Логин

Август 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июл   Сен »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Як фінансується обласна медицина напередодні медичної реформи

Стаття 49 Конституції України наголошує на тому, що «Кожна людина має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Охорона здоров’я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо — профілактичних програм. Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. В державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бут скорочена. Держава сприяє розвитку лікувальних закладів усіх форм власності.»
Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 29.05.2002 року (справа про безоплатну медичну допомогу, винесене за зверненням 53 народних депутатів України щодо тлумачення ч.3 ст.49 Конституції України), під формулюванням «у державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно» слід розуміти що у «у державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається всім громадянам незалежно від її обсягу та без попереднього, поточного або наступного їх розрахунку за надання такої допомоги». Обгрунтовуючи своє звернення, народні обранці зазначали що на сьогодні громадяни України фактично не можуть отримати медичну допомогу в державних і комунальних закладах охорони здоров’я, не сплативши власні кошти за ліки, харчування та «необхідні витратні матеріали».
Ні для кого не секрет що переважна більшість громадян України (за останніми даними 80% населення України перебуває за межею бідності) . За даними досліджень, проведених спільно з ООН Інститутом демографії та соціальних досліджень ім..Птухи НАН України та Мінекономрозвитку. У групі ризику вже не тільки люди похилого віку та сім’ї з дітьми, а і люди працездатного віку (через ріст рівня інфляції та безробіття).
Через це більшість громадян України не в змозі відшкодовувати витрати на медичне обслуговування і вимушені відмовлятися від них. Часті випадки коли і за надання медичної допомоги просять «добровільно» пожертвувати кошти. Таким чином, не всі громадяни України на сьогодні мають змогу реалізувати своє право на охорону здоров’я.
Однією з передумов для цього є низький рівень державного фінансування медичної сфери. За останні роки він рідко виходив за відмітку 3,2% від ВВП, при тому, що критичним вважається фінансування на рівні 5%. Для прикладу рівень фінансування медичної галузі в СРСР був на рівні 8%, в країнах ЄС коливається від 5,1% (Румунія, Естонія) до 11,2% (Франція, Німеччина). А в США у зв’язку із проведенням реформ галузі взагалі досягав 13% у 2012 і 18%- у 2013 роках.
Фінансування медицини здійснюється на трьох рівнях: державному, обласному і місцевому. Джерелами фінансування є трансферти отримані в рамках делегованих повноважень, кошти місцевих бюджетів та благодійна допомога третіх осіб, яка буває у формі надання благодійних внесків, безповоротної фінансової допомоги, гуманітарної допомоги ( у натуральній формі), тощо. Надання медичної допомоги та медичних послуг здійснюється комунальними установами та закладами, яких у Запорізькій області наліковується 59 (за даними Запорізької ОДА) і 60 ( за даними Запорізької обласної ради). В списках обласної ради додатково значиться Комунальна установа «Пологівський протитуберкульозний диспансер» Запорізької обласної ради , діяльність якої припинено відповідно до рішення Запорізької обласної ради від 26.12.2013 № 24 «Про припинення комунальної установи «Пологівський протитуберкульозний диспансер» Запорізької обласної ради шляхом ліквідації» (голова ліквідаційної комісії Соколенко Наталія Валеріївна).
Всі вони фінансуються з обласного та державного бюджету.
При цьому ми постійно чуємо про недостатнє фінансування. А фраза «хто за таку зарплатню працювати буде?» вже стала топовою.
Саме недофінансуванням частіш за все обґрунтовується низький рівень якості медичної допомоги та послуг. А також створюються умови для механізмів «подяки» та «добровільної благодійності».
На веб-сайті Міністерства охорони здоров’я зазначено: «Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів. В усіх лікувально-профілактичних закладах системи охорони здоров’я надається гарантований рівень медичної допомоги, який визначений постановою КМУ від 11.07.02 № 955 «Про затвердження програми надання громадянам гарантованої державної безоплатної медичної допомоги». В лікувально-профілактичних закладах усіх типів впроваджені в роботу тимчасові галузеві стандарти якості надання медичної допомоги, де визначено обсяги діагностичних, лікувальних та профілактичних процедур, які виконуються в амбулаторно-поліклінічних та стаціонарних закладах для дорослого та дитячого населення. Зазначені нормативи затверджені відповідними наказами МОЗ України (№226 від 27.07.98, № 502 від 28.12.02, № 503 від 28.12.02, № 507 від 28.12.02, № 191 від 05.05.03).»
Проте на практиці громадяни бачать зовсім іншу картину. Здебільшого для отримання медичної допомоги і послуг необхідно пройти ланцюжок з виписування-оплати добровільних внесків або страхових полісів. При цьому законодавчо не закріплено форма та порядок здійснення цих процедур. Як відсутні і вимоги до рівня відкритості інформації про додатково залучені кошти.
Все це дає передумови для залучення додаткових коштів медичними установами та закладами в закритому режимі за незрозумілими громадянам процедурами на невизначені цілі.
Переважна більшість благодійників-пацієнтів не здогадуються куди ідуть внесені ними «на розвиток» лікувального закладу кошти. Про їх кількість. І чи законна така процедура взагалі.
Варто зазначити що процес децентралізації вносить свої корективи в джерела як передання повноважень на місця, так і у процес фінансування в т.ч.. Впроваджуючи принцип субсидіарності держава прагне наблизити послуги ( в т.ч. і медичні) до споживача, передаючи повноваження та ресурси на місця. Але на сьогодні громадяни здебільшого не відчувають змін на краще.
Одним із найбільш спірних і викликаючи найбільше невдоволення, є існування благодійної допомоги лікувальним закладам, яка насправді не є добровільною.
Тому ми вирішили вивчити цю тему поближче. Визначити механізми, законність процедур отримання та рівень залученого додаткового фінансування та відкритості використання коштів лікувальними установами та закладами Запорізької області, що є спільною власністю громади Запорізької області і з’ясувати чи варто громадянам сподіватися на зниження навантаження на їх сімейні бюджети.

