Логин

Июнь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май   Июл »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

«Монітор себе»: бронежилет проти рейдерства

Контролювати всі нюанси свого підприємства — що це значить? Проводити щоденні збори, оптимізувати витрати, обідати з партнерами, особисто вітатися з підлеглими? На жаль, всі ці важливі і корисні заходи не можуть захистити вас від несподіваної рейдерської атаки. А вони завжди несподівані — чи ні? Давайте з’ясуємо відповідь на це питання і також дізнаємося, як захиститися від рейдерів за допомогою інструментів YouControl.
Рейдерство в Україні за останні кілька років знову, після бурхливих 90-х, стало популярним способом «перерозподілу бізнес-активів». За 2017 рік відбулося понад 700 захоплень бізнесу, і це статистика тільки з агросфери. До цього, в 2016 році ЗМІ повідомляли про тисячі гучних рейдерських захоплень підприємств. За даними «Судово-юридичної газети», з 2012 року кількість обшуків виросла в 45 разів — до 118 884 обшуків в 2017 році. На календарі 2019 рік, але безпечніше не стало. Кількість конфліктів-поглинань і випадків тиску на бізнес не зменшується.

Хто стукає в мої двері, або як впізнати рейдера
Рейдери — це далеко не завжди спецназівці у вашого порога або «тітушки», озброєні ломами та арматурою. Зазвичай загарбники діють «формально законно». Основні прийоми захоплення — підробка документів, фальсифікація рішень наглядових рад, фальсифікація договорів з оренди землі тощо. Все це — грамотне застосування можливостей, які дає Кримінально-процесуальний кодекс України. Навіть спеціальна термінологія є: біле або сіре рейдерство, тобто, абсолютно — або майже — законне. Люди втрачають бізнесу, коли мирно працюють або спокійно сплять. І, прокидаючись вранці, раптом дізнаються, що вже не є власниками.

Послідовний і майже безвідмовний сценарій блокування роботи підприємства можна розглянути на прикладі атаки на ПАТ «Іллічівський олійножировий комбінат». (Чорноморськ Одеської області). Схема така: зацікавлена ​​особа звертається до правоохоронних органів із заявою про скоєння злочину за однією або кількома популярними бізнес-статтями — легалізація (відмивання) доходів, ухилення від сплати податків, зборів, фіктивне підприємництво, розтрата, заволодіння майном. Така заява реєструється в Єдиному реєстрі досудових розслідувань. Після цього слідство спільно з прокуратурою бере заяву «в оборот» і починає шукати злочин в господарській діяльності компанії-жертви. В результаті 13 травня 2016 року прокурора ГПУ в супроводі оперативників прибула на територію підприємства і надала ухвалу про передачу майнового комплексу ПАТ «ІМЖК» на відповідальне зберігання ДП «Облшелк».

А машинобудівне підприємство «Мотор Січ» (Запоріжжя) було атаковано зовсім недавно, в квітні 2018 року. 56 % акцій Мотор Січі, як «виявилося», належать китайським інвесторам — хтось продав акції компанії довіреним особам власника китайської Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd.

Словом, загального трафарету, за яким би проводився захоплення компаній, не існує. Щоразу це унікальний, високопрофесійний захід — те саме що гра гросмейстера. Захоплення компаній планують фахівці дуже високого рівня. Практично в кожному випадку успішність рейдерів — це результат наявності стратегії, тактичних прийомів і ресурсів, а також повна або часткова відсутність такої стратегії у компанії, на яку націлений удар. Тому для захисту свого бізнесу вам і не потрібно заздалегідь знати, як саме будуть діяти загарбники. Набагато важливіше — бути в курсі найменших кроків з протилежного боку.

Чи існує захист від рейдерів?
«Сучасний бізнес разом з впровадженням недосконалої систему державної реєстрації зіткнувся з навалою рейдерства в Україні. Щодня десятки підприємств і сотні громадян стають жертвами рейдерів, які успішно маніпулюють державними реєстрами. Наразі юридична обізнаність підприємців і громадян виходить на перший план в боротьбі з рейдерством, оскільки кращий захист від атаки — превентивні заходи», — вважає правозахисник Руслан Квітін.

Важливо зрозуміти, що система рейдерських захоплень залишається в силі завдяки всім «ланкам ланцюга»: від безпосередніх замовників і державних чиновників різного масштабу до… самих власників компаній, які, самі того не знаючи, сприяють і «підставляються» під удар. Їм доводиться платити за власну безпечність, хоча і ненавмисну.

