Логин

Апрель 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар   Май »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

В Запоріжжі запроваджуються нові стандарти спілкування з інвесторами

03.04.2018 року в Запоріжжі започатковано новий формат спдкування між громадськістю та бізнесом з питань містобудівної діяльності. Бо вперше за ініціативи громадськості за один стіл удалося посадити представників екологічної громадськості, мешканців будинків, які мають як негативне, так і позитивне відношення до будівництва. А також предстаника інвесторів, всіх безпосередніх розробників проектів концепцій, представників майже всіх фракцій міської ради, голову земельної комісії міської ради, мешканців міста та представників прилеглого бізнесу.

Підготовка до круглого столу громадськості показала нестачу повної і достовірної інфоормації для обговорення та планування подальших дій зі збереження зелених зон в Запоріжжі. За умови нестачі первинної інформації у громадських активістів залишалось тільки гадати про рівень інформації у пересічних громадян. Тому для отримання первинної інформації і обговорення первинних запитань і застережень громадськості було вирішено провести первинний круглий стіл з метою:
1.Посадити за один стіл всіх стейкхолдерів.
2.Перевести ситуацію в область безпосереднього особистого публічного спілкування.
3.Надати широкому колу громадськості можливість отримати інформацію «з перших рук» для формування власної думки.
4.Зняти соціальне напруження в місті.
5.Виявити і зафіксувати об’єднуючі та роз’єднуючі меседжи.

Анонс із запрошенням всіх бажаючих долучитись до заходу побачили 678 осіб, які мали можливість приєднатись, хоча формат круглого столу, на відміну від громадських слухань, не передбачає такої кількості учасників.

https://www.facebook.com/%D0%97%D0%9E%D0%93%D0%9E-%D0%9D%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%97%D0%B0%D1%85%D0%B8%D1%81%D1%82-489374327938980/

скрін анонсу

За круглим столом зібрались всі люди, які проявляли активність і зацікавленість питанням будіництва/заборони будівнитва ТРЦ.

Тим більше, що найближчим часом повинні відбутися громадські слухання, яким повинне передувати широке оприлюднення інформації про предмет слухань. А з цим в Запоріжжі проблема. Тож на протязі трьох годин представники безпосередніх розробників (австрійских та українських ) надавали детальну інформацію концепції проекту та відповідали на запитання учасників круглого столу. За наполяганням модератора круглого столу Наталії Заболотної, в першу чергу було надано відповіді на запитання і застереження мешканців Запоріжжя, які вони висловлювали в соціальних мережах. Завдяки прямому стріму «Громадського Запоріжжя» у прямому ефірі отримати відповіді на свої мали змогу тисячі мешканців Запоріжжя, що дасть їм можливість не тільки сформувати свою думку на підставі повної і достовірної інформації, а і ретельніше підготувати свої запитання та пропозиції на громадські слухання.

Не дивлячись на те, що цю роботу повинна була проводити міська рада, окремі депутати не тільки не спромоглися вчинити дії на зняття суспільного неспокою і сприяння наданню повної інформації мешканцям міста, а і встигли влаштувати постановчне шоу-монолог, продемонструвавши всім( в т.ч. і іноземним представникам) не тільки своє повне їх незнання і нерозуміння відмінності громадських слухань від круглого столу (тобто громадських обговорень), а і низьку культуру спілкування. Нажаль цей депутат, що вимагав надати йому слово для доповіді не тільки попередньо не заявив про своє бажання виступу і тему доповіді, не тільки не підтвердив своєї участі, не тільки запізнився , а ще і намагався перекрутити ту інформацію, яка всім надавалась на початку заходу. Розповівши всім про негаразди з тим, чого він не чув, і звинувативши у відсутності інформації про концепцію проекту, він, відсидівши кілька хвилин на заході, демонстративно залишив його. Слово для його доповіді було надано поза регламентом, але думка кожного важлива.

Після чого всі учасники заходу мали нарешті змогу перейти до заявленої в Програмі заходу доповіді «Презентація проекту «Запоріжжя- сучасний центр міста», яка була роздана всім учасникам круглого столу. Потім з доповідями з питань екології, громадської участі і громадського контролю виступили представники громадськості. Обговорюючи проект резолюції круглого столу, наголошувалось на необідності подальшого визначення місць дотику. Але на голосування було запропоновано поставити лише досягнуті домовленості, а саме: інвестор в повному обсязі погодився на добровільне проведення необов’язкових, але запропонованих йому до виконання екологічною громадськістю заходів. А також представники прилеглих об’єктів підприємницької діяльності запропонували зафіксувати в резолюції досягнуті попередні домовленості. Саме це і було проголосовано в резолюції. З цікавістю учасники заходу ознайомлювались з відеороліками новітніх технологій будівництва на складному грунті в умовах щільної забудови, що дозволяє без зайвого шуму та пилу забезпечити збереження житлового фонду. А також з подивом дізнались що багато світових брендів побачили, завдяки концепції ТРЦ, в запоріжцях своїх клієнтів. В тому числі, і за рахунок повернення запорізьких коштів з Дніпра, Києва та інших міст в Запоріжжя. Що дозволить суттєво поповнити міський бюджет, створити біля 2000 «білих» робочих місць. А також залучити інших інвесторів в місто.

Не зрозумілим при цьому був наполегливий супротив одного з громадських активістів наданню цієї інформації всім громадянам.

