Логин

Сентябрь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Авг   Окт »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Хто є бенефіціаром розвитку “громадянського суспільства” в Запорізькій області або що залишилось за кадром лонгріду

На виконання національної Стратегії, затвердженої Указом Президента України №212/2012 (надалі — національна Стратегія), депутатами Запорізької обласної ради у грудні 2012 року затверджено Програму сприяння розвитку громадянського суспільства в Запорізькій області на 2013-2016 роки (далі — Програма), розробником і виконавцем якої стало Управління з питань внутрішньої політики і зв’язків з громадськістю Запорізької ОДА (далі- Управління). Після ліквідації Управління внутрішньої політики 31.12.2016 і створення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької облдержадміністрації, код ЄДРПОУ 34718647 (далі – Департамент), воно разом зі своїм керівником Зубченко О.С. увійшло до складу Департаменту і Зубченко О.С. продовжив свою діяльність і реалізацію Програми на посаді заступника директора цього Департаменту.
Проте, як виявилось, ця регіональна Програма не тільки не націлена на реалізацію Національної Стратегії, не тільки її заходи не досягли мети Програми (за висновками перевірки Держаудитслужби), а і вона стала безперебійним джерелом виводу бюджетних коштів.
Так, коштом платників податків, замість створення механізмів участі в області і налагодження співпраці з громадськістю, що тільки не фінансується: і поздоровлення від Президента (що має фінансуватись коштом держбюджету); і адресні таблички (що має фінансуватись коштом місцевих бюджетів); і плакати та листівки про М.Грушевського та Є.Коновальця; і візитки та прапори трьом наближеним громадським об’єднанням; і багато іншого. При цьому сама процедура створення цієї Програми вже може свідчити про наміри використання коштів Програми всупереч вимогам Національної Стратегії, на виконання якої її і було створено. Що підтверджено ігноруванням всіх зауважень і рекомендації з дотримання законодавства при її створенні, які ми надавали публічно.
Змінювались Національні Стратегії і Плани, вносились зміни і до Програми, але вони також були далекі від мети і реального сприяння розвитку громадянського суспільства в області, бо всупереч всім Стратегіям, регіональна обласна влада, в т.ч. депутати, воліють не сприяти цьому розвитку, а керувати процесом імітації шляхом пригодовування наближених і вдячних, маючи про розвиток громадянського суспільства дуже туманну уяву. А це виливається в цілком реальну шкоду обласному бюджету. При цьому всі наші попередження на етапі планування про закладену неефективність використання коштів за Програмою були проігноровані як головою облради Григорієм Самардаком, так і в.о. голови ОДА Костянтином Брильом (лист за підписом Гугніна Е.А.), прикриваючись рішенням депутатів, які так само поставились до розподілу бюджетних коштів.Тобто, очолюване Зубченком О.С. Управління, у порушення вимог бюджетного законодавства, створило такий зміст Програми, що перешкоджає встановленню результативності і проведенню належного контролю за використанням бюджетних коштів по ній, що підтверджується Звітом фінансового аудиту, згідно якого Держаудитслужбою України встановлено, що мету Програми не досягнуто і що допомагає йому уникати кримінальної відповідальності за де-факто, нецільове використання бюджетних коштів.
До бюджетної програми по КПКВ 3018600 «Інші видатки» протягом 2013-2016 року –КТКВ 250404) входять наступні підпрограми: Програма підтримки розвитку козацтва у Запорізькій області, Програма сприяння розвитку громадянського суспільства у Запорізькій області та Програма розвитку інформаційно-просвітницької діяльності громадських організацій у Запорізькій області (далі Програми, регіональні програми).
Розробником цих Програм та головним розпорядником коштів обласного бюджету згідно Розпорядження голови ОДА на відповідні роки було визначено Управління (до його ліквідації 31.12.2016) та Департамент( з 01.01.2017).
Загалом Програмою «Інші видатки» за 2013-2017 роки передбачено проведення 42 заходів із загальним обсягом фінансування у 6 016,58 тис. грн., з них у розрізі підпрограми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2013-2017 роки- 5 заходів з обсягом фінансування 2 006,58 тис. грн.(41,6%). Обсяг фактично витрачених коштів на реалізацію заходів Програми сприяння розвитку громадянського суспільства в 2013-0,88 тис. грн, в 2014-0 грн., в 2015- 498,53 тис. грн., в 2016- 565,7 тис. грн., в 2017- 269,99 тис. грн. Загалом – 1 335,1 тис. грн.(50% від загального обсягу фінансових ресурсів Програми «Інші видатки» що виконується УВП-Департаментом.
Внесені до Програми зміни здебільшого були націлені на збільшення сум при зменшенні кількості заходів, які в результаті було зведено до трьох (п.3.2, п.3.5 і п.1.8).
п.3 “Підвищення рівня громадянської культури та правової свідомості працівників місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, активістів громадських організацій та населення” повною сумою направлено на фінансування
п.3.5 “сприяння в організації та проведенні заходів щодо відзначення державних свят, визначних та ювілейних дат, інших суспільно важливих заходів за участю громадськості”. Тобто, і пан Зубченко, і депутати облради вважають що саме відзначення святкових заходів щонайкраще підвищує рівень громадянської культури та правової свідомості. А Олександр Зубченко пішов далі, витративши направити всі кошти на придбання нагородної продукції, прирівнявши на 100% рівень громадянської культури і правосвідомості до отримання нагород від керівника ОДА, що, за таких умов, більш скидається на підкуп лояльності далеких від громадськості людей задля демонстрації досягнень при виконанні цього пункту Програми виключно підвищенням кількості нагороджених.
При цьому, як встановлено в ході розслідування, обгрунтування таких змін і збільшень численними зверненнями громадськості виявились недостовірними, оскільки у відповідь на запит нам такої інформації не надано. А починається все з того, що хтось подає кандидатури для нагородження.

