Логин

Июнь 2012
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май   Авг »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

ІГС пояснять органам влади, як фінансувати виконання проектів та надання соціальних послуг («Ініціативи» влади-3)

Громадські експерти запропонують органам влади способи їх залучення до
надання соціальних послуг та розширення можливостей їх фінансової
підтримки за рахунок бюджетних коштів. Про це домовилися члени Робочої
групи з питань державної фінансової підтримки ІГС, їх оподаткування та
залучення до надання соціальних послуг Координаційної Ради з питань
розвитку громадянського суспільств під час першого засідання групи 25
травня 2012 року.

Члени Робочої групи від громадськості візьмуть на себе підготовку
проектів актів на виконання завдань Плану першочергових заходів щодо
реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку
громадянського суспільства в Україні, затвердженого Указом Президента
№212 від 24 березня 2012 року.

Зокрема, будуть підготовлені рекомендації щодо:

-        розширення сфери застосування конкурсів для розподілу коштів фінансової підтримки ІГС (проект змін до Постанови КМУ від 12 жовтня 2011 року № 1049;

-        розширення кола ІГС, які мають право на отримання фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів та забезпечення конкурсного порядку розподілу таких коштів (проект змін до Бюджетного кодексу України);

-        запровадження механізму державного замовлення на надання об’єднаннями громадян соціальних послуг на конкурсних засадах;

-        фінансової підтримки проектів громадських та благодійних організацій у межах регіональних цільових програм сприяння розвитку громадянського суспільства;

-        вдосконалення системи фінансової підтримки ІГС за рахунок бюджетних коштів загалом, зокрема у частині визначення обсягів такої підтримки.

Особливу увагу робоча група приділить питанням залучення ІГС до надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів.

Як зазначали секретар робочої групи, експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Анастасія Красносільська та директор Українського форуму благодійників Анна Гулевська-Черниш: «Метою реформи має бути повноцінне залучення ІГС до надання не лише додаткових, але і гарантованих державною соціальних послуг. При цьому необхідно забезпечити рівні можливості для ІГС, бюджетних та інших установ щодо доступу до надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів та запровадити прозорі конкурентні  процедури визначення надавачів таких послуг».

Розробка проектів актів, зокрема щодо внесення змін до Постанови КМУ № 1049 та до Бюджетного кодексу, здійснюватиметься за безпосередньої участі робочої групи.  Згоду щодо цього висловили представники у групі як центральних органів виконавчої влади, так і громадські експерти.

Президент МБФ «Карітас Україна» Андрій Васькович: «Ми стоїмо перед надзвичайно тяжким завданням демонополізації соціальної сфери з боку держави. За 20 років незалежності держава далі має монопольну соціальну сферу. Але всі ми зауважуємо, що держава не дає собі раду і неякісно надає ті соціальні послуги, які вона гарантує суспільству. Ми маємо світовий досвід: громадські організації часто надають соцпослуги ліпше, ніж держава. Але для цього вони потребують державної допомоги. Йдеться не про те, щоб фінансувати благодійні організації, а про те, що держава може фінансувати для них у соціальній сфері».

Натомість в Запоріжжі  досі не існує   а ні механізму, а ні практики прозорого розподілу бюджетнів коштів, що направляються не на підтримку, а на  фінансування своїх громадських організацій. Така ситуація у міськвиконкомі, в обласному управлінні соціального захисту і у багатьох інших. І змінювати свої схеми вони не мають бажання.

А спроби Громадської Ради при Запорізькій ОДА створити і впровадити такі механізми натикаються на спротив з боку окремих  посадових осіб

Заява робочої групи

Консультации с общественностью-Зубченко

Положення про соц. замовлення (розробка робочої групи ГР при ЗОДА)

Проте,  на національному рівні Наталія Заболотна поднімає питання про нерозуміння, невиконання і спроби імітації  на регіональному рівні вимог Стратегії , в т.ч. і  впровадження соціального замовлення і залучення до надання соціальних послуг  інститути громадянського суспільства.

Питання і пропозиції підняті нею були враховані Кордрадою при Президенті України з питань розвитку громадянського суспільства при розробці пропозицій виконання на регіональному рівні Стратегії.

На національному рівні лобіювати питання  захисту громадських прав громадян Запорізької області  легше ніж на регіональному.

А на регіональному рівні управління соцзахисту при ЗОДА (Панкратов В.П.) змінюватися не бажає. Громадськість відсутня в  соціальному заказі і наданні соціальних послуг в Запорізькій області. І його не засмучує той факт, що його політика  не відповідає політіці України, а його дії — є пряме невиконання  доручень Уряду, що для нього, як для держслужбовця є посадовим злочином. За його інформацією в Запорізькій області   соціальні гроші  депутатами облради (серед яких є і  «члени Громадської Ради», які нічого не знають про роботу своєї Громадської Ради  і тільки намагаються заповнити цим записом рядок  «громадська робота» в особистій анкеті)  вже одностайно розподілені без врахування вимог проиритетного напряму політики України, Президента і Уряду- Стратегії розвитку громадянського суспільства, взаємодії з громадськістю і долучення громадян до управління державними справами. Гроші розподіляються без жодної консультації з громадськістю, без вивчення вимог і потреб людей, Президента,  Уряду.

Запорізька обласна рада розподілила додаткові соціальні кошти

Натомість  в країнах Європи близько 40% населення зайняті саме в третьому секторі  і більшість з них  надають соціальні послуги. Це дає змогу не тільки знизити рівень безробіття, але і  знизити собівартість  соціальної послуги, зробивши її більш доступною. При цьому всі інститути громадянського суспільства знаходяться в рівних умовах. Натомість Україна ще досі не позбулася радянської спадщини фінансування утримання  створених за ініціативи влади «громадських організацій». Це мало демонструвати світу наявність в СРСР громадської активності. І до цього часу мільони державних коштів йдуть на фінансування заробітних плат,  приміщення ( але не реальної діяльності на захист прав і інтересів своїх цільових груп) десятка громадських організацій.

Як заявив представник АП  В.Кулік, найближчим часом слід очікувати  скасування цієї ганебної практики.

Тож, регіонам слід підготуватися до системних змін. Оскільки за невиконання вимог  політики України держслужбовців найближчим часом очікуватимє звільнення. Тобто, невміння співпрацювати з громадськістю, змінюватись і виконувати вимоги Стратегії  стає ознакою профнепридатності.

Хотілося б в останнє застерегти чиновників від  перевищення своїх повноважень і вчинення корупційних діянь, оскільки вже з 1 січня 2012 року в Україні впроваджено єдину систему проведення конкурсу ІГС для отримання фінансової підтримки для реалізації окремиї проектів і заходів . Але це нічого спільного не має з фінансуванням зарплат і інших поточних витрат  ІГС.  Тобто, на цей час фінансування  органами влади  поточної діяльності  ІГС, та ще і без застосування цього механізму є порушенням законодавства України.

 

 

Оставить комментарий

  

  

  


9 − пять =

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>