Логин

Апрель 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар   Май »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Що ж таке корупція? І чи конфлікт інтересів є корупцією?

В ч.1 ст.3 Закону Про запобігання корупції наведено перелік осіб, що підпадають під дію цього Закону ( в т.ч. держслужбовці всіх рівнів, депутати, керівництво об єктів комунальної власності, правоохоронці, прокурори, судді, військовослужбовці. Всі, хто отримує зарплату бюджетним коштом та має відношення до розподілу і розпорядження коштами і майном держави і громади), який надає таке формулювання  поняття корупція:

«Це використання особою, зазначеною у ч.1 ст. 3  Закону, наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній у частині першій статті 3 цього Закону, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей.»

Зміст поняття «неправомірна вигода» визначають 2 обов’язкові ознаки:

1) її предметом можуть бути:  грошові кошти та інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального чи негрошового характеру (на відміну від хабаря)

2) їх обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав (на відміну від законних подарунка, пожертви, нагороди, пільги тощо).

Виділені поняття є ключовими в цьому Законі.

Тож чи конфлікт інтересів є корупцією? Ні. Конфлікт інтересів не є корупцією, але, як правило, виступає її   передумовою.

Відповідно є чітке розмежування корупційного злочину від правопорушення пов язаного з корупцією.

Конфлікт інтересів це конфлікт між публічно-правовими обов язками посадової особи і приватним інтересами, здатний неправомірно вплинути на виконання нею своїх повноважень.

Конфлікт інтересів може бути потенційним або реальним. Тобто таким, що може вплинути на неупередженість при виконанні повноважень, або вже впливає.

Варто зазначити що сама наявність конфлікту інтересів не несе небезпеки, бо всі ми маємо широке коло пов язаних з нами осіб: родичів, друзів, кумів, одногрупників, колег по роботі, хобі тощо.

Наявність такого кола не є проблемою.  Проблемою стає відсутність  ефективного врегулювання конфлікту інтересі. Тобто допущення надання преференцій своїм близьким  в порушення законодавства з використанням своїх повноважень. Тому важливо не тільки виявляти, але і виважено врегульовувати конфлікт інтересі, щоб запобігати неефективному використанню бюджетних ресурсів, державного і комунального майна, а також обмеженню конкуренції при проведенні держзакупівель.

Конфлікт інтересів  може виражатися в прийнятті рішень, вчиненні дій, отриманні подарунків в обмін на незаконні дії чи бездіяльність, порушення правила суміщення та сумісництва, у спільній роботі близьких осіб, отриманні неправомірної вигоди, протиправному використанні службових або делегованих повноважень, частіш за все у сфері  держзакупівель, пільг, преференцій, наданні землі, комунальної власності тощо.

Додатково: розроблено в рамках проекту «Інтереси НЕ для преси», що  реалізується за підтримки Програми Розвитку ООН та  Міністерства  закордонних справ Данії в межах програми «Участь організацій громадянського суспільства у впровадженні нового законодавства, спрямованого на запобігання корупції».

Оставить комментарий

  

  

  


восемь × 2 =

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>