Логин

Май 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр   Июн »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Податкова інформує!

Юліана Козаченко: «За користування водою та надрами від запорізьких платників надійшло майже 156 мільйонів»
З початку року платники Запорізької області перерахували до бюджетів 155,9 мільйона гривень рентної плати за спеціальне використання води та надра. Порівняно з минулим роком надходження зросли на 46,3 мільйона, або на 97,4 відсотків. Про це повідомила в.о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко.
Зокрема, підприємства гідроенергетики та інші користувачі води спрямували до державного та місцевих бюджетів понад 93 мільйони гривень. З цієї суми до державного бюджету спрямовано 51 мільйон, до бюджетів громад – понад 42 мільйони.
На сьогодні у регіоні зареєстровано понад 3,2 тисячі суб’єктів господарювання, які мають дозволи на спецвикористання води.
Упродовж січня-березня 2018 року від суб’єктів господарювання добувної промисловості надійшло 62 мільйони гривень рентної плати за користування надрами. Із загальної суми до державного бюджету надійшло 45 мільйонів, до місцевих – 17 мільйонів.
Усього в Запорізькій області зареєстровано 622 підприємства, які є платниками ренти за користування надрами. Серед найбільших – підприємства, що займаються виробництвом руд, видобутком природних пісків, залізорудних концентратів, гранул, щебеню, крихти та порошку, гальки і гравію.
Нагадаємо, що в поточному році відбулися зміни у справлянні рентних платежів. Зокрема, з 1 січня 2018 року вторинних водокористувачів звільнено від плати за спецвикористання води.
Юліана Козаченко: «Власники елітних автівок збагатили бюджети запорізьких громад на 1 мільйон 615 тисяч»
За перший квартал 2018 року запорізькі автовласники сплатили до місцевих бюджетів 1 мільйон 615 тисяч гривень транспортного податку. Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, сплачена сума на 459 тисяч або на майже 40% перевищує показники 2017 року.
Із загальних надходжень найбільші суми транспортного податку сплатили мешканці м. Запоріжжя – понад 700 тисяч, платники Вільнянського, Запорізького та Новомиколаївського районів забезпечили близько 182 тисячі, Оріхівського та Гуляйпільського районів – майже 180 тисяч, Мелітопольщини та Приазов’я – 178,5 тисячі, Бердянського та Приморського районів – майже 131 тисячу, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – 96 тисяч.
Нагадаємо, транспортний податок, ставка якого складає 25 тисяч гривень на рік, сплачується за легкові автомобілі до п’яти років з дати випуску та середньоринковою вартістю понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати. У 2018 році – це 1 мільйон 396 тисяч 125 гривень (3723 грн. * 375).
Юліана Козаченко: «Від оподаткування запорізьких земель бюджети громад отримали понад 239 мільйонів гривень»
За перший квартал 2018 року до місцевих бюджетів Запорізької області надійшло 239,2 мільйона гривень плати за землю. Це на 4,2 мільйона більше, ніж за аналогічний період 2017 року.
Основну суму платежу забезпечили суб’єкти господарювання-юридичні особи, сплативши 213,7 мільйона, що на 4,5 мільйона більше, ніж торік.
Лідерами зі сплати податку стали землекористувачі м. Запоріжжя – вони перерахували 111,3 мільйона гривень, платники м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів направили до бюджетів 33,3 мільйона, Бердянського та Приморського районів – 19 мільйонів, Мелітопольського та Приазовського районів – 17,8 мільйона.
– Плата за землю посідає третє місце за обсягами надходжень до місцевих скарбниць регіону. Тому детінізація у сфері земельних відносин, як фактор підвищення податкових надходжень, є пріоритетним напрямком роботи і для фіскальних органів, і для місцевої влади. Так за результатами спільної роботи територіальних органів ГУ ДФС у Запорізькій області, підрозділів Держгеокадастру та Фонду державного майна додатково залучено до оподаткування 10 суб’єктів господарської діяльності, які за рік мають сплатити 1 мільйон 287 тисяч гривень земельного податку, – повідомила в. о. начальника ГУ ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко.
