Наразі іде процес створення законопроекту Про публічні консультації.
Під час засідання робочої групи Мінюсту 16 травня 2016 року, представниками Народного Захисту спільно з представниками Опори наполегливо адвокатувалася норма можливості громадськості ініціювати проведення публічних консультацій.
Натоміість Олексій Орловський та Володимир Купрій вважають що це прерогатива лише органів влади.
Наталія Заболотна зауважила що існуючий проект закону відображає інтереси громадськості на національному рівні. Натомість регіональний і місцевий рівень охоплено дуже мало. А саме створення належного механізму проведення консультацій з громадськістю органами місцевого самоврядування та об’єктів комунальної власності конче потрібні на містах. Особливо в умовах децентралізації.
Дискусію визвав і процес необхідності широкого тлумачення термінів, оскільки Наталія Заболотна навела конкретні приклади різночитання органами місцевого самоврядуванння термінів. І відповідно невиконання законодавства на регіональному та місцевому рівні. На сьогодні це вже призвело до відсутності обговорення проекту бюджету,тобто до можливості виводу бюджетнів коштів окремими депутатами і КУ-КП-КЗ.
Це відбувається в області не дивлячись на те, що норми Постанови КМУ 996 і на сьогодні чітко визначають обов’язковість проведення цих консультацій. Але екс-голова Запорізької ОДА Григорій Самардак і начальник УВП Олександр Зубченко вважають що оскільки немає прямої норми , що зобов’язує проводити консультації з громадськістю під час бюджетного процесу, то і проведення громадського обговорення є не обов’язковими.
Це викликало нерозуміння представників Мінюсту та Секретаріату Кабінету Міністрів України. Вирішено додатково посилити освітній напрямок для підняття рівня знань керівництва регіональних і місцевих органів влади.
Також пані Заболотна наполягала на необхідності чіткого виписання статті, що визначає зобов’язання органів влади. Оскільки подальший моніторинг буде направлено і на судову практику. А в суді часто приходиться стикатися з аргументами представників органів місцевого самоврядування про відсутність прямої норми, що зобов’язує їх вчиняти певні дії.
Перше засідання робочої урядової групи пройшло дуже жваво. Внесено багато зауважень і пропозицій. В тому числі і концептуальних. На сьогодні іде підготовка нової доопрацьованої редакції законопроекту і формування кілької трактовок різних термінів.
П.С.
Необхідність цього закону була адвокатована під час експертного обговорення в березні 2014 року спільно Наталією Заболотною (Народний Захист) та Наталією Окшею (СКМУ) через відсутніть належного рівня проведення консультацій з громадськістю і взаємодії на рівні місцевого самоврядування та комунальної власності.
Перша його назва була «Про участь громадськості в управлінні державними справми», але Мінюст запропонував розрозбку кількох спецзаконів для кожного механізму окремо.
Мінюст вилучав цей законопроект із Плану ПВУ, але ініціаторам знов вдавалося повернути його до розробки. На сьогодні розробка його проекту наближаються до кінця.
Оставить комментарий