Логин

Ноябрь 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт   Дек »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Що управляючі компанії нам готують?

З 1 листопада 2017 року в Запоріжжі  розпочали свою діяльність управляючі компанії(УП), що стали переможцями конкурсу, яких було призначено Рішенням виконавчого комітету №520 від 01.09.2017

http://zp.gov.ua/uk/documents/item/24162

Ними стали:

1. ТОВ «Керуюча компанія «Мрія», ідентифікаційний код юридичної особи у єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 40413159;

2.ТОВ «Керуюча компанія «Місто для людей Запоріжжя», ідентифікаційний код юридичної особи у єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 41279924;

3. КП «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради, ідентифікаційний код юридичної особи у єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 22144952.

Останнє по сумсництву ще і виконує  функції аварійки (Муніціпальної аварійної служби).

Які  з 1.11.2017 стали відповідальні за управління будинками  за наступним переліком:

Перелік будинків, закріплених за УК

Заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бородая О.М.  було уповноважено до 01.11.2017 укласти договір з надання послуг з управління багатоквартирними будинками міста Запоріжжя від імені власників багатоквартирних будинків з переможцями конкурсу.

А Департаменту з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради  зобов язано забезпечити доведення до відома співвласників багатоквартирних будинків інформації про управителя, з яким укладено договір, шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Запорізької міської влади та в кожному конкретному будинку (на прибудинковій території), зокрема на інформаційних стендах у під’їздах будинків та біля них, відповідного оголошення, що має містити інформацію про повне найменування управителя, його контактні телефони, номер та дату укладення договору, ціну послуги.

Проте навіть на сайті міської ради   навіть на сьогодні  громадянам майже не можливо знайти інформацію проте, яка конкретно УК  опікується саме їх будинком, яка структура тарифу, перелік послуг, номери телефонів  кол-центрів, режим роботи, відповідальних осіб……..У випадку аварії звертатись централізовано   на 15-80 чи напряму до кол-центрів УК, які, до речі, не у всіх є.

КП «Наше місто» Запорізької міської ради до 31 жовтня 2017 року  повинно було  здійснити всі необхідні дії щодо передачі багатоквартирних будинків в управління управителям, призначеним цим рішенням, в порядку передбаченому правилами управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 2 лютого 2009 року № 13.

Контроль за виконанням цього рішення покладено на пана Бородая.

Настало 1.11.2017 року, яке Запоріжжя зустріло авралом у зв язку із зривом початку опалювального сезону.

Не спрацював весь ланцюжок: 15-80 (які повинні були приймати, розміщувати заявки, повідомляти про хід їх виконання) — аварійна служба (яка тиждень не могла доїхати по окремим заявкам) — міські теплові мережі (які  змінили графік  запуску опалення і почали розпалювати котли лише в аннонсований міською владою день початку опалювального сезону, чим ввели в оману мешканців і викликали шквал невдоволення) — міська влада (яка надала громадянам викривлену інформацію, сформувавши  нереальні очікування гарячих батарей 24.10.1017) . Безпорадним виявився Депаратмент ЖКГ міської ради. І не легитимними управляючі компанії (які не мали юридичних підстав для  вчинення будь-яких дій).

Тобто,  в тому, що ще два тижні  після 24.10.2017 перманентно до 100 будинків постійно знаходились без опалення солідарно  винні керівники всіх цих органів та служб.

Чого тоді очікувати від зміни системи управління і введення УК? Чи здатні вони належним чином виконувати свої функції і не допустити такого колапсу наступного року?

Будь-якого споживача цікавить  якість, оперативність, доступність, відкритість, поміркованість і обгрунтованість  цін. Що ж можуть запропонувати нам натомість нові УК?

Перше що ми вирішили перевірити, це законність процедури  обрання УК вимогам порядку проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 13 червня 2016 року № 150. 

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0893-16

Тобто протоколу засідання конкурсної комісії від 29 серпня 2017 року, виконавчого  комітету  Запорізької міської ради, яким було затверджено результати  проведеного конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку у м. Запоріжжі. 