У Запоріжжі запалав «Вогонь пам’яті»
8 травня у Запоріжжі відбулися урочистості з нагоди Дня пам’яті і примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
«Вогонь пам’яті», який запалав на Алеї Бойової Слави, об’єднав ветеранів війни, городян, керівників обласної, міської влади, фіскальної служби Запорізької області та громадських організацій.
Запоріжці вшанували пам’ять тих, чиє життя обірвалося у Другій світовій війні, хто воював на фронті, важкою працею допомагав армії та у повоєнні роки відбудовував мирне життя.
Заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Олег Матвійчук взяв участь у інтерактивній акції «Пам’ятаємо», де кожен бажаючий міг закріпити на дошці квітку «червоного маку» на знак пам’яті жертв трагічних подій більш ніж сімдесятирічної давнини.
Також під час заходу учасники ознайомилися з інформаційними матеріалами Другої світової війни, розташованих на стендах уздовж алеї.
Керівництво Запорізької митниці провело робочу зустріч з моторобудівниками
Відбулася робоча зустріч керівництва Запорізької митниці та АТ «Мотор Січ».
Під час заходу начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев наголосив, що «Мотор Січ» – одне з провідних підприємств регіону, що активно здійснює зовнішньоекономічну діяльність, тому невід’ємною частиною роботи залишається взаємодія з Запорізькою митницею. Тільки упродовж останніх років щорічно виробник оформлював від 800 до 1300 декларацій на товари.
Керівник митниці відзначив вагому роль підприємства у наповненні бюджету. Тільки у цьому році рівень платежів порівняно з минулим зріс більш ніж на 46 відсотків або майже на 216 мільйонів.
У ході зустрічі керівництво митниці обговорило з президентом АТ «Мотор Січ» В’ячеславом Богуслаєвим основні вектори подальшої співпраці, зокрема, щодо прискорення митного оформлення експортно-імпортних операцій тощо.
Також моторобудівники провели ознайомчу екскурсію виробничими потужностями підприємства.
Юліана Козаченко: «Внесок платників Запорізької області до державного бюджету – понад 2 мільярди гривень»
Платники податків Запорізької області за чотири місяці поточного року поповнили державний бюджет України на 2 мільярди 133 мільйони гривень. Про це повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко.
– Порівняно з аналогічним періодом 2017 року рівень податкових відрахувань збільшився на 560 мільйонів або на 35 відсотків. Більшу частину надходжень сформували чотири платежі – податок на додану вартість, податок на доходи фізичних осіб, податок на прибуток підприємств та військовий збір. Вони забезпечили майже 92 відсотки від загальної суми, – зазначила Юліана Козаченко.
Зокрема, з початку року надійшло понад 995 мільйонів гривень ПДВ, що на 302 мільйони більше, ніж торік.
З доходів фізичних осіб сплачено 498 мільйонів гривень ПДФО, рівень надходжень минулого року перевищено майже на 100 мільйонів або на 25 відсотків.
Підприємства регіону перерахували 308 мільйонів гривень податку на прибуток, збільшення до рівня 2017 року склало 93 мільйони або 43 відсотки.
Також держбюджет отримав 158 мільйонів гривень військового збору, це на 36 мільйонів та на 29,5 відсотка більше минулорічної суми.
Керівники Запорізької митниці взяли участь у мітингу з нагоди Дня перемоги
У Запоріжжі розпочались урочисті заходи, присвячені Дню пам’яті і примирення та Дню Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
7 травня в обласному центрі біля історико-меморіального комплексу «Скорботна мати» відбувся мітинг-реквієм, участь у якому взяли представники обласної та міської влади, фіскальної служби Запорізької області, інших державних органів, ветеранських організацій та громадськості.
