Логин

Октябрь 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Сен   Ноя »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Доступ до публічної інформації. У Запоріжжя перспективи є. Справа за політичною волею.

Результати всеукраїнського моніторингу забезпечення доступу до публічної інформації на місцевому рівні

 Протягом 2017-го року в рамках Платформи «Омбудсман+» громадські організації проводили всеукраїнський моніторинг забезпечення органами місцевої влади доступу до публічної інформації. 

У ході моніторингу громадські експерти оцінили рівень доступу до інформації в обласних державних адміністраціях, обласних радах та міських радах обласних центрів по всій Україні. Зокрема, монітори проекту перевіряли відповідність офіційних документів органів влади Закону України «Про доступ до публічної інформації», а також оприлюднення необхідної інформації на веб-сайтах і якість роботи з інформаційними запитами громадян – цю частину дослідження провів Центр «ЕЙДОС». Монітори Центру демократії та верховенства права оцінювали організацію спеціального місця для роботи запитувачів з документами, можливість запитувачів особисто подати запит, а у місцевих радах – ще й чи відкритий доступ усіх громадян на сесійні засідання.

Завантажити рейтинг.

Моніторинг доступу до публічної інформації у приміщенні розпорядників.
Монітори ЦЕДЕМ перевіряли забезпечення розпорядниками інформації «особистого» доступу до публічної інформації, а саме: як обласні державні адміністрації, обласні та міські ради приймають запити на інформацію, що подаються особисто, як вони організували спеціальне місце для роботи запитувачів із документами, а також, чи вільний доступ осіб до засідань місцевих рад.

 

У Запорізькій області такі результати моніторингу забезпечення розпорядниками інформації «особистого» доступу до публічної інформації:

У міській раді організацію прийому запитів оцінено у 9 із 10 можливих балів; доступ до засідань – у 4,5 балів із 6 можливих, а організацію місця для роботи запитувачів з документами – у максимальні 6 балів з 6. Загалом, за результатами моніторингу забезпечення розпорядниками інформації «особистого» доступу до публічної інформації, Запорізька міськрада посіла 4 місце серед міських рад.

У Запорізькій ОДА організацію прийому запитів оцінено у 8 з 10 можливих балів, організацію роботи спеціального місця по роботі запитувачів з документами – у 5 балів з 6 можливих. Обласна державна адміністрація посіла 7 місце серед ОДА.

Обласна рада отримала 9 балів з 10 можливих за організацію прийому запитів, організацію місця для роботи запитувачів з документами оцінено у 4,5 з 6 можливих балів, доступ на засідання – також у 4,5 балів з 6 можливих. Обласна рада зайняла 5 місце серед обласних рад.

«В облраді посилюється тенденція до виправлення недоліків, виявлених нами під час попереднього моніторингу. Інформація про засідання анонсується. Хоча строки не завжди витримуються», – відзначила Наталія Заболотна, монітор Платформи «Омбудсман+» (ЦЕДЕМ).

Водночас, за словами монітора, є загроза негативних змін.

«Раптова система  виставлення рахунків за скановану інформацію може свідчити про негласні вказівки не надавати інформацію – так, як це було в 2015 році в облраді», – вказала вона.

День права знати

 

 

 

 

 

 

Детальніше про результати моніторингу ЦЕДЕМ за посиланням.

Зазначимо, що на основі проведеного у 2017 році моніторингу в рамках Платформи “Омбудсман плюс”, ЦЕДЕМ видав рекомендації щодо забезпечення умов та безпосереднього доступу до публічної інформації в приміщенні розпорядників. У цьому виданні зазначені не лише проблеми, що виникли у запитувачів у процесі моніторингу, а й поради та позитивний досвід, який може стати прикладом для будь-яких розпорядників інформації. Окрему увагу також приділено  рекомендаціям зі створення умов для запитувачів з обмеженими фізичними можливостями.

Завантажити рекомендації можна за посиланням.

Цю подію висвітлювали і Весті-інформ: http://www.vesti.zp.ua/news/view/1666-ozvuchen_reyting_zaporojskoy_oga_gorodskogo_i_oblastnogo_sovetov_natsionalnoy_politsii_i_apellyatsionnogo_suda_foto

Центр демократії та верховенства права (CEDEM) – це аналітично-адвокаційний центр, що працює в громадському секторі України з 2005 року, спрямовуючи свої зусилля на розвиток незалежних медіа, підтримку громадських платформ і рухів, а також побудову правової держави в Україні.

Оставить комментарий

  

  

  


× пять = 40

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>