Проте  на першому ж кроці, ми отримали приховування міською радою  запитуваної інформації.

На наш запит з проханням надати нам копії всіх матеріалів конкурсу, ми отримали  від пана Волобуєва рахунок на сплату майже 1,5 тис. грн за надання інформації в електронному вигляді, який ми , звісно , оплачувати не маємо наміру. І не тільки тому, що нарахування потрібно починати з 11 аркушу, а не з 1; і не тому що  за надання інформації в електронному вигляді плата не взимається. А тому, що подібна форма приховування інформації вже вкорінилась в міській раді.  І тому, що в умовах дії ст. 10-1  ЗУ Про доступ до публічної інформації , обов язкові набори даних  вже взагалі мають розміщуватись у форматі відкритих даних, а всі інші документи в неелектронному вигляді існувати не можуть.  Тож дремучесть , відсталість і закритість Запорізької міськради вже ні в кого в Україні не викликає сумніву і вимагає втручання компетентних органів. І  тому ми направляємо скаргу  з цього приводу до Офісу Омбудсмана. А інформацію отримаємо в інший спосіб.

Відповідь на запит _УК

А поки подивимось на рівень готовності до виконання своїх повноважень УК.

1. ТОВ «Керуюча компанія «Мрія».

На сайті якої http://mriya.zp.ua/ в інформації про компанію немає жодних реєстраційних даних. Лише два абзаци ні про що.

Ані  графіку проведення зборів в будинках і іх результатів, ані окремих зручних  рубрикаторів . Для отримання переліку будинків необхідно увійти до  «Розрахунку вартості» , який  треба шукати в Новинах(?).   Жодної інформації про наявність кваліфікованих кадрів, автотранспорту, кількості ремонтних бригад та іншого персоналу ми не знайшли. В якості цілодобового телефону  Аварийно-диспетчерскої служби зазначено один номер стаціонарного телефону.  Норми часу на усунення аварії  і середній чек  не зазначено. Декларуючи надання послуг з проведення  закупівель  на Прозорро, сама УК не має відповідного розділу для себе на сайті. Відповідно, не має наміру здійснювати закупівлі у відкритому режимі. Тож, на сьогодні важко уявити чим ця компанія відрізняється у своїй роботі від попередників в частині відкритості використання коштів і формування тарифів.  Натомість саморекламі на Алекс-ТВ  приділено багато уваги.   http://alextv.zp.ua/index.php?newsid=117609#

По всіх ознаках сайт  (на російській мові) було створено  в травні 2017 і його наповненням ніхто не займався, що не може задовольняти мешканців, які  отримали «кота в мішку».

Натомість за даними аналітичної платформи  https://youcontrol.com.ua  Мрія зареєстрована  08.04.2016  за адресою 69068, Запорізька обл., місто Запоріжжя, ВУЛИЦЯ ЗВІЛЬНЕНА, будинок 25  із статутним фондом на сьогодні  у 3 млн. грн.:

ПОПУТЬКО ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ 65,00% 
Адреса засновника: 69120, Запорізька обл., місто Запоріжжя, Шевченківський район
Розмір внеску до статутного фонду: 1 950 000,00 грн 

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АВІКОН ГРУП» 20,00% 
Код ЄДРПОУ засновника: 40653787 
Адреса засновника: 69006, Запорізька обл., місто Запоріжжя, Дніпровський район, 
Розмір внеску до статутного фонду: 600 000,00 грн 

КАЛОЯН АРАМ ВАНІКІ 15,00% 
Адреса засновника: 69096, Запорізька обл., місто Запоріжжя, Дніпровський район, 
Розмір внеску до статутного фонду: 450 000,00 грн.

Засновниками ж Мрії були:

БІЛОУС ОЛЬГА ВІЛІОРІВНА
Розмір внеску в статутний фонд: 30 000 грн.

ПОПУТЬКО ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ
Розмір внеску в статутний фонд: 30 000 грн.

І також, як і МДЛ, Мрія  вже за час інсування змінила вже бенефіціарів і  3 керівників. На сьогодні ним є КАЛОЯН АРАМ ВАНІКІ

Інформації про перемоги  і участи в держзакупівлях до цього конкурсу не знайдено.

