2015 рік
До Голови Громадської Ради при Запорізькій ОДА і радника голови ОДА Валерія Баранова Наталії Заболотної звертаються керівники одразу 4 департаментів ОДА , занепокоєні внесенням на розгляд Запорізької обласної ради проєктів рішень щодо припинення біля 20 об’єктів комунальної власності. Серед яких центральні бібліотеки, централізовані бухгалтерії (вимога БК України), освітні заклади та медичні установи. Такі як єдиний в Україні ендокринологічний диспансер та шкірно-венерологічний клінічний диспансер. Перший планували приєднати до обласної лікарні. Другий- до інфекційної.
Під час термінового засідання Президії ГР, скликаного Наталією Заболотною, були розглянуті всі документи та заслухані всі стейкхолдери.
Як витікало з протоколу засідання бюджетної комісії ЗОР, її голова (штатний працівник апарату ЗОР) Володимир Чернелюх після своєї доповіді комісії, запропонував прийняти рішення про припинення цих об’єктів комунальної власності. Але на запитання Наталії Заболотної про зміст його доповіді і аргументи на користь припинення, заявив, що ніякої доповіді він не робив. А за ргументів він навів один- він нічого не знає про діяльність цих комунальних установ та закладів. Очевидно, що його підпис під протоколом підтверджував недостовірні данні, викладені в тому протоколі засідання депутатської комісії. Яка і вносила цей проєкт рішення.
Наталія Заболотна доповіла, що бюджетним комітетом ГР було встановлено стабільне фінансування всіх цих об’єктів впродовж останніх років, їх місцерозташування, переважно, у середмісті Запоріжжя та стабільний фінансовий стан. А також привернула увагу до великих об’ємів державних закупівель, що здійснює ендокринологічний диспансер в умовах стабільної роботи та 100% забезпечення пацієнтів всім необхідним. В той час, як до керівників як інфекційної, так і обласної лікарень було багато запитань та розслідувань з боку Громадської Ради. Викриття лунали чи не щомісяця. При постійних скаргах пацієнтів на відсутність ліків та вимагання коштів за них. Свої аргументи проти рішення облради висловили керівники всіх 4 Департаментів ОДА.
В результаті, тоді Громадській раді вдалося не допустити знищення (що подавалось паном Черленюхом як оптимізація) цих об’єктів комунальної власності ЗОР. Частина з яких, як то дитяча бібліотека на Лобановського, працюють і по цей день. https://zor.gov.ua/content/sorok-persha-pozachergova-sesiya-shostogo-sklykannya
2019 рік
Григорій Самардак, що був першим заступником Валерія Баранова, пересівши у крісло голови обласної ради, за підтримки голови найбільшої фракції пана Гугніна (який займав пост заступника голови ОДА) знов повертаються до старої схеми знищення комунальних установ та закладів. Страх у влади перед Майданом вже пройшов. Той, хто обіцяв завершити війну за 2-3 тижні, сівши у президентське крісло, одразу ж розширив окуповані території більш ніж вдвічі, розтягнувши їх до Азовського моря та Маріуполя. І почалось небачене пограбування країни і зовні, і з середини. Після внесення скандальних проєктів рішень, пан Самардак не з’являється на сесію, перекидаючі весь негатив на свого першого заступника, який змушений проводити сесію та підписувати рішення. І ось шлях до приХватизації відкрито. Під шумок реформи медицини і необхідності переведення медичних комунальних установ влаштовується масове припинення об’єктів комунальної власності ЗОР. Які мали бути не помічені серед тотального перейменування. При цьому тільки до обласної інфекційної лікарні приєднали ВСІ шкіро-венерологічні диспансери в області і ВСІ центри СПІД в області. При цьому додавши бюджетування до скандальної інфекційки.
07_34_18https://zor.gov.ua/content/trydcyat-chetverta-chergova-sesiya-somogo-sklykannya-chastyna-persha
2020 рік
Передвиборча кампанія. На усіх зустрічах з виборцями Віталій Сиволап підіймає питання розкрадання будівлі та території обласного шкіро-венерологічного диспансеру по Соборному, 19, обіцяючи прийшовши до влади зайнятись цим питанням.
2022 рік
Віталій Сиволап (колега Геннадія Фукса) — заступник голови ОВА. Успішно діючу в 2019 році установу знищено. В належному стані будівлю розграбовано, територію занедбано. Все підготовлено під захоплення.
Так працює схема. Яка живе при можливості впливу хоча б одного з її учасників. Яка перехоплюється і реалізується новими бенефіціарами. Яка прикривається пАгонним дахом. Яка змінюється, росте. Але не зникає.
Оставить комментарий