Учасники вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні, висловили слова подяки присутнім ветеранам, відзначили важливу роль запоріжців, які на полях бою та у тилу здобували Перемогу над нацизмом. Говорячи про сьогоднішні реалії, керівники області та місцевої влади побажали скорішого становлення миру в Україні.
Наприкінці заходу начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев та працівники митниці взяли участь у церемонії покладання квітів до монументу.
Запорізькі митники виявили незадекларовану валюту
У запорізькому аеропорту один з пасажирів рейсу «Сабіха-Запоріжжя» (громадянин Туреччини) для проходження митного контролю обрав спрощений порядок, тим самим засвідчивши відсутність товарів, переміщення яких через митний кордон України обмежено, і які підлягають декларуванню.
Однак після перетину «білої лінії», що позначає закінчення зеленого коридору, на вимогу митників він надав ручну поклажу для проведення митного контролю та повідомив, що має в своєму портфелі 20 тисяч доларів США. Готівка знаходилась серед його особистих речей.
Ця сума перевищує встановлену норму ввезення, за умови усного декларування, еквівалентну 10 000 євро, тобто 11 969 доларів США за курсом Національного банку України. Цю частину було повернуто громадянину, а суму перевищення – 8031 долар США вилучено.
Нагадуємо, в Україні діють чіткі правила ввезення та вивезення грошей, коштовних цінностей, раритетних предметів, зброї, ліків та інших предметів.
Зокрема, згідно з постановою Національного Банку України «Про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України» фізичні особи- нерезиденти мають право ввозити в Україну в повному обсязі готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови письмового декларування.
Стосовно громадянина Туреччини складено протокол про порушення митних правил за статтею 471 Митного кодексу України.
Юліана Козаченко: «Запорізькі комунальні підприємства поповнили місцевий бюджет на 45 мільйонів»
У Запорізькій області за чотири місяці з прибутків підприємств комунальної форми власності до бюджетів громад надійшло 45,3 мільйона гривень. Порівняно з минулим роком рівень сплати податку на прибуток зріс на 12,7 мільйона або на 39 відсотків. Про це повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко.
Найбільші відрахування забезпечили комунальні підприємства міста Запоріжжя – 26,3 мільйона, що майже на 3 мільйони більше, ніж торік. Суб’єкти господарювання Бердянського та Приморського районів поповнили місцевий бюджет на 6 мільйонів, Мелітопольського та Приазовського районів – майже на 5 мільйонів, платники Вільнянського, Запорізького та Новомиколаївського районів перерахували понад 1,3 мільйона.
Нагадаємо, відповідно до Бюджетного кодексу податок на прибуток підприємств комунальної власності повністю зараховується до місцевих бюджетів. Базова (основна) ставка податку становить 18 відсотків.
Олексій Мужев: «Запорізькі підприємства перерахували до бюджету понад 2,5 мільярда гривень митних платежів»
За чотири місяці 2018 року надходження митних платежів у Запорізькій області склали 2 мільярди 538 мільйонів гривень. Як підкреслив начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев, сплачена сума на 466,5 мільйона перевищує рівень аналогічного періоду 2017 року.
Зростання доходів бюджету пов’язано, насамперед, зі збільшенням показників зовнішньоекономічної діяльності підприємств та залучення платників до оформлення поставок за місцем провадження діяльності.
– Завдяки переходу запорізьких суб’єктів господарювання до митного оформлення в Запорізькій митниці надходження до бюджету збільшились на 654,8 мільйона. Крім того, з початку року 64 підприємства, 13 з яких представляють інші регіони, розпочали проходити митні процедури на Запоріжжі та сплатили до бюджету 38,3 мільйона гривень митних платежів, – повідомив Олексій Мужев.
Керівник митниці також відзначив, що з початку року п’ять підприємств отримали від митниці статус уповноваженого експортера, що надає право на використання спрощеної системи декларування преференційного походження товарів з України. Це черговий крок до зміцнення експортного потенціалу регіону та застосування кращих світових стандартів.
