Сьогодні заступник голови Офісу Президента України Кирило Тимошенко повідомив що всі лікарі забезпечені всім необхідним на 4 тижні наперед. І що в Україну доставлено 250 тис. ПЦР-тестів.
Проте, як виявилось, забезпечити доставку в Україну, ще не забезпечити лікарні. Як і заява про забезпечення на 4 тижні не відповідає дійсності.
Як свідчать дані аналітичної системи Уoucontrol, станом на 28.04.2020 Запорізька область сумарно забезпечена лише на неповний тиждень. І то не за всіма позиціями і медичними закладами. Як видно в таблиці масками і захистом для очей забезпечення на рівні 12-17%.
Можна було б засумніватись в достовірності даних, але вони беруться з https://covid19.gov.ua/vidkryti-dani?fbclid=IwAR1UWxvpFxJy3CTy8GNdGTHgyZynRyLsBXBQ_qnavHKYkWCYjhQI5yId2B0, де інформація оновлюється щоденно.
Аналогічна ситуація і в інших областях.
Найбільш забезпеченою виявились на сьогодні Черкаська область(19,93 дні) та Хмельницька область(13,77 днів). Найгірша ситуація в Луганській (0,55 дні).
Тож, звідки взяті озвучені паном Тимошенко данні не відомо. Проте, вони спростовуються інформацією з урядового сайту.
Фейк?
Що ж стосується 250 тис. ПЦР-тестів, то тут ситуація ще цікавіша.
Як свідчить аналітична система Уoucontrol, в Запорізькій області станом на 28.04.2020 їх взагалі немає. В наявності лише експрес-тести, яких вистачить також приблизно на тиждень.
Аналогічна ситуація і в інших регіонах. ПЦР-тестами забезпечені лише м.Київ (335),
Львівська (278), Івано-Франківська (313), Тернопільська (26), Одеська (56), Дніпропетровська (1526), Харківська (267), Донецька (149)області. Тож максимально забезпечена Дніпропетровська область на цій кількості тестів протримається лише 5 днів.
Тож, і ця інформація виявляється фейком.
На фоні цього дивним виглядає заклик Президента не знижувати темпи тестування на свята. Як і сама статистика щоденного приросту виявлення нових хворих.
https://interfax.com.ua/news/general/658744.html
Оставить комментарий