Логин

Май 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр   Июн »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Місцеві ініціативи. Дубль 2.

Завтра  25.05.2016 року на  сесії  Запорізької міськради вдруге  буде розглядатися  проект Положення про місцеві ініціативи, в розробці якого брали участь представники ЗОГО «Народний Захист».
Доопрацьваний з урахуванням наших пропозицій проект було заздалегідь  оприлюднено і винесено на розгляд до сесійної зали.
При першому розгляді  депутати просто не дали голосів, потім в соцмережі пояснюючи  це тим, що   вони не розібралися в цьому питанні, хоч напередодні сесії ми  надавали інформацію, якраз для того, щоб полегшити депутатам  процес прийняття рішення з цього питання.
Для виправлення ситуації, напередодні  сесії, що відбудеться  25.05.2016 року  Голова Правління ЗОГО «Народний Захист» Наталія Заболотна разом із депутатами- співавторами проекту  зустрілися з представниками  фракцій міськради, під час якої відбулася грунтовна дискусія.
Ірина Костенко доводила необхідність запровадження в місті Запоріжжя механізмів локальної демократії.
А Наталія Заболотна розповіла про відмінність різних механізмів, запропонувала  запровадити поетапне прийняття вже розроблених Народним Захистом проектів і  закликала не змішувати різні механізми і прийняти  внесені проекти Положень задля забезпечення  реальної можливості громадян  користуватися механізмами і  реалізовувати свої права.
Вона навела інформацію що діюча норма ст.20 Статуту територіальної громади м.Запоріжжя на сьогодні є «мертвою» . Проце свідчать результати громадського моніторингу.
Надані до міськради на протязі останніх 5 років 2 проекти  в якості місцевої ініціативи навіть не були включені до порядку денного сесії. Тобто повністю проігноровані депутатами, що викликало неабияке обурення громадськості і сприяло зниженню рівня довіри до влади.
Прийняття Положення про місцеву ініціативу не тільки  закладе перші камені у фундамент діалогу між владою і громадою, не тільки оживить непрацюючі норми Статуту, не тільки дозволить представникам міської влади дотримуватись ст.19 Конституції, а і підвищить рівень довіри до влади. І доведе, що їх обіцянки та слова про  підвищення рівня вілкритості не пустий звук.
Тобто, від прийнятття  Положення про місцеві ініціативи виграють всі.
Під час зустрічі прозвучали два  основні заперечення:
1.Не варто приймати Положення через неприйняття  аналогічного законопроекту.
2.Варто об’єднати два механізми в один: ініціативу і громадський бюджет.
По першому питанню ми підготували  інформацію і надаємо її депутатам для оприлюднення на сесії.
Суть їз в тому, що всі комітети, науковці та Управління ВР надали схвальні висновки.  Зауваження були тіж, що і у нас: забезпечити окрім проектів рішень вносити також і питання до порядку денного для розгляду, окрім громадян  забезпечити можливість  організаціям громадянського суспільства і ОСНам бути  суб’єктами подання місцевої ініціативи і доцільність радам на місцевому рівні  унормувати ці питання шляхом прийнятття локальних нормаимвних актів, задля уникнення обтяжливого зарегулювання з верху.
Саме  на цьому ми і наполягаємо.  Всі наші пропозиції враховано, проект оновлено відсотків на 60. І ми пропонуємо міській раді прийняти це  Положення.
Звернення до міськради тут:
По другому питанню ми проаналізували  проект Положення і  підготували  свої висновки  у формі таблиці для полегшегння депутатам  прийняття рішення.
Ми наполягаємо що це два різні механізми, які базуються на різній законодавчій базі, мають різні продукти на виході і не можуть бути об’єднані в одному документі. Натомість можуть частково  спільно використовуватись за потреби.
Це історичне рішення, оскільки це перший  механізм локальної демократії, який буде започатковано в Запоріжжі.
Маємо надію що 25 травня 2016 року стане знаковим і  увійде  в  історію як день становлення міста на демократичні рейки, а депутатаи міськради, як люди що творять позитивні зміни в суспільстві.

Оставить комментарий

  

  

  


семь × 5 =

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>