Юліана Козаченко: «Для користування он-лайн сервісами фіскальна служба видала запоріжцям майже 24 тисячі електронних ключів»
За чотири місяці поточного року фахівці фіскальної служби Запорізької області видали близько 24 тисяч ключів електронного цифрового підпису. Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, усього за цей період до органів ДФС звернулося 8100 платників податків м. Запоріжжя та області. Лише у квітні послугами з безкоштовної видачі посилених сертифікатів ЕЦП скористалися 1320 клієнтів, які отримали майже 4 тисячі ключів.
Найчастіше пункти реєстрації користувачів відвідують представники бізнесу, державні службовці, громадяни, керівники громадських організацій та об’єднань. Середній час їх обслуговування займає, у середньому, 10-15 хвилин. Приміром, для отримання електронного ключа фізичній особі необхідні лише копія паспорту, картки платника податку та заповнена реєстраційна картка.
Нагадаємо, цифровий підпис надає доступ до численних електронних сервісів фіскальної служби. Найпопулярніший з них – Електронний кабінет, за допомогою якого можна звертатися до ДФС за послугами в он-лайн режимі.
Детальна інформація про роботу Акредитованого центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДФС розміщена на сайті: http://acskidd.gov.ua.
Юристи фіскальної служби Запорізької області виграли 103 судові справи на користь держави
У Запорізькій області за три місяці поточного року на розгляді в судах всіх інстанцій знаходилось дві тисячі справ, де стороною виступали органи фіскальної служби. Загальна сума судових спорів становила майже 2,5 мільярда гривень.
З початку року на користь держави юристи фіскальної служби виграли 103 справи на суму більше 52 мільйонів, що складає 65,6% від кількості розглянутих справ та 67,5% – від загальної суми. На користь платників винесено 45 судових рішень на суму 25,2 мільйона, що дорівнює 30% від кількості та майже 33% – від суми.
Найчастіше позивалися до суду платники до органів ДФС – всього у судах знаходиться близько 1,5 тисячі справ на суму 2 мільярда. За позовами органів ДФС до суб’єктів господарювання судами розглядалось 617 справ на суму 439,8 мільйона. На даний момент вирішена 61 справа, 92% з яких – на користь фіскальної служби.
Нагадаємо, податкове законодавство дає можливість платникам врегулювати спори ще до звернення до суду. Статтею 56 Податкового кодексу України передбачено механізм оскарження рішень органів ДФС.
Керівники Запорізької митниці відвідали промислове підприємство «Запоріжсталь»
Керівництво Запорізької митниці та комбінату «Запоріжсталь» провели на підприємстві робочу зустріч, під час якої обговорили питання взаємодії та розвитку подальшої співпраці.
Як підкреслив начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев, комбінат є бюджетоутворюючим підприємством, яке сьогодні забезпечує 22,5 відсотка митних платежів, що надходять від регіону до державної скарбниці.
«Запоріжсталь» одне з найперших отримало статус уповноваженого експортера, що одразу дало можливість відчути переваги у використанні спрощеної системи декларування преференційного походження своїх товарів в Європейському Союзі та значно прискорювати митне оформлення експортно-імпортних операцій.
Під час зустрічі генеральний директор ВАТ «Запоріжсталь»Ростислав Шурма провів екскурсію комбінатом, під час якої ознайомив з процесами виробництва та запровадженими новітніми технологіями на підприємстві.
Запорізька митниця видала експортерам майже 900 сертифікатів на товари до країн ЄС
У першому кварталі 2018 року Запорізька митниця ДФС видала запорізьким підприємствам 898 сертифікатів EUR.1 на товари для торгівлі з європейськими країнами. Як повідомив начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев, кількість виданих документів на 370 перевищує минулорічну, що свідчить про зростання експортних операцій.
