Під час широкомасштабної війни росії проти України рашисти всьому світу показали своє злочинне їство крадучи все. В тому числі і медичне обладнання з лікарень у тимчасово окупованих населених пунктах. Першою чергою вони опановували онкологічні лікарні. Масова внутрішня евакуація населення з ТОТ змінила рівень потреб у наданні в т.ч. і медичної допомоги українцям у приймаючих громадах.
Ми вирішили подивитись на забезпечення потреби у діагностичному обладнанні під час широкомасштабної війни в України. І перевірили скільки закуповувалось МРТ в 2022 році.
Виявилось, що закупівлі розпочались з настанням осені 2022 року. З 6 вересня до 31 грудня було закуплено 14 томографів. З загальної кількості у 15 закупівель, 10 проведено із застосуванням аукціону. Переважно в західних областях України, Запоріжжі, Полтавській області, Києві та медичних закладах Сил Оборони.
Томографи_2022Розбіг по цінах від 30 до 110 млн.грн. в залежності від комплектації та моделі.
Постачальників 7 (не враховуючи прихованих трьох):
- ТОВ «Астріум», 33603690, які були фігурантами, як журналістських розслідувань, так і кримінальних через завищення цін та участь у схемах. Отримали 156,6 млн.грн., поставивши МРТ Львівському територіальному медичному об’єднанню, Національному інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова та Запорізькому регіональному протипухлинному центру.
- ТОВ «АФС Медицинтехнік», 38872631 (компанія з німецьким корінням), яка проходить по одній справі з ТОВ «Астріум», поставило МРТ Новояворівській лікарні імені Юрія Липи та Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради, отримавши 112,859 млн.грн.
- ТОВ «Артек медікал груп», 38865928 (дочірнья компанія Siemens Healthineers в статусі офіційного представника), візитівкою якої, як стверджують ЗМІ, є завищені в декілька разів ціни та неякісне обладнання. А також дотичність до проросійсько-колаборантського клану Фісталів, що тягнеться ще від часів правління Богатирьової. В 2022 році компанія спромоглась продати однакову модель томографів комп’ютерних двом закупівельникам (Інституту рака та Медичним закупівлям України) по ціні з різницею майже у 30%.В рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42022100000000501від 30.09.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України розслідується дії керівництва товариства з налагодження протиправної схеми, до якої залучили посадовців ряду обласних лікарень та лобіюють закупівлі медичних товарів власних компаній під час проведення закупівель. В 2022 році тільки на продажі досліджуваних МРТ підприємство отримало 85,392 млн.грн.
- ТОВ КІНД ІНТЕРСЛУХ КИЇВ, 36352221 німецько-грузинського заснування, у 2018 році проходило у справі про групу підприємств, створених з метою надання послуг з мінімізації податкових зобов’язань, які підлягають сплаті до бюджету, тобто своїми діями в період 2015-2017рр. сприяли умисному ухиленню від сплати податків реально діючим суб’єктам господарювання. Разом з Астріумом була фігурантом розслідування СлідствоІнфо ковідних закупівель. З одної закупівельної процедури отримало найбільшу одноразову ціну у 110 млн.грн. До того ж, за спрощеною процедурою.
- ТОВ «Медгарант», яке продало МРТ Санаторію Глорія, що розташований на ТОТ Запорізької області, ми вирішили присвятити окрему публікацію. Оскільки це єдиний з постачальників досліджувано мед.техніки, хто проходить у кримінальному провадженні за цю процедуру закупівлі.
- ТОВ «АТОМ-Т» 2021-го року створення, отримало 44,682 млн.грн., продавши МРТ Головному медичному центру МВС України. При статутному фонді у 1000,00грн. Загалом удачливе Дніпровське товариство у 2022 році виграло тендерів на 74,683 млн.грн.
- ТОВ МЕДСЕРВІСГРУП , 38606078- ще один фігурант справи «Інституту раку» разом з Астріумом та АФС Медицинтехнік, і товариство, яке стрімко нарощує об’єми продажув, отримав 49,047 млн.грн від Луцької лікарні. Комранія, яка також негативно згадувалась у розслідуваннях Схем про ковідні закупівлі.
Дрогобич, Луцьк та ДУСя вирішили не оприлюднювати інформацію про своїх постачальників.
Майже всі вони не бездоганні, але ми виявили за закупівлями цього виду обладнання лише одне кримінальне провадження. При суттєвому розбігу у цінах.
При цьому, без кримінального шлейфу виявилось лише єдине підприємство- ТОВ «Атом-Т». Молоде Дніпровське товариство за 1,5 роки своєї роботи мабуть ще не встигло потрапити на очі правоохоронцям у якості фігуранту розслідувань.
Загалом, ситуація не райдужна. Поки рашисти крадуть наше медичне обладнання на ТОТ, в т.ч. яке було закуплене останніми роками, ринок постачання медичного обладнання ділять між собою постачальники з грабіжницьким бекграундом. Російська агресія ззовні, корупційна з середини продовжують роздирати Україну. І правоохоронцям, і органам влади вже час очистити цей ринок для забезпечення ефективного використання коштів на майбутню відбудову України. Яку не можна зіпсовувати старими схемами та фігурантами.
Матеріал підготовлено да допомогою аналітичної системи УouСontrol.
Оставить комментарий