Джерела позабюджетного фінансування КУЗОЗ
Фінансування КУЗОЗ здійснюється з загального (бюджетне фінансування) та спеціального (позабюджетне фінансування) фондів .
За рахунок бюджетного фінансування покриваються витрати за захищеними статтями (заробітна плата, оплата комунальних послуг).
Позабюджетне фінансування відображається в графі спеціального фонду
Встановлено що у інформації, яку надають КУЗОЗ до ДОЗу відсутні данні благодійників. Розбивка іде лише за видами отримання допомоги: через касу КУЗОЗ, через банк, гранти та дарунки в натуральній формі. Тобто, за інформацією наданою нам ДОЗ та КУЗОЗ, а також оприлюдненою на веб-сайті ДОЗ, інформування відбувається лише про залучені самотужки кошти спеціального фонду та отримані у натуральній формі дарунки та гранти. При цьому не відокремлено отримання гуманітарної допомоги що надходить від БО та за наказами ДОЗ. А також взагалі не зазначаються суми грошових коштів отримані від БО .
Не зрозумілим залишається і отримання грантів у натуральній формі, оскільки вони надаються у грошовій формі, а гуманітарна допомога – у натуральній. І врахування їх одним рядком не є доцільним, оскільки не може дати об’єктивних даних. Т.я. вони мають різні одиниці виміру. Гуманітарна допомога обліковується в кг., а благодійна — в гривнях.
Натомість Міністерство охорони здоров’я України визначає потреби та інформує міжнародні організації, благодійні фонди, виробників ліків та виробів медичного призначення, асоціації та об’єднання громадян, про потребу закладів охорони здоров’я України у гуманітарній допомозі. При цьому оприлюднює інформацію у формі переліку назв лікарських засобів, виробів медичного призначення, необхідних в якості гуманітарної допомоги , без зазначення їх кількості і медичних закладів, які їх потребують. Тому встановити повноту забезпечення потреб КУЗОЗ у гуманітарній допомозі у вигляді лікарських засобів не є можливим. Як за оприлюдненими МОЗ переліками і наданими (не наданими) у відповідь на запит інформацією ДОЗ, не можливо встановити і грошовий еквівалент цієї складової гуманітарної допомоги, яка обліковується в ДОЗ однією строкою.

Таким чином можна зробити висновки що КУЗОЗ не ведуть, а МОЗ і ДОЗ не налагодило належного рівня звітування і відстеження цільового використання та механізмів отримання позабюджетної допомоги за кожною статтею доходів спецфонду. А їх щонайменше 5.
А також забезпечення відкритості інформації про:
1. використання залучених самотужки КУЗОЗами коштів;
2. коштів отриманих від БО, з якими КУЗОЗами укладено договори про співпрацю;
3. коштів і предметів отриманих від інших благодійників;
4. гуманітарної допомоги отриманої за наказами ДОЗ;
5. гуманітарної допомоги від БО що діють на підставі ЗУ «Про благодійну діяльність та благодійні організації», з якими договори і угоди про співпрацю не укладені.
Саме такими є окремі виявлені джерела наповнення спеціального фонду.

