Завтра 25.05.2016 року на сесії Запорізької міськради вдруге буде розглядатися проект Положення про місцеві ініціативи, в розробці якого брали участь представники ЗОГО «Народний Захист».
Доопрацьваний з урахуванням наших пропозицій проект було заздалегідь оприлюднено і винесено на розгляд до сесійної зали.
При першому розгляді депутати просто не дали голосів, потім в соцмережі пояснюючи це тим, що вони не розібралися в цьому питанні, хоч напередодні сесії ми надавали інформацію, якраз для того, щоб полегшити депутатам процес прийняття рішення з цього питання.
Для виправлення ситуації, напередодні сесії, що відбудеться 25.05.2016 року Голова Правління ЗОГО «Народний Захист» Наталія Заболотна разом із депутатами- співавторами проекту зустрілися з представниками фракцій міськради, під час якої відбулася грунтовна дискусія.
Ірина Костенко доводила необхідність запровадження в місті Запоріжжя механізмів локальної демократії.
А Наталія Заболотна розповіла про відмінність різних механізмів, запропонувала запровадити поетапне прийняття вже розроблених Народним Захистом проектів і закликала не змішувати різні механізми і прийняти внесені проекти Положень задля забезпечення реальної можливості громадян користуватися механізмами і реалізовувати свої права.
Вона навела інформацію що діюча норма ст.20 Статуту територіальної громади м.Запоріжжя на сьогодні є «мертвою» . Проце свідчать результати громадського моніторингу.
Надані до міськради на протязі останніх 5 років 2 проекти в якості місцевої ініціативи навіть не були включені до порядку денного сесії. Тобто повністю проігноровані депутатами, що викликало неабияке обурення громадськості і сприяло зниженню рівня довіри до влади.
Прийняття Положення про місцеву ініціативу не тільки закладе перші камені у фундамент діалогу між владою і громадою, не тільки оживить непрацюючі норми Статуту, не тільки дозволить представникам міської влади дотримуватись ст.19 Конституції, а і підвищить рівень довіри до влади. І доведе, що їх обіцянки та слова про підвищення рівня вілкритості не пустий звук.
Тобто, від прийнятття Положення про місцеві ініціативи виграють всі.
Під час зустрічі прозвучали два основні заперечення:
1.Не варто приймати Положення через неприйняття аналогічного законопроекту.
2.Варто об’єднати два механізми в один: ініціативу і громадський бюджет.
По першому питанню ми підготували інформацію і надаємо її депутатам для оприлюднення на сесії.
Суть їз в тому, що всі комітети, науковці та Управління ВР надали схвальні висновки. Зауваження були тіж, що і у нас: забезпечити окрім проектів рішень вносити також і питання до порядку денного для розгляду, окрім громадян забезпечити можливість організаціям громадянського суспільства і ОСНам бути суб’єктами подання місцевої ініціативи і доцільність радам на місцевому рівні унормувати ці питання шляхом прийнятття локальних нормаимвних актів, задля уникнення обтяжливого зарегулювання з верху.
Саме на цьому ми і наполягаємо. Всі наші пропозиції враховано, проект оновлено відсотків на 60. І ми пропонуємо міській раді прийняти це Положення.
Звернення до міськради тут:
По другому питанню ми проаналізували проект Положення і підготували свої висновки у формі таблиці для полегшегння депутатам прийняття рішення.
Ми наполягаємо що це два різні механізми, які базуються на різній законодавчій базі, мають різні продукти на виході і не можуть бути об’єднані в одному документі. Натомість можуть частково спільно використовуватись за потреби.
Це історичне рішення, оскільки це перший механізм локальної демократії, який буде започатковано в Запоріжжі.
Маємо надію що 25 травня 2016 року стане знаковим і увійде в історію як день становлення міста на демократичні рейки, а депутатаи міськради, як люди що творять позитивні зміни в суспільстві.
Оставить комментарий