Хто ж ініціатор нагородження?
Зі звіту Управління (Зубченко О.С.) виходить що ініціаторами нагородження були громадські об’єднання. Так 21.10.2016 до Управління лист без реквізитів, бланку і печатки з проханням нагородження 50 осіб (в т.ч. Джуракулова У., Сушко М.Ю., Волтер Л.М., Кузьмін М.В., Лук’янова І.А. тощо) надала керівник ГО Волонтерський центр Солдатський привал, від не існуючої громадської організації. Бо ГО Волонтерський центр Солдатський привал/40917985, як свідчить аналітична платформа Уoucontrol, була зареєстрована лише 26.10.2016. При цьому нагородити вона просила за активну громадянську позицію, за ініціативу і активну участь в організації і розвитку ВЦ “Солдатський привал”, за роботу в підтримку захисників України і допомоги ВСУ, за віру і патріотизм, програми для створення спецефектів. Без зазначення конкретних заслуг.
Але вивчення отриманих у відповідь на запит листів свідчить про те, що у 2016 році приблизно 40% кандидатур для нагородження було ініційовано органами влади. Здебільшого це Управління під керівництвом того ж Зубченко О.С. Тобто, ініціатором відзначенням великої кількості осіб був сам Зубченко О.С. Причому, частіш за все, без опису переліку заслуг. Списки на погодження подавав і приймав участь в їх формуванні Едуард Гугнін. Таким чином, інформація що нагороджувались громадські активісти за ініціативою тільки громадських об’єднань не є достовірною.

Скільки було закуплено нагородної продукції?
Нагородна продукція закуповувалась з посиланням на п.3.5 Програми. У звіті Управління обласній раді зазначено: «Було придбано для активних представників громадськості з нагоди відзначення державних свят близько 900 грамот голови облдержадміністрації, 2000 подяк голови облдержадміністрації. За патріотизм, самовідданість та гідність придбано близько 125 медалей «За розвиток Запорізького краю» та 59 цінних подарунків від голови облдержадміністрації (годинники чоловічі та жіночі), якими були нагороджені бійці АТО, волонтери та інші
Тобто, нагороди закуповувались для представників громадськості, а видані були бійцям АТО та волонтерам. Під іншими виявились співробітники органів влади, трудові колективи тощо. А слово «приблизно» при звітуванні мало б привернути увагу депутатів при розгляді звіту.
При цьому, Олександр Зубченко стверджує що в 2016 році придбаних і виданих нагород була рівна кількість. Про те ж каже і фінансовий звіт Управління за 2016 рік, де зазначено що на залишках нічого не обліковується.
Але дослідження наданих у відповідь на запит Наказів і листів до ТОВ «Інтєра» показує що інформація про видачу всіх закуплених товарів не відповідає дійсності, і до офіційного звіту Олександром Зубченко було внесено неправдиву інформацію.
Слайд1
http://https://docs.google.com/document/d/1DLgnYumh-V64Elm3hXuPLGqNPusbN1bexGKUaWrQ10s/edit?usp=sharing

Дослідження первинних документів наданих у відповідь на запит в ланцюжку: Наказ-лист-замовлення-акт прийому-передачі до Управління -акт прийому передачі від Управління виявило, що шоста частина замовленого не доходить до виконавця заходів. Підтвердження надходження до кінцевого споживача навіть Держаудитслужбою не встановлено, оскільки такий облік не вівся і Управління не може підтвердити використання товарів за призначенням.
Аналіз отриманих на запити листів-замовлень, наказів Управління, актів прийому-передачі закупленого майна дає можливість встановити, що ТОВ “ІНТЄРА” протягом 2015-2016 років закуплено: в 2015 році на суму 316 610 грн., у 2016 на 389 940 грн., а загалом на на суму 706 550 грн. При цьому з вказаних документів спостерігається розбіжність між замовленою, отриманою Управлінням продукцією, а також кількістю нагородної продукції, зазначеною в Програмі та звітах Управління. Так, у 2015 році при затвердженій облрадою на виконання тільки п.3.5 Програми сумі коштів бюджету в розмірі 322 600 грн. і сумі договору між Управлінням і ТОВ “ІНТЄРА” в 398 300 грн., замовлено Управлінням нагородної продукції на суму 310 440 грн., а закуплено ТОВ “ІНТЄРА” на суму 316 610 грн. У 2016 році, при затвердженій облрадою на виконання п.3.5 Програми сумі коштів бюджету в розмірі 240 000 грн. (з урахуванням рішення облради № 22 від 31.03.2016) і сумі договору між Управлінням і ТОВ “ІНТЄРА” в 416 000 грн., замовлено Управлінням нагородної продукції на суму 389 940 грн., закуплено ТОВ “ІНТЄРА” на суму 397 810 грн., з яких передано Управлінню на суму 239 827 грн. При цьому, перед облрадою Управління звітує за придбання і видачу нагородної продукції на суму 389 940 грн.

