою регулювання механізму проведення місцевої ініціативи, виклавши зміст ст.20 Статуту у наступній редакції: «Право членів територіальної громади м. Запоріжжя на місцеву ініціативу регулюється відповідно до «Положення про місцеві ініціативи у м. Запоріжжя», що є Додатком до Статуту територіальної громади м. Запоріжжя.»
Як не зрозуміле посилання на можливість внесення змін до Статуту на підставі результатів місцевого референдуму(законодавче регулювання якого на сьогодні відсутнє).
Наведення «проведеного аналізу аналогічних Положень, які прийняті і діють в інших містах України» без зазанчення слабких і сильних сторін цих актів, є ніучемним. Оскільки, в данному випадку, слабкі сторони цих Положень зазначаються як еталонні.
Пані Маковей не навела жодного нового механізму демократії участі, які запроваджуються в інших містах. Тобто вона пропонує орієнтуватися Запоріжжю на застарілі практики та зневажати прогресивні норми законодавства і позитивніпрактики, що розширюють права громадян. А саме на створеннянових механізмів демократії участі націлена затверджена Указом Президента №68 Стратегія розвитку громадянського суспільства в Україна на 2016-2020 роки.
І особливе значення розвитку та впровадженню цих механізмів приділяється саме на рівні місцевого самоврядування в умовах децентралізації.
Прикро бачити як старі погляди і критична відсталість знання новел законодавства окремих людей намагається затягнути у дрімуче минуле все місто.
Як старе чинить шалений супротив приходу нового, прогресивного і демократичного в наше суспільство.
Маю надію що у депутатів стане зрілості та волі прийняти рішення про затвердження Положення про місцеву ініціативу і зробити перший, але дуже важливий крок вперед у розвитку міста по виходу його з рангу стагнаційної території з питань розвитку громадянсьвого суспільства.
Оставить комментарий