Найбільше сертифікатів оформлено до Німеччини (231), Польщі (149), Нідерландів (54), Румунії (52) та Іспанії (49). Також серед лідерів міжнародних поставок – Литва, Франція, Латвія, Швейцарія, Чехія, Естонія, Австрія та Болгарія, до цих країн видано 264 документи. Близько ста сертифікатів видано до інших країн Європейського союзу та Європейської асоціації вільної торгівлі, зокрема, Швеції, Греції, Італії, Угорщини, Словаччини, Кіпру, Великобританії, Данії, Бельгії, Хорватії, Чорногорії, Словенії, Фінляндії та Норвегії.
Зазначимо, сертифікат видається експортерам для пред’явлення при ввезенні на митну територію країн ЄС та ЄАВТ, Чорногорії для підтвердження українського походження товарів при застосуванні преференційних ставок ввізного мита. Цей документ митниці видають безкоштовно. Детально про умови його отримання – на сайті фіскальної служби: http://sfs.gov.ua/baneryi/mitne-oformlennya/subektam-zed/vilna-torgivlya.
Запорізькі митники виявили громадянина з холодною зброєю
У Запорізькому аеропорту співробітники Запорізької митниці ДФС попередили незаконне переміщення холодної зброї.
Відлітаючи до Туреччини міжнародним авіарейсом «Запоріжжя – Стамбул», громадянин України для проходження митного контролю самостійно обрав спрощений порядок – «зелений коридор» без заповнення митної декларації.
Однак після перетину «білої смуги» у його сумці працівники митниці виявили холодну зброю. Ніж загальною довжиною 26,5 см знаходився в чохлі чорного кольору серед особистих речей. Клинок ножа має скоси, кромку леза, зубчате лезо на верхній частині, заточку нижнього краю та 3 технологічні отвори у центрі. На частині рукояті біля клинка виконано упор для пальця, нижче два тримача для кісті.
Таким чином, громадянин порушив вимоги наказу Міністерства внутрішніх справ України від 21.08.1998р. №622 в частині переміщення холодної зброї через державний кордон України.
Стосовно нього складено протокол про порушення митних правил, передбачених статтею 471 Митного кодексу України.

Сільгоспвиробники, у яких дохід за 2017 рік більше 20 млн. грн., не пізніше 10 травня 2018 року повинні подати декларацію з податку на прибуток за І квартал 2018 року
З 01 січня 2017 року ст. 209 Податкового кодексу, яка регламентувала дію спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, втратила чинність.
Отже, з 01.01.2017 для цілей оподаткування податком на прибуток не визначено поняття «сільськогосподарська продукція» і виробники сільськогосподарської продукції визначають звітні (податкові) періоди за загальними правилами, передбаченими для платників податку на прибуток.
Виробники сільськогосподарської продукції, які застосовували річний податковий (звітний) період з 01.07.2016 до 30.06.2017, і річний дохід яких від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений у фінансовій звітності за 2016 рік, перевищував 20 млн. грн.., починаючи з 01.07.2017 застосовують звітні (податкові) періоди — календарні три квартали та рік.
Якщо річний дохід таких платників від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків) за 2016 рік не перевищив 20 млн. грн., то такі платники обчислюють та надають звітність з податку на прибуток за «річний період» з 01.07.2017 до 31.12.2017.
Платники податку (у тому числі виробники сільськогосподарської продукції), у яких дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений у фінансовій звітності за 2017 рік, перевищує 20 млн. грн. у 2018 році мають подати Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за звітні податкові періоди — квартал, півріччя, три квартали, рік.
Тобто виробники сільськогосподарської продукції, у яких дохід від будь-якої діяльності за 2017 рік перевищував 20 млн. грн., повинні не пізніше 10 травня 2018 року подати декларацію з податку на прибуток за І квартал 2018 року.
Строк сплати податку на прибуток за І квартал закінчується 18 травня 2018 року.
Зазначена норма визначена п. 137.5 ст. 137, пп. 4 п. 2 розділу XIX Податкового кодексу та роз’яснена листом ДФС України від 20.02.2018 р. N 697/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.
Подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств за І квартал 2018 року
Платники податку на прибуток, що використовують базовий звітний (податковий) період квартал, декларацію з податку на прибуток подають фіскальному органу, в якому перебувають на обліку, — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Отже, граничний термін подання декларації з податку на прибуток підприємств за І квартал 2018 року — 10 травня 2018 року.
Строк сплати податку на прибуток за І квартал закінчується 18 травня 2018 року.
Декларація з податку на прибуток підприємств за І квартал 2018 року подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 20.10.15 №897 (у редакції від 28.04.2017 № 467).
Платник може подати разом з податковою декларацією доповнення до такої декларації, які складено у довільній формі, що вважатиметься її невід’ємною частиною, із розшифровкою сум та показників, що враховані для визначення об’єкта оподаткування та податку на прибуток відповідно до положень Податкового кодексу, що набули чинності у 2018 році.
Зазначена норма передбачена п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України та роз’яснена листом ДФС України від 02.05.2018 № 12911/7/99-99-15-02-01-17.
Разом з тим, у зв’язку з тим, що з 01.01.2018 року набули чинності зміни до Податкового кодексу України, внесені Законами України від 07.11.2017 № 2176-УІП та від 07.12.2017 № 2245-VIII, зокрема, в оподаткуванні податком на прибуток підприємств, розроблено проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств».
Проект розміщено на офіційному веб-порталі (www.sfs.gov.ua) у підрозділі «Проекти регуляторних актів» підрозділу «Регуляторна політика» розділу «Діяльність».
Платник ПДВ має право подати скаргу на рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН
Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Cкарга на рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН подається в електронній формі засобами електронного зв’язку, визначеними ДФС.
Платник податку у разі отримання рішення про відмову у реєстрації податкової ПН/РК в ЄРПН має право протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності Рішення подати на розгляд Комісії ДФС з питань розгляду скарг Скаргу на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації за формою J(F)1313201.
Якщо останній день строку припадає на вихідний, неробочий або святковий день, останнім днем такого строку вважається перший робочий день, що настає за вихідним, неробочим або святковим днем.
До Скарги на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації подаються документи про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим податковим накладним/розрахункам коригування за формою J(F)1312601.
Скарга на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації подається на кожне Рішення окремо із зазначенням кількості документів, яке має числове значення.
Кожен документ надсилається окремим додатком у форматі pdf та повинен мати розмір не більше 2 мегабайт.
У разі відкликання скарги на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, до прийняття рішення комісією ДФС з питань розгляду скарг, платник податків має право подати заяву про відмову від поданої ним Скарги на рішення таких комісій, за формою J(F)1313301.
Електронні формати Скарги та Заяви розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність» / Платникам податків про електронну звітність / Інформаційно-аналітичне забезпечення / Реєстр електронних форм податкових документів.
За результатами розгляду скарги комісія ДФС з питань розгляду скарг приймає рішення щодо скарги, та надсилає його платнику ПДВ у строк, визначений п. 56.23 ст. 56 Податкового кодексу, в електронній формі засобами електронного зв’язку, визначеними ДФС.
Скарга на рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН розглядається протягом 10 календарних днів з дня отримання такої скарги. Термін розгляду скарги не може бути продовженим.
Якщо вмотивоване рішення за скаргою платника податків на рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН не надсилається платнику податків протягом 10-денного строку, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків з дня, наступного за останнім днем зазначеного строку.
Задоволення скарги є підставою для реєстрації зазначених у скарзі ПН/РК в ЄРПН з урахуванням вимог п. 200 1.3 ст. 200 1 Податкового кодексу.
Для формування Скарги або Заяви в електронному вигляді платник податків самостійно на власний розсуд може обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).
Підприємці — платники єдиного податку зобов’язані вести книгу обліку доходів
Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи — підприємці), які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.
Записи у Книзі доходів виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).
Підприємці — платники єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ, ведуть облік доходів та витрат.
Записи у Книзі доходів та витрат виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, окремо про кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги) та понесено витрати, зокрема оплачені придбані товари (роботи, послуги), виплачена заробітна плата, сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо.