Схема пов язаних осіб_Мрія

 

 

 

 

 

 

 

Не дивно, що люди відмовляються на зборах від послуг таких УК.

2.ТОВ «Керуюча компанія «Місто для людей Запоріжжя».

На сайті  http://mdl.com.ua/about/   також загальна інформація  з київською адресою і кількома номерами телефонів  кол-центру. Сайт так само створено тільки в 2017 році. Сайт майже не наповнений нформацією. На ньому не те щоб перелік будинків, структуру тарифів, інформації про кадровий склад, а навіть запорізької адреси знайти не вдалося. Ця компанія рекламувала себе на ТВ-5.   https://tv5.zp.ua/news/misto-dlya-lyudej-zaporizhzhya-taryfy-poslugy/

Більше інформації для споживача надано   навіть на сторінці довідково- інформаційного сайту Запоріжжя. https://zapcity.io.ua/s2620802/gorod_dlya_lyudey__upravlyayushchaya_kompaniya_v_zaporoje._servisnyy_centr_misto_dlya_lyudey_zaporijjya._adres_i_telefon

Інформацію про початок закупівлі автомобілей і набір персоналу громадяни могли дізнатися лише із матеріалі ЗМІ. І закупівлі ці розпочалися лише у вересні. Тобто на час  проведення конкурсу  МДЛ не мало ані  належного кадрового, ані технічного забезпечення.

https://www.061.ua/news/1798820

Жоден з цих сайтів  УК не має обов язкового розділу з забезпечення громадян публічною інформацією і виконання антикорупційного законодавства, а також інформації про закупівлі.

Таким чином, жодна з УК не виконує вимог ЗУ Про доступ до публічної інформації, ЗУ Про публічні закупівлі, ЗУ Про запобігання корупції , і не демонструє  наміру співпрацювати зі споживачами у відкритому режимі.

Виникає питання: ЯК за таких умов ці компанії могли виграти конкурс??? Навіть якщо його було проведено без порушень.

Натомість з  сайту  http://z.texty.org.ua/seller/156618   ми дізнались що впродовж червня-липня 2017 року ТОВ «МІСТО ДЛЯ ЛЮДЕЙ ЗАПОРІЖЖЯ» отримало від КП Наше місто  майже 0,8 млн. грн. за 12 договорами про проведення ремонтів будинків. 

ХТО ЗАПЛАТИВ ЦІЙ УСТАНОВІ? ЗА ЩО ОТРИМАЛА КОШТИ? ДАТА СУМА, ТИС. ГРН
Комунальне підприємство «Наше місто» Запорізької міської ради послуги з поточного ремонту житлового будинку №14 по вул. Дунайська у м. Запоріжжя 2017-07-05 57.8
Комунальне підприємство «Наше місто» Запорізької міської ради послуги з поточного ремонту житлового будинку №49 по вул. Незалежної України у м. Запоріжжя 2017-07-05 50.0
Комунальне підприємство «Наше місто» Запорізької міської ради послуги з поточного ремонту житлового будинку №39г по вул. Незалежної України у м. Запоріжжя 2017-07-05 50.0
Комунальне підприємство «Наше місто» Запорізької міської ради послуги з поточного ремонту житлового будинку №66/5 по вул. Незалежної України/Михайла Гончаренка у м. Запоріжжя 2017-07-05 80.0
Комунальне підприємство «Наше місто» Запорізької міської ради послуги з поточного ремонту житлового будинку №27 по вул. Шевченко у м. Запоріжжя 2017-06-27 51.2
Комунальне підприємство «Наше місто» Запорізької міської ради послуги з поточного ремонту житлового будинку №7 по вул. Сталеварів у м. Запоріжжя 2017-06-27 66.5
Комунальне підприємство «Наше місто» Запорізької міської ради послуги з поточного ремонту житлового будинку №186 по вул. пр.. Соборний у м. Запоріжжя 2017-06-27 98.0
Комунальне підприємство «Наше місто» Запорізької міської ради послуги з поточного ремонту житлового будинку №39-В по вул. Незалежної України у м. Запоріжжя 2017-06-27 57.8
Комунальне підприємство «Наше місто» Запорізької міської ради послуги з поточного ремонту житлового будинку №51 по вул. Незалежної України у м. Запоріжжя 2017-06-27 82.0
Комунальне підприємство «Наше місто» Запорізької міської ради послуги з поточного ремонту житлового будинку №2 по вул. Лермонтова у м. Запоріжжя 2017-06-27 50.5
Комунальне підприємство «Наше місто» Запорізької міської ради послуги з поточного ремонту житлового будинку №5-Аа по вул. Л. Жаботинського у м. Запоріжжя 2017-06-27 59.2
Комунальне підприємство «Наше місто» Запорізької міської ради послуги з поточного ремонту житлового будинку №39-Б по вул. Незалежної України у м. Запоріжжя 2017-06-27 54.0