Відкритість інформації про використання позабюджетних надходжень
Відповідь надали- 38 КУ, КП, КЗ з 60. ( надали – 36,6%. Не надали відповідь — 63,3%)
Департамент охорони здоров’я Запорізької ОДА у відповідь на запит надала список із 60 об’єктів комунальної власності. Із них інформацію про використання благодійної допомоги у 45.
І інформацію щодо використання благодійної допомоги 42 КУ та КЗ із оприлюдненого списку із 45 об’єктів комунальної власності медичного призначення.
Таким чином, на сайті не розміщено інформація стосовно 3-х комунальних закладів та установ.
При порівнянні оприлюдненої інформації з наданою у відповідь на запит встановлено що вони не відповідають одна одній.

Виявлені випадки розміщення інформації на веб-сайті ДОЗ ЗОДА, але при цьому не надання її у відповідь на запит. (в таблиці виділено червоним назву таких установ та закладів). А також навпаки – інформацію у відповідь на запит надано, але на веб-сайті дана інформація не розміщена.
Так у відповідь на запит було надано інформацію про використання благодійних внесків КУ «Мелітопольський центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» ЗОР, КУ «Запорізька обласна інфекційна клінічна лікарня» та інші, натомість на сайті така інформація відсутня. Не отримали ми її також і у відповідь на запит від самої лікарні.
Такий стан речей можливий завдяки відсутності в Положенні про ДОЗ ЗОДА норми про забезпечення ним доступу до публічної інформації.
Така ж сама ситуація із Положенням про МОЗ.
Варто згадати що в квітні 2012 році ЗОГО «Народний Захист» провело дослідження Положень всіх центральних органів виконавчої влади. Було виявлено відсутність в цих Положеннях (як і в положеннях їх територіальних представництв) норм про взаємодію з громадськістю, можливість створення консультативно-дорадчих органів за участі громадськості, забезпечення права громадян на доступ до публічної інформації. За результатами цього дослідження вийшло Розпорядження Прем’єр-Міністра України про внесення змін до всіх Положень центральних органів виконавчої влади і всіх підпорядкованих ним органам, установам, організаціям тощо.

http://xn—80ane0bfp.zp.ua/2012/04/polozhennyami-centralnix-organiv-vikonavcho%D1%97-vladi-zacikavivsya-kabmin/

http://xn—80ane0bfp.zp.ua/2012/04/monitoring-polozhen-na-vidpovidnist-mozhlivosti-stvorennya-doradchix-organiv/

Прикро бачити що 4 роки і зміна кількох проєвропейських Міністрів нічого не змінила в цьому питанні. При внесенні змін з перших двох аспектів, доступ до публічної інформації досі не входить до функцій ані МОЗ, ані ДОЗ при ЗОДА.
Що створює додаткові передумови для закритості інформації, розпорядником якої є органи влади і юридичні особи публічного права. В т.ч. і з питання використання благодійної і гуманітарної допомоги.
Таким чином спостерігається порушення ЗУ «Про доступ до публічної інформації», а саме надання інформації не в повному обсязі (ст.14 ЗУ «Про доступ до публічної інформації), що тягне за собою адміністративну або дисциплінарну відповідальність.

Використання та звітування про залучення та використання позабюджетних коштів
Вивчення (звітів) – інформацій комунальних установ та закладів показали що ці звіти не мають уніфікації терміну використання благодійної допомоги. В одному випадку мова йде про перше півріччя, в іншому — за другий квартал а в третьому випадку надавалась інформація станом на 1 липня. При цьому ДОЗ надав інформацію за 9 місяців.
Ця інформація (звіти) також відрізняються в частині переліку напрямів використання позабюджетного фінансування.
За таких умов здійснення належного контролю і перевірка цільового використання позабюджетного фінансування ( в т.ч. благодійної допомоги) ускладнюється. Це може призвести до різночитання і похибок ( а іноді і до маніпулювання цифрами) в підрахунках. Департаменту охорони здоров’я для покращення контролю за звітуванням комунальних установ та закладів медичної галузі про використання коштів спеціального фонду (в т.ч. благодійної допомоги) варто було б приділяти більше уваги під час прийняття інформації в частині в т.ч. і уніфікації зазначення термінів та статей звітування.
Додатково до цього у переліку комунальних установ та закладів медичного призначення, наданих у відповідь на запит, Комунальна установа » Обласний медичний центр репродукції людини» Запорізької обласної ради зазначена як Комунальна установа » Обласний медичний центр реабілітації людини» Запорізької обласної ради. При цьому навіть сума загального фонду, надана ДОЗ (10 655843 грн..) і комунальною установою ( 7 555124 грн.) відрізняються.
Також з помилками написано назву Комунальної установи » Спеціалізоване територіальне медичне об»єднання «Фтізіатрія».

