Логин

Июнь 2014
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май   Июл »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Верховна Рада прийняла закон про держзакупівлі

Верховна Рада 10 квітня прийняла в цілому законопроект №4587 «Про здійснення державних закупівель», покликаний зробити держзакупівлі відкритими та прозорими, тим самим подолавши корупцію в даній сфері. Водночас документ відповідає директивам ЄС і європейським стандартам. За прийняття закону проголосували 226 депутатів.

Серед розробників цього документи були і представники Центру політичних студій та аналітики. Зокрема, Андрій Марусов, керівник відділу Боротьби з корупцією був співголовою комісії, яка розробляла закон.

За словами прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, який представляв цей законопроект у парламенті, під дію даного закону підпадуть всі компанії, 51% акцій яких перебуває у державній власності.

Дія цього закону поширюється на закупівлі замовниками товарів, робіт і послуг, які повністю або частково здійснюються за рахунок бюджетних коштів за умови, що вартість закупівлі товарів і послуг дорівнює або перевищує 100 тис. грн, а робіт – дорівнює або перевищує 1 млн грн, а також здійснюються за рахунок власних коштів за умови, що вартість закупівлі товарів і послуг дорівнює або перевищує 1 млн грн, а робіт – 5 млн грн.

Однак, згідно із законом, здійснення закупівель без застосування процедур, передбачених цим законом, відбуватиметься, якщо замовник здійснює закупівлі товарів, робіт і послуг повністю або частково за рахунок бюджетних коштів за умови, що вартість предмета закупівлі товару або послуги не перевищує 100 тис. грн, а робіт – не перевищує 1 млн грн, а також товарів, робіт і послуг за рахунок власних коштів за умови, що вартість предмета закупівлі товару або послуги не перевищує 1 млн грн, а робіт – не перевищує 5 млн грн.

«Наш підхід дає можливість зробити держзакупівлі прозорими і відкритими», – заявив Яценюк.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект пропонує скоротити перелік випадків, на які не поширюється дія закону про державні закупівлі, із 44 до 10 випадків «з метою запобігання безконтрольному використанню державних коштів, прозорості та відкритості сфери державних закупівель».

Також документ визначає поняття замовників відповідно до принципів директив ЄС та адаптує процедури закупівлі в одного учасника відповідно до практики застосування подібної процедури в європейських країнах.

Крім того, проект закону передбачає скорочення переліку підстав для застосування неконкурентної процедури з метою зменшення випадків її застосування.

Також законопроект скасовує необхідність розміщення інформації в офіційному державному друкованому виданні з питань державних закупівель та в міжнародному інформаційному виданні з питань державних закупівель, залишивши при цьому обов’язковість оприлюднення цієї інформації на веб-порталі Уповноваженого органу.

Замість цього передбачено оприлюднення річних планів на веб-порталі Уповноваженого органу без зобов’язання їх відправки Мінекономрозвитку з метою забезпечення економії державних коштів та спрощення доступу громадськості до інформації про плановані державні закупівлі.

Також законопроект пропонує надати можливість замовникам застосовувати електронні кошти під час застосування процедур закупівель, визначених статтею 12 даного проекту закону.

Крім того, законопроект передбачає недопущення до участі в торгах юридичних осіб, зареєстрованих в офшорних зонах, і скорочення термінів проведення процедур закупівлі.

http://cpsa.org.ua/novyny/verhovna-rada-pryjnyala-zakon-pro-derzhzakupivli-v-rozrobtsi-yakoho-pryjmav-uchast-tspsa/

Оставить комментарий

  

  

  


6 × девять =

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>