Як правило, відсутність належного захисту — це свого роду провокація удару по всіх больових точках компанії. Ефективність боротьби безпосередньо залежить від інструментів захисту. Своєчасні і продумані превентивні заходи — єдиний спосіб не стати жертвою рейдера. А головний інструмент самозахисту — інформація.

Тобто, головна превентивна міра — це вчасно отримати інформацію про дії рейдерів. Відразу ж помітити, що дані вашого підприємства в реєстрах змінилися без вашої участі. Це може бути інформація про податковий борг, поява судового позову, зміна статуту підприємства або навіть безпосередньо — зміна власника. Ці «дзвіночки» можна побачити у відповідних реєстрах (ЄДРПОУ, Єдиному державному реєстрі судових рішень тощо.). Вони відкриті для всіх, і інформація доступна. Єдиний недолік — складність і тривалість перевірки. Для повноцінного захисту потрібно регулярно (якщо не щодня, то хоча б раз на тиждень) перевіряти дані своєї компанії в декількох реєстрах. Можна робити це простіше — через автоматичний моніторинг в системі YouControl. Тільки в цьому випадку моніторити потрібно не інших, а власну компанію.

Як «моніторити себе» в системі YouControl
Моніторинг — це спеціальний інструмент YouControl, створений, що називається, «на злобу дня» і «на прохання трудящих». Ви можете використовувати його для запобігання рейдерським атакам.

«Для захисту корпоративних прав від атаки рейдерів можу порадити такі інструменти:

• захист майнових активів контрольованими заставами, оскільки саме для заволодіння ними і проводиться рейдерська атака;

• контроль за обсягом дебіторської та кредиторської заборгованості, недопущення консолідації великого обсягу заборгованості перед неконтрольованим (непередбачуваним) контрагентом;

• поділ напрямків господарської діяльності та виділення їх в окремі суб’єкти (наприклад фінансові операції в одному суб’єкті, виробництво — в іншому, продажу — в третьому);

• щоденний моніторинг ЄДР;

• постійне оновлення установчих документів відповідно до вимог законодавства», — радить Руслан Квітін.

Кому потрібно моніторити себе за допомогою YouControl
За статистикою, найбільший ризик рейдерських атак зазнають підприємства аграрної сфери. Торгові, промислові та будівельні компанії теж привабливі для загарбників. Звичайно, в зоні ризику знаходяться компанії, що володіють великим обсягом нерухомості і землі у власності — це ласий шматок. А також компанії з великим податковим кредитом — їх легше підставити.

Але в цілому неможливо назвати підприємство, яке на 100 % застраховане від рейдерів. Тому мониторінг від YouControl — це зручний інструмент для:

• зайнятих людей, яким не звикати делегувати повноваження при впевненості, що завдання буде виконано якісно;

• підприємців, у яких немає часу сидіти в інтернеті за переглядом реєстрів;

• директорів, власників, акціонерів, інвесторів, членів ради директорів — всіх, хто зацікавлений в добробуті своєї компанії.

Причому моніторити можна не одну компанію. Ви можете убезпечити кілька підприємств (свою основну компанію, компанії зі своєї групи і/або філії, компанії родичів і близьких). Крім того, не завадить моніторити компанії, активами та акціями яких ви володієте, і стартапи, які отримали ваші інвестиції. В цілому можна включити в моніторинг до 10 підприємств.

На думку Руслана Квітіна, «рейдери, як правило, не йдуть в атаку на тих, кого не можуть здолати, або є ризик серйозного опору».

Монітор себе — або програєш
Реалії такі, що в Україні за 25 років не з’явилося, на жаль, повноцінної культури поваги до права власності. До 2016 року не було навіть кримінальної відповідальності за рейдерство. У 2016 році була введена пряма кримінальна відповідальність за незаконне захоплення чужого майна (Закон № 1666–VIII). Але залишився ще великий перелік проблем. І якщо вже допомога потопаючим залишається їх же завданням, то моніторинг своєї компанії — один з надійних способів тримати руку на пульсі. Будьте уважні до вагомих деталей — а YouControl вам в цьому допоможе.

https://youcontrol.com.ua/blog/monitor-sebe-bronezhylet-proty-reyderstva/?utm_source=Fb&utm_medium=Nika_smm&utm_campaign=monitor_sebe_05_06&fbclid=IwAR1UnpZZNnG2QI7AIA_xiXj4mREIKlHXRqBo21lPgPqzxq6ICkFoKDk6N40

Оставить комментарий

  

  

  


шесть − 1 =

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>