Відповідно до Положення про Департамент охорони здоров’я Запорізької обласної державної адміністрації,
5. Департамент відповідно до покладених на нього завдань:
10) визначає потребу в лікарських засобах та виробах медичного призначення, медичному обладнанні, будівельних матеріалах, інвентарі, паливі, засобах автотранспорту;
13) здійснює моніторинг та інформаційний супровід процесів реформування;
14) є головним розпорядником коштів обласного бюджету в частині фінансування закладів охорони здоров’я, які утримуються за рахунок коштів обласного бюджету, контролює ефективне використання ними фінансових, матеріальних та трудових ресурсів;
16) забезпечує внутрішній фінансовий аудит;
17) визначає потребу в медичній техніці, медикаментах, будівельних матеріалах, інвентарі, паливі, засобах автотранспорту;
21) вносить пропозиції відповідній держадміністрації щодо закупівлі товарів, робіт і послуг у сфері охорони здоров’я для місцевих потреб за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших джерел фінансування.

На підставі вищевикладеного можна зробити висновки що в діях ДОЗ відносно планування, збору, використання та контролю за використанням благодійних внесків мають ознаки халатного відношення і низького рівня виконавчої дисципліни.

Додатково варто зазначити що згідно п.6 Положення про Департамент охорони здоров’я Запорізької обласної державної адміністрації
Департамент для здійснення повноважень та виконання завдань, що визначені, має право:
- отримувати та використовувати в установленому законодавством порядку благодійні внески і пожертви, що добровільно надані благодійниками (фізичними та юридичними особами) для першочергових потреб, пов’язаних виключно з основною діяльністю закладів охорони здоров’я;
- одержувати в установленому порядку від інших структурних підрозділів облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій всіх форм власності інформацію, документи та інші матеріали, а від місцевих органів державної статистики — безоплатно статистичні дані, необхідні для виконання покладених на нього завдань.

Натомість аналіз статей використання благодійної допомоги дозволяє зробити висновки про наявні випадки нецільового використання коштів, оскільки кошти отримані від благодійників направлялись не на першочергові потреби, пов’язані виключно з основною діяльністю. А основною діяльністю закладів і установ охорони здоров’я є «86.21 загальна медична практика (основний); 86.10 діяльність лікарняних закладів.»
Цей клас включає:
- медичне консультування та лікування у сфері загальної медицини, які надаються лікарями загального профілю
Ця діяльність може здійснюватись: у порядку приватної практики; у поліклініках (клініках для амбулаторних пацієнтів) та медпунктах (амбулаторіях) при школах, підприємствах, фірмах тощо; вдома у пацієнтів.
Цей клас включає:
- короткострокове та тривале перебування клієнтів у лікарнях широкого профілю, які здійснюють медичну, діагностичну та лікувальну діяльність (наприклад, громадські та обласні лікарні, лікарні некомерційних організацій, університетські лікарні, військові шпиталі та в’язничні лікарні), та лікарняні установи спеціального призначення (наприклад, наркологічні та психіатричні клініки, інфекційні лікарні, пологові будинки, санаторно-курортні заклади).
Діяльність переважно спрямована на лікування стаціонарних хворих, здійснюється під безпосереднім спостереженням лікарів та включає:
• послуги медичного та парамедичного персоналу
• послуги лабораторій та технічних служб, у тому числі радіологію та анестезіологію
• послуги невідкладної медичної допомоги
• забезпечення операційними послугами, готування лікарських засобів, їжі та інші послуги лікарень
• послуги центрів планування сім’ї, послуги стаціонару з переривання вагітності та стерилізації
Цей клас не включає:
- лабораторні аналізи, тестування всіх типів матеріалів та продуктів, за винятком медичних препаратів, див. 71.20
- діяльність ветеринарів, див. 75.00
- діяльність з медичного обслуговування особового складу збройних сил діючої армії, див. 84.22
- стоматологічні послуги загального або спеціального характеру, наприклад, зуболікарська практика, ендодонтика та педіатрія, патологія ротової порожнини, послуги ортодонта, див. 86.23
- приватні консультації пацієнтів в стаціонарах, див. 86.2
- медичні лабораторні аналізи, див. 86.90
- послуги транспорту швидкої медичної допомоги, див. 86.90

