Секретар Запорізької міської ради пані Регіна Харченко на своїй сторінці у Фейсбук розмістила інформацію про підписання тристороннього Меморандуму про взаєморозуміння між (GIZ) GmbH, ГО «Школа Енергоефективності» та Запорізькою міською радою. Що є приємною новиною.
«Місто Запоріжжя взяло участь у проєкті «Просування енергоефективності та імплементація Директиви ЄС з енергоефективності в Україні». І наша заявка є однією з 12 переможців!
Завдяки грантовій допомозі від Німецького товариства міжнародного спіробітництва (GIZ) GmbH, встановимо частотне регулювання для насосного обладнання КП «Водоканал» на суму в понад 4.5 мільйони гривень. Супроводжуватиме реалізацію проєкту громадська організація «Школа Енергоефективності».
Частотне регулювання дозволить:
значно зменшити споживання електроенергії без зміни продуктивності насосного обладнання;
цілодобово та безперебійно надавати централізоване водопостачання та водовідведення;
підвищити надійність інженерних систем і зменшити кількість викидів парникових газів.»,-повідомила пані секретар.
Зазвичай тристороння Угода/Меморандум укладається мід донорм і комунальним підприємством грантоотримувачем за участі місцевої ради. Тож, конфігурація підписантів викликала запитання. Чому КП «Водоканал» не виступає стороною Меморандуму? Що це за громадська організація і яка її функція в цій Угоді?
Організація громадянського суспільства, звісно, може виступати стороною Меморандуму/грантової Угоди, але якщо вона функціонально залучена до реалізації проєкту. Судячи з оприлюднених Регіною Харченко фото, громадській організації відводиться роль комунікаційника. Чи можна це розцінювати як визнання неспроможності міської ради та КП «Водоканал» забезпечити належну комунікацію з громадськістю?
Подивимось на цю організацію та проєкт поближче.
Метою проєкту декларується розвиток енергетичних ХАБів:
«В рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (FEER), що реалізується в Україні Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини передбачено удосконалення діяльності діючих хабів та розширення їх мережі.»
28.11.2023 проєкт починає поширюватись на відбудову. І має ПОЛІТИЧНИХ партнерів. Якими чомусь визначені Центральні органи виконавчої влади- Міносвіти та Мінрегіон. Які в Україні не є політичними.
На сайті ГО ШЕЕ зазначено, що:
Школа Енергоефективності -це громадська організація, створена з метою сприяння розбудові в містах України сталої енергетичної інфраструктури за рахунок використання місцевого потенціалу енергоефективності і відновлювальної енергетики та формування дбайливого ставлення до навколишнього середовища.
Там же можна побачити її активності. Які, судячи з останньої дати розміщення інформації, припинилась ще у 2021 році. В 2015-2016 роках активності організації поширивались на питання енергоефективності в частині створення енергетичних ХАБів та підготовки кадрів з енергоефективності.
Уoucontrol надає інформацію, що ГО ШЕЕ/39963530 зареєстрована 21.08.2015 в Києві. В числі засновників ЛІСОВИК ВЯЧЕСЛАВ ЛЕОНІДОВИЧ, МАЗУРЧАК ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ та ЗАПАТРІНА ІРИНА ВІКТОРІВНА. А також, що МАЗУРЧАК ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ є керівником політичної партії «Наш край».
Тож, питаннями комунікації при встановленні частотного регулювання для насосного обладнання КП «Водоканал» на суму в понад 4.5 мільйони гривень в Запоріжжі буде займатись київска ГО, афілійована з наступниками Партії Регіонів.
Оставить комментарий