Мешканці прилеглих будинків буди занепокоєні екологічною складовою, видом з вікон, а більше всього — додержанням строків будівництва. Разом з тим, їх бентежить криміногенна ситуація в існуючому сквері, бруд і непривабливий вигляд зеленої зони.

Президент Гільдії ландшафтних архітекторів України Оксана Мілевська повідомила що дерева в парку вже не виконують свою функцію з очищення повітря, а навпаки накопичують забруднення через свій «поважний вік». Що дерева мають свій » корисний ресурс». І що через певний період часу потребують омолодження. І що більшість дерев зі скверу є саме такими.

Представник ГО «Еко Центр» Павло Панасенко, виступаючи від імені громадськості повідомив, що громадськість задовольнить тільки єдине рішення- будівництва ТРЦ в іншому місті. Після обговорення з головою земельної комісії міськвиконкому Ігорем Чумаченко запропонованих Павлом Панасенко альтернативних земельних ділянок, з’ясувалось що вони знаходяться у користуванні держанвних установ та інших юридичних осіб, і їх використання під будівництво цього ТРЦ не можливе.

Депутат міської ради Михайло Прасол, мешканці прилеглих будинків Стрюкови та голова ОСББ прилеглого будинку Деніс Слюсарів висловили занепокоєння додержанням строків будівництва. Це ж питання цікавило і багатьох інших мешканців. Впродовж заходу відповідь було надано і на це запитання. Інвестор запропонував міській раді встановити штрафні санкції за порушення графіку будівництва. Запевнив що остаточна концепція зовнішнього вигляду будівлі ще не затверджена, що на площі перед цирком багатоповерхового паркінгу не буде, як і переходу над дорогою. Після врахування думки громадян, що висловлювали свої застереження та пропозиції в соціальних мережах та при беспосередньому спілкуванні, інвестором було прийнято рішення прибрати літні площадки з вулиці, внести кілька змін, а також запланувати будівництво відкритого паркінгу на площі біля цирку за новою «зеленою» технологією. Там же пропонується розмістити магазин квітів, які планується (за узгодженням з власниками павільону) перенести зі звичного місця на не меньш зручне. Представники ТОВ Квіти також обговорили тонкощі безперебійної роботи павільону під час проведення будівельних робіт. А також запевнив що всі дії будуть вчинятися у відповідності до вимог законодавства.

Торкались і питання процедури надання в оренду земельної ділянки, і кола інвесторів. Автор проекту запевнив що всі інвестори непублічні особи, запоріжці і що не мають відношення до партійних флагів.

Окремі депутати повідомили що навіть вони не мали досі такої повної інформації. Тому ініціювали створення окремого веб-ресурсу з викладенням туди всієї наданої інформації. Інвестор запевнив що існуюча сторінка в інтернеті буде розширена і інформація буде постійно актуалізовуватись.

Загалом дискусія затяглась на 6 годин замість 3-х запланованих. Не всі спромоглися дотриматись правила толерантності і коректності. Як не всі витримали цей марафон-діалог. З діалогу вийшли всього кілька осіб, які були найпалкішими прихильниками перенесення будівництва ТРЦ на інше місце. Але навіть вони не висказались проти необхідності будівництва в Запоріжжі ТРЦ. Натомість, ті, хто залишились запланували кілька спільних особистих зустрічей для ознайомлення з технологіями, аргуметнами, джерелами інформації один одного.

Можна констатувати що, не дивлячись на великі розбіжності на старті, і не формування спільної думки наприкінці круглого столу, захід відбувся. Не знайшлось нікого, хто був би проти створення нових робочих місць, залучення інвестицій, поповнення міського бюджету (актуального в умовах дефіциту бюджету), збереження зелених зон, створення нових парків і скверів, оновлення зелених насаджень та створення комфортних умов для мешканців міста.

Висновки:
1.Круглий стіл з палкими дискусіями відбувся.
2.Переважна більшість стейкхолдерів висловили зацікавленість в продовженні діалогу.
3.Діалог з бізнесом йде.
4.Від громадськості залишилась, серед інших, дві неузгоджені пропозиції: Павла Панасенко про перенос будівництва на інше місце та Миколи Ралика про внесення в резолюцію вимог ст.50 Конституції. Перше через відсутність узгоджених місць. Друге- через повноваження забезпечення вимог законодавства органами влади.
5.В прямому ефірі всім зацікавленим особам надано інформацію з «перших рук».
6.Розібрали спільні питання і отримали відповідь на всі запитання громадськості, що було висловлено в інтерненті.

Тож, на думку багатьох представників громадськості, сьогодні започатковано новий формат громадського впливу, якого в Запоріжжі ще не було. Бо жоден інвестор ніколи не погоджувався на відкриті зустрічі і врахування громадської думки.

Захід в режимі стрімму висвітлювало Громадське Запоріжжя.
Він став предметом обговорення на передачі Тема Дня на Суспільному, де отримав позитивні відгуки.

Додатково. Захід проводився на вимогу п.4 Порядку організації та проведення громадських обговорень з містобудівних питань в м.Запоріжжя.
Всі витрати з проведення цих обговорень, згідно п.5.12 Порядку несе замовник проектів:
«5.12. Фінансування заходів з громадського обговорення проектів містобудівної документації здійснюється за рахунок коштів замовників цих проектів. «

Оставить комментарий

  

  

  


девять + 3 =

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>