Також варто зауважити що серед 60 об’єктів комунальної власності медичної галузі тільки 4 надали інформацію про співпрацю з Благодійними організаціями, що здійснюють свою діяльність на підставі ЗУ «Про благодійну діяльність і благодійні організації». При цьому всі вони надали договори про співробітництво. Цікаво що жоден з договорів не направлений на надання благодійної допомоги лікувальним закладам та установам. Всі вони спрямовані на «здійснення спільних благодійних програм з метою поліпшення медичного обслуговування соціально незахищених верств населення та забезпечення нормального функціонування» лікувальної установи.
При цьому до зобов’язань БФ віднесено лише:
1.забезпечення журналами та бланками благолійних листів для збору пожертв від населення;
2.здійснення бухгалтерських операцій з отримання коштів по узгодженню з адміністрацією установи.
А до обов’язків лікувальної установи відповідно:
1.Надання рахунків на оплату нагальних потреб установи;
2.здійснення контролю за правильністю використання коштів згідно фінансового звіту.
Таким чином, не лікарняна установа використовує кошти отримані від благодійників, а вона направляє людей до БФ, який потім сплачує рахунки цих установ. Тобто, ці БФ самі не залучають кошти, і не передають їх лікарняним установам та закладам.
Угода ж про співпрацю з ЗОВВБО «ВМ ЛЖВ» передбачає спільне використання сторонами своїх навичок, наявних можливостей та ресурсів для створення умов для найбільш ефективного досягнення спільних цілей. При цьому вона більше схожа на меморандум про співпрацю і не передбачає надання благодійної допомоги медичній установі. Це ж підтверджується і відповідними даними , за якими від БФ КУ ЗОЦПБ зі СНІДом не отримало жодної копійки.
При цьому з вищеназваних 4-х комунальних установ лише КУ ЗОЦПБ зі СНІДом має договір на оренду приміщення БФ.В інших трьох випадках БФ розміщується в своєму приміщенні поза межами медичної установи. При цьому в усіх трьох випадках це один і той самий БФ «Здорове покоління».
Ще одна установа надала лише договори оренди з БФ «Гепатоцентр» на території інфекційної лікарні. Але при цьому жодних даних про отриману благодійну допомогу від цього фонду жодної інформації не надала. Як не надала і договору про співпрацю з цим фондом. За таких умов не зрозуміло що робить БФ, який зареєстровано за юридичною адресою лікарні, на її території, якщо жодної допомоги лікарні він не надає.
Докладніше дані наведені в таблиці:
Слайд2
Згідно даним аналітичної платформи Уoucontrol, Головою Правління (Директором) Благодійного фонду «Здорове покоління» є
Тарасевич Сергій Арвідович, членами Правління- Горбенко Анатолій Іванович, Сколибог С.А.
Місцезнаходження: 69057, Запорізька обл., м. Запоріжжя, вул.Сєдова, буд.31.
Договір з центром репродукції було укладено ще з 1997 року. Код 20517018, http://rgf.informjust.ua/home/index.

Тарасевіч Сергій Арвідович є головою місцевого осередку Всеукраїнської громадської асоціації «Український медичний центр безпеки дорожнього руху» в Запорізькій області. http://www.zoda.gov.ua/article/1777/archive/2012-05.
І не тільки.
Таблиці_візуалізація

Таблиці_візуалізація1

Як стверджували ЗМІ, «С 2000 года возглавляет главный врач КП «Запорожский областной клинический онкологический диспансер» Запорожского областного совета Горбенко Анатолий Иванович. За высокие достижения в организации здравоохранения награжден Почетными грамотами Министерства здравоохранения Украины. В 2008 году присвоено звание «Заслуженный врач Украины», награжден орденом «За заслуги перед Запорожским краем» III степени. С 2005 по 2010 год являлся депутатом Запорожского областного совета, будучи председателем постоянной комиссии по вопросам здравоохранения, материнства и детства.

