Логин

Март 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев   Апр »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Хто в домі хозяїн?

Великі надії Запорізька область покладала на  новий склад Запорізької  обласної ради. На порядку денному стояли  не лише питання відкритості влади,  а і впорядкування роботи об’єктів комунальної власності. Але не так сталося, як бажалося.

Якщо  від постійної комісії облради з питань комунальної власності (дивлячись на її склад)  нічого гарного громадськість не очікувала, то від керівництва ЗОР сподівалася отримати взаємодію і приведення до ладу того безладу, що панував в комунальній царині області.

Одним з наріжних каменів вже давно стала КУ «Запорізька обласна  інфекційна клінічна лікарня», від керівництва якої за останній рік ані громадські об’єднання, ані Громадська Рада при Запорізькій ОДА, ані депутати  облради так і не спромоглися  отримати публічну інформацію про використання  бюджетних коштів,  про розпорядження комунальною власністю, розпису капвидатків. Та і взагалі всю інформацію керівництво вважає своєї власністю  і ретельно приховує від усіх, навіть від облради.

Головний лікар лікарні Володимир Шинкаренко не надавав інформації навіть  членам комісії облради під час перевірки лікарні. Воно і не дивно. За результатами  перевірки членами Громадської Ради при Запорізькій ОДА Наталією Заболотною та Оленою Плечун  до ЄРДР було внесено відомості  №  120 150 800 6000 1039  від   03.03.2015 року.

На відео чудово видно жахливий рівень знань ЗУ «Про доступ до публічної інформації» головного лікаря лікарні. До речі, депутата обласної ради від  ПР, а сьогодні від Нової політики.

Пройшов рік, але нічого не змінилося. Запорізька обласна рада, якій громадою Запорізької області  поручено управляти комунальною власністю громади і досі не спромоглася  спонукати керівництво КУ, КЗ, КП виконувати закон про доступ до публічної інформації,  безконтрольно використовуючи кошти громади та комунальну власність громади у закритому режимі.

В січні 2016 року до  обласної ради і було направлено Запит  на публічну інформацію з проханням надати всі договори  лікарні за 2015 рік.  Облрада правомірно  направила запит за належністю до інфекційної лікарні, від якої запитувач з порушенням строку на надання публічної інформації отримала відмова. Коментувати безглуздість якої немає сенсу.

Наталія Заболотна використала своє право на оскарження  неправомірної відмови у наданні запитуваної інформації до вищестоячого органу- Запорізької обласної ради з проханням притягнути до дисциплінарної відповідальності головного  лікаря лікарні Володимира Шинкаренко.

Але Керівництво обласної ради у особі Владислава Марченко відмовило у притягненні до відповідальності головного лікаря, посилаючись на відсутність таких повноважень;  надіславши правда  лист ЗОР до лікарні із рекомендацією надати запитувану інформацію.

Цікавим у цій ситуації є те, що на попередні вимоги Громадської  Ради при Запорізькій ОДА  попередники відповідали що саме до їх компетенції входить притягнення до дисциплінарної відповідальності (винесення догани) керівнику лікарні.

Ось цей лист попередників № 70/01-70 ПІ від 22.06.2015 року, де у першому ж абзаці на звороті зазначено:

» 1Щодо притягнення до дисциплінарної  в1дповідальності головного лікаря установи та вс1х винних ос1б за результатами роботи робочої групи  повідомляемо, що відповідно до норм трудового законодавства України  дисциплінарні  стягнення застосовуються органом, якому надано право  прийняття на роботу  3гідно рішпення обласної  Ради від24.||.2011 .№ 33 «Про  ро3межування основних функц1й щодо здійснення повноважень з управл1ння  об’ектами спільної  власності територ1альних громад с1л, селищ, міст Запорізької
області»,  до повноважень голови обласної ради або за його дорученням, першого  заступника голови обласної ради за погодженням з відпов1дною профільною постійною  комісією  обласної ради, передбанено притягнення кер1вників комунальних підприсмств, установ, закладів, що с об’сктами спільної власності  територіальних громад’, сіл, селищ, міст області  до дисциплінарної
відповідальності (застосування дисциплінарного стягнення  у вигляді догани) в  установленому законодавством порядку.»

То що змінилося за півроку в обласній раді окрім депутатського складу? І хто в домі хозяїн? Головний лікар комунального закладу, чи Запорізька обласна рада, якій ми доручили  управляти  власністю громади?

І навіщо нам потрібна такий делегований орган, який не спроможний навести лад  і  змусити комуніні установи запрацювати ефективно і відкрито, а їх керівництво змусити виконувати закони і не порушувати права громадян?

Тільки приймати рішення замість нас?

Нове керівництво, як і попереднє активно відстоює інтереси  не обізнаних з законодавством керівників КУ, КП, КЗ, працюючих у закритому режимі?

На цьому тлі вся інтернет відкритість  окремих керівників зводиться нанівець, оскільки дії важніше за слова.

Адміністрація лікарні, яка на протязі року активно  і цілеспрямовано приховує інформацію від громадськості і депутатів; яка не вважає за потрібне виконувати рекомендації Департаменту охорони здоров’я, і зараз не надасть інформацію.

Бо безкарність породжує  безлад.

Тільки зробить вона це вже під прикриттям нового керівництва, яке розділить з адміністрацією лікарні відповідальність за ненадання публічної інформації.

Так що, як  попереднє, так і нове кервництво Запорізької обласної ради, на практиці демонструючи свою закритість, знов посилає громадськість……. до суду.

ЗОГО «Народний Захист» шукає людей, які готові фінансово підтримати цей похід і допомогти у сплаті судового збору.

 

Оставить комментарий

  

  

  


пять + 5 =

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>