Це тим більше цікаво, що  згідно аналітичної платформи Уoucontrol, ТОВ Місто для людей Зпоріжжя було зареєстровано лише  12.04.2017 року. за адресою 69035, Запорізька обл., місто Запоріжжя, ВУЛИЦЯ ПЕРЕМОГИ, будинок 131-В . І за цей час вже змінила свого керівника.

Дата Було Стало
11.07.2017 змінився керівник Ничік Руслан Вячеславович Деркач Євген Романович

МДЛ витримало вимогу  з розміру статутного капіталу — 2 млн. грн., але схоже сформовано його було за допомогою бюджету міста Запоріжжя.

Ліцензій не має. Тобто будуть залучатись субпідрядники.

Засновниками і кінцевими бенефіціарами  є :

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МІСТО ДЛЯ ЛЮДЕЙ», внесок — 1 980 000 грн, 99%

Кубраков Олександр Миколайович, внесок — 20 000 грн, 1%

Останній  є співзасновником ще 4 МДЛ

Схема_мдл


 

 

 

 

Саме ж ТОВ МДЛ було зареєстроване  09.12.2015 із статутним капіталом 1 млн. грн.

КРАМАРЕНКО РУСЛАН МИХАЙЛОВИЧ
Розмір внеску в статутний фонд: 600 000 грн.

КУБРАКОВ ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ
Розмір внеску в статутний фонд: 100 000 грн.

ПАЗИНІЧ АНДРІЙ ВІТАЛІЙОВИЧ
Розмір внеску в статутний фонд: 100 000 грн.

ШКУРАТ ВІКТОР ОЛЕКСІЙОВИЧ
Розмір внеску в статутний фонд: 100 000 грн.

ШКУРАТ СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ
Розмір внеску в статутний фонд: 100 000 грн.

А в 2017 році конфігурація бенефіціарів змінилась із заміною всіх засновників на ЗАКРИТЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «СІВІНІТІ УКРАЇНА» («CIVINITY UKRAINA» UAB) 100,00%
Адреса засновника: м. Вільнюс, вул. Св. Стефана, 7, ЛИТВА 
Розмір внеску до статутного фонду: 2 350 000,00 грн.

При тому, що КІНЦЕВИЙ БЕНЕФІЦІАРНИЙ ВЛАСНИК (КОНТРОЛЕР) - КРАМАРЕНКО РУСЛАН МИХАЙЛОВИЧ залишився.

Схоже на те, що  статутний капітал МДЛ  Запоріжжя  на 0,8 млн. грн.   допомогло сформувати КП Наше місто за рахунок коштів платників податків. Більше того, конкурси  на ці 12 договорів пройшли  за участі 1 учасника  на повну очікувану вартість.

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-06-27-000120-c

 

3. КП «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради  паралельно ще і виконує функції аврійної служби. 

Сайт, як і в інших випадках, створено в 2017 році.  http://zrs.zkh.zp.ua/

Є  окрема інформація про  КП і види послуг. перелік вакансій, перелік контактів керівництва з номерами телефонів та адресами електронної пошти. В новинах (?) розміщено перелік будинків .

