Логин

Июнь 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май   Июл »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

А як щодо спільної роботи близьких осіб і отримання подарунків?

Близькими особами згідно з Законом (абз.4 ч.1ст. 1 Закону) – є особи:

-  які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки із особами, стосовно яких існують спеціальні обмеження щодо одержання подарунків (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких із суб’єктом не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі,

- чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням.

При поданні документів на конкурс кандидат на посаду зобов язаний до конкурсної комісії подати  повідомлення про роботу в органі влади близьких осіб для  розгляду комісією питання наявності і способу врегулювання конфлікту інтересів, про що повинен  бути відповідний запис в протоколі засідання комісії.

Якщо на час вступу в дію Закону близькі особи вже працювали  разом, то їм надається  15 днів для самостійного врегулювання конфлікту інтересів. Якщо самостійно це питання  у зазначений строк не буде врегульоване, то керівником впродовж 30 днів з моменту виникнення конфлікту інтересів

застосовується зовнішнє  врегулювання у вигляді переведення однієї з близьких осіб на іншу посаду. Що можливо лише за згодою цієї особи. Якщо ж згоди не отримано, то керівник звільняє одну з осіб.

Згадані обмеження не поширюються на: народних засідателів і присяжних; близьких осіб, які прямо підпорядковані один одному у зв’язку з набуттям одним з них статусу виборної особи;  осіб, які працюють у сільських населених пунктах (крім тих, що є районними центрами), а також гірських населених пунктах. Але існують вимоги запобігання  конфлікту інтересів.

Щодо подарунків.

Згідно з Законом, під подарунком розуміються грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, які надаються (одержуються) безоплатно або за ціною, нижчою мінімальної ринкової.

Загальна заборона має винятки – «дозволені» подарунки.

До них належать подарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність, та відповідають одночасно двом умовам щодо своєї вартості:

1. Якщо вартість таких подарунків не перевищує 1 мінімальної зарплати одноразово. Це становило: з 01.01.2016 року- 1378.00грн., з 01.05.2016 року- 1450,00грн., з 01.12.2016 року- 1600.00грн., з 01.01.2017- 3200,00грн.

2. Або сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року не перевищує 2прожиткові мінімуми.

В 2016 році це 2660,00грн. В 2018 році- 3088,00грн.

Відповідно до ч.1 ст. 23 Закону особам, зазначеним у п.п. 1, 2 ч.1  ст. 3 Закону, забороняється безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб:

1) у зв’язку із здійсненням такими особами діяльності, пов’язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;

2) якщо особа, яка дарує, перебуває в підпорядкуванні такої особи. При цьому не має значення сам характер підпорядкування: безпосередній чи опосередкований.

Отже, Закон максимально широко окреслює перелік осіб, стосовно яких існують спеціальні обмеження щодо одержання подарунків.

Якщо узагальнити викладене, можна дійти висновку, що особам, стосовно яких існують спеціальні обмеження щодо одержання подарунків, дозволено одержувати подарунки у вигляді:

- ділових дарунків (сувенірів) та інших проявів гостинності (запрошення на каву або вечерю), які широко використовуються для налагодження добрих ділових відношень і зміцнення робочих стосунків, але не від підлеглих та у грошових межах, визначених

Законом, не допускаючи отримання таких дарунків від однієї або групи осіб на регулярній основі;

- подарунків від близьких осіб;

- подарунків у вигляді загальнодоступних знижок на товари, послуги.

При вирішенні ситуації отримання чи пропозиції отримання подарунку, найперше що треба зробити, це визначити чи належить подарунок до «неправомірних» за описаними вище ознаками. Якщо так, то посадовець зобов язаний відмовитись від такого подарунку, ідентифікувати особу дарувальника, залучити свідків, письмово (не пізніше 1 робочого дня)  повідомити керівника.

Якщо ж держслужбовець  виявив  подарунок на своєму робочому місці, то його обов язок скласти акт про це за підписом керівника і особи що виявила подарунок, зберігати подарунок і органі до передачі його спеціальному уповноваженому органу.

Якщо ж подарунок виявлено поза робочим місцем (вдома, у кафе тощо), то необхідно негайно повідомити правоохоронні органи.

При  виявленні подарунку керівником, він повинен разом із своїм заступником скласти відповідний акт і зберігати подарунок і органі до передачі його спеціальному уповноваженому органу.

Тож перед прийняттям рішення про подарунок держслужбовцю варто ознайомитись з

цими правилами, щоб не отримати відмову  у прийнятті подарунку і не потрапити у стрічки  поліції.

Питання визначення вартості, місця і строку зберігання, використання офіційних подарунків органам влади визначає спеціальна комісія цього органу.

Додатково:  розроблено в рамках проекту «Інтереси НЕ для преси», що  реалізується за підтримки Програми Розвитку ООН та  Міністерства  закордонних справ Данії в межах програми «Участь організацій громадянського суспільства у впровадженні нового законодавства, спрямованого на запобігання корупції».

Оставить комментарий

  

  

  


три × = 6

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>