Для реєстрації Книг такі платники єдиного податку подають до фіскального органу за місцем обліку примірник книги, у разі обрання способу ведення книги у паперовому вигляді.
Дані Книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.
Книга зберігається у платника податку протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.
Форми та порядок ведення книги обліку доходів платників єдиного податку 1-ї і 2-ї груп та платників єдиного податку 3-ї групи, які не є платниками ПДВ та книги обліку доходів і витрат для платників єдиного податку 3-ї групи, які є платниками ПДВ, затверджені наказом МФУ від 19.06.2015 № 579.
Зазначена норма визначена п.п. 296.1.1 ст. 296 Податкового кодексу України.
Як підприємству подати декларацію з транспортного податку у разі переходу протягом року права власності на об’єкти оподаткування
Об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5 років включно (2013 рік) і середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати (в 2018 році — 1,396 млн грн).
Платники транспортного податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію з транспортного податку, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
У разі придбання об’єктів оподаткування протягом року декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.
Отже, якщо перехід права власності на новопридбані легкові автомобілі — об’єкти оподаткування відбувся до 20 лютого, а звітну Декларацію вже подано, то до закінчення граничного терміну її подання Декларація подається з типом «Звітна нова».
При переході права власності на об’єкти оподаткування після закінчення граничного терміну подання Декларації (після 20 лютого звітного року), подається Декларація з типом «Уточнююча» протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт.
Зазначена норма передбачена ст. 267 Податкового кодексу України.
Підприємець на загальній системі оподаткування продаж власної продукції повинен здійснювати із застосуванням РРО
Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом №265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (РК).
Разом з тим РРО та РК не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.
Відповідно до п. 39 розд. IV «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 №148, фізичні особи — підприємці касової книги не ведуть.
Отже, підприємці на загальній системі оподаткування при реалізації продукції власного виробництва, повинні застосовувати РРО.
Зазначена норма передбачена п. 1 ст. 3, п. 1 ст. 9 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Платник єдиного податку — юридична особа повертає аванс. Податкові наслідки.
Доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі.
Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником ПДВ, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.
При цьому, до складу доходу не включаються, зокрема, суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) – платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів.
Отже, якщо зарахування та повернення авансу, відбулося в одному звітному періоді та за умови розірвання договору, такі кошти не включаються до складу доходу платника єдиного податку та не відображаються у податковій декларації.
У разі якщо повернення коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) за товари (роботи, послуги), відбулося в іншому податковому періоді, юридична особа — платник єдиного податку повинна включити такий аванс до складу доходу у звітному періоді, в якому відбулося зарахування вказаних коштів, та здійснити перерахунок доходу у податковому періоді, в якому відбулось їх повернення.
Такий перерахунок здійснюється шляхом подання уточнень до раніше поданої податкової декларації або уточнення показників у складі звітної податкової декларації за наступний податковий період.
Зазначена норма передбачена п.п. 2 п. 292.1, п.п. 5 п. 292.11, п. 292.6 ст. 292 Податкового кодексу України.
У разі зміни підприємцем адміністративного району сплачувати податок на доходи фізичних осіб та подавати розрахунок за ф. 1ДФ до закінчення бюджетного року необхідно за місцем попередньої реєстрації
У разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків, внаслідок якої змінюється адміністративно-територіальна одиниця та контролюючий орган, в якому на обліку перебуває платник податків, а також у разі зміни податкової адреси платника податків, контролюючими органами за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків.
У разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання — платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.
При перереєстрації місцезнаходження суб’єктів господарювання – фізичних осіб сплата податків і зборів та подання звітності, визначених законодавством за основним місцем обліку, в наступному бюджетному році здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.
Отже, при перереєстрації місцезнаходження суб’єктів господарювання – фізичних осіб сплата податків і зборів та подання звітності, визначених законодавством за основним місцем обліку, в наступному бюджетному році здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.