Немає  інформації про структуру КП, структури тарифу і тарифу взагалі. норм часу на виконання послуг і усунення аварійних ситуацій,  номерів телефонів кол-центру, інформації про держзакупівлі, публічної інформації, в т.ч. у форматі відкритих даних. Що для КП є порушенням законодавства.

Не відомо в якості кого, але вже 08.11.2017 своїм рішення міськвиконком

ВИРІШИВ:

1. Вилучити з господарського відання комунального підприємства “Наше місто” Запорізької міської ради та передати в господарське відання комунальному підприємству “Запоріжремсервіс” Запорізької міської ради  нежитлове приміщення №234 першого поверху будівлі /літ.А-9/ по вул.Європейській,16, площею  214,2 кв.м., первісною вартістю 1611373,91 грн., залишковою — 863697,04 грн. http://zp.gov.ua/uk/documents/item/24997

А раніше так само перекочувала до ЗРС і комп ютерна техніка.

Як і попередні УК  станом на 1.11.2017 не проводила зборів мешканців.

Керівником ЗРС є Ращепкін С.В, який є засновником ПП Азов.

Схема пов язаних осіб_ЗРС

 

 

 

 

 

 

 

Створено  попередника ЗРС 01.02.1995 

Адреса реєстрації: 69006, Запорізька обл., місто Запоріжжя, ВУЛИЦЯ ДОБРОЛЮБОВА, будинок 23-А 

Є ліцензія на Зберігання балонів, контейнерів, цистерн та інших ємностей із стисненим, зрідженим, отруйним, вибухонебезпечним та інертним газом, їх заповнення, спорожнення і ремонт.,Роботи в колодязях, шурфах, траншеях, котлованах, бункерах, камерах, колекторах, замкнутому просторі (ємностях, боксах, топках, трубопроводах).,Земляні роботи, що виконуються на глибині понад 2 метри або в зоні розташування підземних комунікацій чи під водою.,Роботи верхолазні та скелелазні, що виконуються на висоті 5 метрів і більше над поверхнею ґрунту, з перекриття або робочого настилу, та роботи, що виконуються за допомогою підйомних і підвісних колисок, механічних підіймачів та будівельних підйомників.,Зварювальні, газополум’яні, наплавні роботи.,Обстеження, ремонт та чищення димарів, повітропроводів строком до 11.04.2022 .

Судячи з інформації на сайті, ЗРС має сильний кадровий голод.

Історія змін компанії

Дата Було Стало
22.12.2016 змінився керівник Олійник Валентина Федорівна Ращепкін Сергій Володимирович
08.12.2016 змінилась назва КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ВИРОБНИЧЕ РЕМОНТНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ ЖИТЛОВЕ ОБ’ЄДНАННЯ №8″ КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЗАПОРІЖРЕМСЕРВІС» ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
08.12.2016 змінилась адреса 69123
Запорізька обл.
місто Запоріжжя
Хортицький район
ВУЛИЦЯ ЧОТИРНАДЦЯТОГО ЖОВТНЯ
будинок 9-А
69006
Запорізька обл.
місто Запоріжжя
Дніпровський район
ВУЛИЦЯ ДОБРОЛЮБОВА
будинок 23-А

А також тенденцію к нехтуванню правами громадян.

1.У відповідь на запитання чому в будинку не проводились збори, було зазначено що рішення приймає міськрада, а думка споживачів нікого не цікавить.

Объясните, пожалуйста, почему в график встреч с жильцами включены не все дома.
Как и с кем вы собираетесь заключать договора? Например, ул. Алмазная 44 — написано, что договор заключен и действителен с 06.09.2017 по 05.09.21018 г., а кто подписывал этот договор от жильцов дома, с кем он заключен.
Очень хотелось бы увидеть этот договор, посмотреть что в нем написано, обсудить кучу накопившихся вопросов (в том числе и откуда взят такой тариф) Ждем ответа»

