З кожного питання і пункту відбувалося грунтовне всебічне обговорення із наданням слова усім бажаючим. Враховувались усі побажання, які відповідають вимогам діючого законодавства. Після доопрацювання 5-8 розділів, робоча група під час розгляду проекту Положення в цілому ( за пропозицією членів робочої групи) усунула всі внутрішні протиріччя у 1-4 розділах і узгодила весь текст в цілому.
Після цього ще раз переглянула пункти проекту Положення на відповідність вимогам Постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 р. №996. Найбільші суперечки точилися навколо питань нефіксованого кількісного складу Громадської Ради, обмеження права членів Громадської Ради висловлювати думку від імені Громадської ради, обов`язкового виконання членами Громадської ради її рішень і способу прийняття цих рішень.
Пункт про визначення кількісного складу було проголосовано у редакції відповідного пункту Типового Положення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 р. №996.
Також члени робочої групи дійшли згоди про недоцільність постійного включення нових членів до комітетів через необхідність постійної адаптації останніх до предмету діяльності нового комітету, що суттєво знизить ефективність і оперативність роботи профільних комітетів і негативно вплине на ефективність роботи усієї Ради в цілому. Також до уваги було взято інформацію представника Запорізької обласної державної адміністрації про процедуру затвердження і внесення змін до розпоряджень голови облдержадміністрації, яка не дозволяє затверджувати рішення, що не відповідають правовим актам Уряду України. При обговоренні проекту Положення члени робочої групи одностайно погодились з тим, що наявність прав тягне за собою наявність зобов`язань і відповідальності. Враховуючи негативний досвід попередньої роботи і для об `єктивного висвітлення діяльності Громадської Ради в ЗМІ, вирішили окремо регламентувати надання права висловлювати думку Громадської ради лише Голові цієї ради.
При цьому ні в якому разі не обмежується право кожного члена Громадської ради висловлювати свою особисту думку з будь-яких питань.
Найбільше емоцій вировало навколо питання прийняття рішень Громадською радою. Висловлювались думки про «недемократичність» прийняття рішень загальною нормою: більшістю від присутніх на засіданні ради. Але переважна більшість робочої групи наполягала на тому, що право висловити свою думку шляхом голосування надається кожному. І якщо людина не використовує свого права, то це не може блокувати роботу всієї Громадської ради. У цьому випадку захисту потребують права членів Громадської ради, які належним чином виконують свої обов`язки перед громадянами, відстоюючи їх права за допомогою механізму Громадської ради.
Після погодження проекту Положення в цілому, відбулося обговорення проекту переліку комітетів і узгодження іх з структурними підрозділами облдержадміністрації. Наприкінці до Порядку денного засідання було внесено зміни і роботу засідання подовжено. Робоча група після розробки і погодження проекту порядку денного Загальних Зборів, надала погоджені проекти до Управління внутрішньої політики облдержадміністрації для проведення правової експертизи юридичним відділом облдержадміністрації і завершила свою роботу.
Робоча група майже всі рішення приймала одностайно. У її роботі брали участь із правом дорадчого голосу всі бажаючі члени Громадської ради.
Оставить комментарий