Зазначена норма передбачена ст. 45 Бюджетного кодексу України, ст. 63 Податкового кодексу України, п. наказу МФУ від 09.12.2011 №1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів».
Платники податків для отримання інформаційних послуг можуть звертатись до Контакт — центру ДФС
Контакт-центр ДФС надає фізичним та юридичним особам інформаційно-довідкові послуги з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, а також щодо роботи Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД ДФС.
Контакт-центр ДФС функціонує за єдиним багатоканальним номером телефону 0 800 501 007 та електронною адресою поштової скриньки idd@sfs.gov.ua (для отримання інформаційно-довідкових послуг без використання електронного цифрового підпису).
Надання інформаційно-довідкових послуг здійснюється з 8 год. 00 хв. до 20 год. 00 хв. (крім вихідних та святкових днів).
Вартість послуг Контакт-центру зі стаціонарних телефонів безкоштовна, з мобільних телефонів оплата дзвінків здійснюється за тарифами оператора мобільного зв’язку (або за наявним механізмом саll-bасk — вартість послуг безкоштовна).
Відповіді надаються за вибором особи: телефоном, факсом, електронною поштою.
Контакт-центр приймає звернення від фізичних та юридичних осіб на сервіс «Пульс» ДФС України щодо неправомірних дій або бездіяльності, можливих корупційних правопорушень у сфері службової діяльності з боку конкретних посадових осіб структурних підрозділів ДФС та її територіальних органів.
Таку інформацію заявники можуть надати за телефоном 0800-501-007, обравши на інтерактивному голосовому автовідповідачі напрямок «4», та на електронну адресу: idd@sfs.gov.ua.
Оподаткування податком на доходи фізичних осіб інвестиційного прибутку та подання декларації про майновий стан і доходи

Суми доходу у вигляді майнового і немайнового внеску до статутного фонду юридичної особи — емітента корпоративних прав в обмін на такі права не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичної особи.
Крім того, від оподаткування військовим збором звільняються доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичної особи (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у п.п. 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 ст. 165 Кодексу.
Отже, сума майнового внеску фізичної особи до статутного капіталу юридичної особи — резидента не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.
При цьому підприємство — емітент корпоративних прав є податковим агентом в частині повідомлення органів ДФС про такі доходи і зобов’язано відобразити такі суми у формі № 1ДФ з ознакою » 178″.
У разі виходу фізичної особи з числа засновників (учасників) підприємства, отриманий дохід включається до її загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як інвестиційний прибуток.
Інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу з урахуванням курсової різниці (за наявності), та його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого активу з урахуванням норм пп. 170.2.4 — 170.2.6 (крім операцій з деривативами).
Облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться фізичною особою — платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат.
Для цілей оподаткування інвестиційного прибутку звітним періодом вважається календарний рік.
За результатами календарного року платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію, в якій має відобразити загальний фінансовий результат (інвестиційний прибуток або інвестиційний збиток), отриманий протягом такого звітного року.
Податкова декларація про майновий стан і доходи за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 №859 (у редакції від 06.06.2017 №556), подається до фіскального органу за місцем реєстрації до 1 травня 2018 року.
Податок на доходи фізичних осіб та військовий збір сплачуються фізичною особою самостійно до 1 серпня 2018 року.
Інвестиційний прибуток оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.
Отже, дохід, отриманий фізичною особою внаслідок виходу з числа засновників (учасників) підприємства, включається до її загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як інвестиційний прибуток та оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором на загальних підставах. При цьому вказаний дохід не є базою нарахування єдиного внеску.
Зазначена норма передбачена п.п. 165.1.44 ст. 165, п.п. 170.2.1, п.п. 170.2.2 ст. 170, п.п. 1.7 п. 16 1 підр. 10 розд. XX Податкового кодексу України.

Сектор організації роботи
Запорізької ОДПІ
ГУ ДФС у Запорізькій області

Оставить комментарий

  

  

  


+ 5 = шесть

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>