- «zrs.press

Збори з мешканцями проводяться впродовж листопаду-грудня 2017 року, на будинках яких розрахунковий тариф склав більше 10,00грн за 1 кв.м.
Склад витрат, які включені до розрахунку планового тарифу на послугу з управління будинком, а також відповідний перелік визначається виключно згідно вимогам чинного законодавства в Україні в сфері житлово-комунального господарства.
Перелік складових послуги з управління багатоквартирним будинком, що увійшли в плановий тариф та періодичність їх надання прописано в конкурсній документації (рішення Запорізької міської ради № 389 від 19.07.2017р.)
Витрати з управління багатоквартирним будинком розраховувались згідно Порядку формування на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою КМУ від 1 червня 2011р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» з урахуванням конструктивних елементів та інженерного обладнання на кожний житловий будинок окремо.
Право комунальної власності – це право територіальної громади володіти, доцільно, економічно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування, відповідно до ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування».
Від імені та в інтересах територіальних громад права суб’єкта комунальної власності здійснюють виключно відповідні ради (ч. 5 ст. 16, п. 30 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
Відповідно Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», у разі якщо протягом одного року з дати набрання чинності Законом співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок. У такому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається за результатами конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики у сфері житлово-комунального господарства, а договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком строком на один рік від імені співвласників підписує уповноважена особа виконавчого органу відповідної місцевої ради, за рішенням якого призначено управителя.
Співвласники багатоквартирного будинку які не створили об’єднання співвласників, відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради від 01.09.2017р. № 520 «Про призначення управителів багатоквартирних будинків м. Запоріжжя» у вашому будинку за результатами проведеного конкурсу призначено управителя – Комунальне підприємство «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради.
Виконавчий комітет Запорізької міської ради вищезазначеним рішенням уповноважив заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бородая О.М. укласти договір з надання послуг з управління багатоквартирними будинками м. Запоріжжя від імені власників багатоквартирних будинків з переможцями конкурсу, договір відповідає умовам типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Інформація про управителя, з яким укладено договір розміщена в кожному будинку на інформаційних стендах у під’їздах будинків та біля них, а також на офіційних веб-сайтах Запорізької міської влади та Комунального підприємства «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради.»

http://zrs.zkh.zp.ua/?p=620

2. На засіданні депутатської комісії з життєзабезпечення 1.11.2017 пан Ращепкін заявив що вони не планують укладати договори з будинками, а лише направлять їм повідомлення про те, що УК є вони.

Не зрозуміло при цьому,  яке відношення Постанова КМУ від 1 червня 2011р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», яка регулює ціноутоврення в сфері теплової енергії, має до розрахунку тарифу на утримання будинку і прибудинкової території.

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/869-2011-%D0%BF

З таким відношенням до споживачів і мешканців міста взагалі не можна виходити на ринок послуг. Тож виникають питання і до ТОП-менежменту цього КП.

Щодо держзакцпівель.

Антикорупційний монітор містить відомості про 451 договір.  http://acm-ua.org/poshuk.php?poshuk=22144952

Через Прозоро пройшло 297 на загальну суму 2 392 641,50 грн.  https://prozorro.gov.ua/tender/search/?edrpou=22144952 

На сьогодні на конкурс виставлено  кілька лотів з :  Комплексні інженерні послуги (Послуги з контролю за технічним станом жилих будинків та контролю за обслуговуванням жилих будинків та прибудинкових територій Заводського , Вознесенівського районів) строком на 1 рік.

Послуги з ремонту і технічного обслуговування будівельних конструкцій (Комплексне утримання житлових будинків Дільниці № 1, 2, 3,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 

https://zakupki.prom.ua/gov/tenders?merchant_name=22144952+-+%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B5+%D0%BF%D1%96%D0%B4%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%94%D0%BC%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE+%C2%AB%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%B6%D1%80%D0%B5%D0%BC%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B2%D1%96%D1%81%C2%BB+%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%B7%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D1%97+%D0%BC%D1%96%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D1%97+%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8

Більшість виконавців вперше прийняли участь в тендерах в 2016-2017 роках. Помічені випадки дроблення лотів на рівні суми. В т.ч. і при закупівлі  гумових виробів (шини) у ТОВ «Автолев», арматури і  трубопроводів тощо.

http://acm-ua.org/poshuk.php?poshuk=22144952

В червні було закуплено дорожного обладнання (сіль з антизлежувачем) на суму 1,2 млн. грн. А в серпні — на 1,42 млн. грн.