Под его руководством произошло возрождение и укрепление онкологической службы области. Даже в условиях экономического кризиса продолжается капитальный ремонт диспансера, закупается новое оборудование для поликлинического и стационарного отделений, внедряются новые технологии диагностики и лечения онкозаболеваний. В настоящее время занимается решением проблем, связанных с развитием онкологической службы области и формированием стратегии противораковой борьбы в пределах региона.

В настоящее время КП «Запорожский областной клинический онкологический диспансер» ЗОР является ведущим звеном в оказании медицинской помощи онкологическим больным Запорожской области».

http://zokod.ru/content/view/5/23/index.html

http://www.zoda.gov.ua/article/1769/merezha-likuvalno-profilaktichnih-zakladiv-oblasti.html

http://misto.zp.ua/article/partners12069.html

http://panoptikon.org/articles/72910-kto-i-zachem-raskachivaet-situaciju-v-zaporozhskom-oblastnom.html

http://reporter-ua.com/2012/02/29/glavvrach-zaporozhskogo-onkodispansera-nesmotrya-na-poseshchaemost-v-25-raza-bolshe-normy

Засновниками БФ «Гепатоцентр» є завідувачі всіх відділень інфекційної лікарні.

Рівень недофінансування медичної сфери Запорізької області
Аналіз відповідей ДОЗ ЗОДА (не завжди коректних) і КУЗОЗ на запити та інформації розміщеної на веб-сайті ДОЗ дали можливість робити висновок про рівень фінансування об’єктів комунальної власності що належать територіальній громаді Запорізької області (що знаходяться в керуванні ЗОР). А також визначити рівень позабюджетного фінансування КУЗОЗ, за який звітуються КУЗОЗ. При цьому за КЕКВ 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» у всіх КУЗОЗ зазначено нулі.
В 2016 році медична сфера Запорізької області бюджетним коштом профінансовано на 87,7% (не враховуючи залишки що переходять). Зі спецфонду на 6,43 %.
Таким чином, загальний рівень фінансування медицини Запорізької області в 2016 році зафіксовано на рівні 94,1%.
Загальний рівень недофінансування у 5,9%.
За таких умов не зрозумілим залишається ані відсутність належної якості надання медичних послуг, ані високий рівень неформальних платних послуг.
За інформацією ДОЗ, загальна сума бюджетних запитів всіх об’єктів комунальної власності медичної сфери на 2016 рік склала 3 903 168,9 тис. грн. А загальна сума кошторисних призначень загального фонду всіх об’єктів комунальної власності медичної сфери на 2016 рік склала станом на 01.12.2016 року – 2 823 987,6 тис.грн.
В натуральних цифрах це- 230 286 965,1 грн.
Якщо вважати численність населення м.Запоріжжя у 770 000 осіб, то за умови сплати за медичні послуги всіма мешканцями лише міста Запоріжжя по 300 грн., рівень фінансування об’єктів комунальної власності медичної сфери області вийшов би на 100% рівень.

Слайд3

Структура статей витрат загального і спеціального фондів

Слайд4

Слайд5

Слайд6

Слайд7

Докладно всі матеріали тут:
108414

Висновок_БФ_перший драфт1

Таким чином, очевидно що фінансування медичної сфери з загального фонду відбувається на рівні 95-100%. Статті витрат спецфонду в різних установах різні. Так, КУ Запорізька обласна клінічна лікарня ЗОР 90,36% коштів спецфонду витрачають на закупівлю медикаментів. При тому, що КУ санаторій медичної реабілітації Глорія ЗОР 78,9 % витрачає на закупівлю продуктів харчування.

Рівень фінансування регіональних Програм (загальний фонд) суттєво різниться- від 25.1% Програму «Гемодіаліз» ( ЗОКЛ) до 99,9% за Програмою ендопротезування (ЗОКЛ).

Фінансування медичної отраслі в 2016 році загалом розподілялось наступним чином: ЗАГАЛЬНИЙ ФОНД- 87,7%, СПЕЦФОНД- 6,43%, ПАЦІЄНТИ- 5,9%. З точки зору пацієнтів баланс геть інший.

А на порозі стоїть медична реформа.

Оставить комментарий

  

  

  


восемь − = 3

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>