Майже на 1 млн. грн.  (975 тис. грн.) закупався в серпні  фірмовий одяг . У великій кількості — пальне, яке використвується неєфективно, виїзжаючи на ліквідацію 1 аварій (на 2 години роботи) впродовж 3 днів (4 виїзди).

Крім того, зв язок з ЗРС можна тримати у випадку аварії тільки через 15-80. Є єдиний номер телефону , який постійно зайнятий і на який додзвонитись не можливо.

Проблеми є і з орієнацією на місцевості. З трьох виїздів на ліквідацію однієї аварії  у  майже сусідній будинок (розташований на червоній лінії), у 2-вони не вірно знаходили будинок. Постає питання: як вони ліквідують інші аварійні ситуації і скільки палива витрачають марно на знаходження необхідної адреси? Як воно обліковується? А також, як при таких географічних проблемах вони  планують управляти будинками в кількох районах міста, не всі з яких  розташовані на «червоній лінії»?

Зі слов пана Ращепкіна , договори вони укладати із споживачами не будуть, що не тільки порушує права споживачів, а і  пояснює чому при ліквідації аварій ЗРС пише списки на  самостійне придбання расходних матеріалів і запчастин власником будівлі, не оформлюючи при цьому жодного документу. За таких умов яким чином ЗРС може довести не тільки об єм виконаних робіт,  обгрунтованість використання бюджетних коштів, вирахувати норму часу, здійснити списання витратних матеріалів, а і довести виконання заявки взагалі?

Як фінансова, так і організаційна складова діяльності КП  не може бути визнана задовільною. Ані в якості УК, ані в якості аварійки.

Очевидно що це КП потребує ретельної перевірки на законність і ефективність роботи і використання бюджетних коштів.

За інсайдерською інформацією на КП є поділ на 2 підрозділи: комерційний та бюджетний. Перший має всі запчастини,  брендові автомобілі , фахові бригади. Натомість бюджетна складова представлена старими Соболями з 1 зварювальником та водієм, що мають в наявность окрім зварювального обладнання виключно металеві труби.

Ні про який  новий фірмовий одяг мова не йде. Майстри з брендових автомобілів  мають поношений спец одяг. На Соболях-ні.

При моніторингу закупівель кинулась в очі і закупівля на 1,603189 грн. листів асбестоцементнів (Дог . № 654 від 18,09,2017). При тому, що в Україні законодавчо заборонено використання виробів з асбесту.

Зрозуміло що для ремонтів покрівлі виникає потреба у використанні цих листів, але  закупівлі здійснюються за бюджетні кошти  к об єктом комунальної власності, і не можуть суперечити вимогам законодавства.

Саме ж  КП в 2017 році виграло  тендерів на суму 2,359372 млн. грн. у Департаменту ЖКГ, Основанія та Нашого міста.

До цього воно було в стогнаційному стані.

І якщо до неготовності перших двох переможців є багато питань, до до КП їх ще більше, оскільки на нього поширюються норми ЗУ «Про доступ до публічної інформації», ЗУ «Про запобігання корупції» і т.д., які воно не виконує. І не має з цих питань жодного контролю з боку міської ради.

Виникають питання: як такі претенденти могли виграти конкурс???

І як проходив конкурс?  І які форми контролю застосовувались при цьому для забезпечення  інтересів громадян?

Громадський? Ні.

Державний?- Ні.

Депутатський? — Ні. Як витікає з відповіді міськради на наш запит, депутатська комісія з життєзабезпечення не запитувала ці документи на стадії проведення конкурсу, на засіданні комісії  їх не розглядала, контроль за процедурою проведення конкурсу не здійснювала,  перевірку кандидатів конкурсу  не проводила, результатів перевірки не оприлюднювала, створення депутатської комісії з перевірки цього процесу і досі не ініціювала.

 

 

 

 

Оставить комментарий

  

  

  


9 × = двадцать семь

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>