При цьому виявлено отримання Управлінням від ІНТЄРИ і передачу апарату ЗОДА товарів, які було замовлено, але ТОВ «ІНТЄРА» не закупались». Як то, в 2016 році 110 Бланків грамоти голови ОДА( вкладиш формату А4).
А також є випадки, коли ТОВ «ІНТЄРА» без замовлення Управління закуповує бюджетним коштом товари, які потім не передає Управлінню. Непоодинокі випадки і передачі від Управління до виконавця товарів, які Управління не отримували. А іноді і ті, які, всупереч замовленню, ТОВ «ІНТЄРА» навіть не закупила, але передала за накладною до Управління. Як то Бланки грамоти голови ОДА( вкладиш формату А4) у кількості 110 одиниць на загальну суму 4125 грн. І все це залишилось поза увагою ДАСУ і не відображено в її Звіті державного фінансового аудиту.
Тож, є всі підстави вважати, що Одержувач коштів ТОВ «ІНТЄРА» спільно з Управлінням здійснили дії, що мають ознаки розтрати бюджетних коштів. Не виключений варіант системного спільного виводу бюджетних коштів за ДК 021:2015: 79952000-2 Послуги з організації заходів через ТОВ «ІНТЄРА» впродовж 2015-2017 років. Загальні видатки тільки за 2016 рік – 815,5 тис.грн.(згідно інформації Департаменту фінансів ЗОДА).
Загалом в 2016 році було здійснено три закупівлі, але навіть з цих трьох закупівель у двох було перевищено визначену Наказом Управління ЗОДА суму видатків.
Така ж ситуація зафіксована ДАСУ і в Звіті аудиту за 2017 рік при закупівлі окремої нагородної продукції. ТОВ «ІНТЄРА» здійснювала закупівлі з відхиленням від номенклатури, кількості, ціни, суми (Звіт ДАСУ, стор. 48). Що свідчить про системність порушень.
Дослідження первинних документів за 2015-2016 роки свідчить про те, що в діях службових осіб Управління вбачається склад кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.364 КК України (зловживання владою або службовим становищем), завдяки чому стало можливим: 1) привласнення (розтрата) нагородної продукції, закупленої за кошти обласного бюджету, виділених на фінансування Програми; 2) привласнення коштів обласного бюджету у 2015-2016 роках на загальну суму 701 823 грн. ( з них у 2015 році — на суму 342 475 грн., у 2016 році — на суму 359 348 грн.), виділених на фінансування Програми з внесенням недостовірних відомостей (підробкою) до документів (актів прийому-передачі, звіту, балансу). З вказаного, в діях службових осіб Управління та ТОВ “ІНТЄРА” вбачаються ознаки вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.191 КК України та ч.1 ст.366 КК України. Про що направлено заяву до Прокуратури Запорізької області.

Повноваження
Використання коштів Програми проводилось відповідно до Порядку використання коштів з обласного бюджету, виділених на фінансування Програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Запорізькій області на 2013-2016 роки, затвердженого Розпорядженням голови ЗОДА №284 від 13.06.2013 (надалі – Порядок 1) та Порядком використання коштів з обласного бюджету, виділених на фінансування Програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Запорізькій області на 2016 рік, затвердженого Розпорядженням голови ЗОДА № 343 від 10.06.2016 (надалі – Порядок 2), головним розпорядником бюджетних коштів, виділених на Програму є Управління ЗОДА, якє протягом 2013-2016 років очолював Зубченко Олександр Сергійович.
Оцінюючи цільове призначення витрачених коштів, ДАСУ не взяло до уваги необхідність додержання в своїй роботі Управлінням ст.19 Конституції України, і , відповідно, питання повноважень на вчинення дій посадовими особами Управління не досліджувало. Так на відзначення кожної пам’ятної дати чи свята головою ЗОДА видається Розпорядження із затвердженням Плану заходів і визначенням відповідального структурного підрозділу. Дослідження цих Розпоряджень показало , що лише 3 з них містять заходи з нагородження (Розпорядження №638, 541, 4 ). При цьому виконавцями цих заходів визначено Департамент соціального захисту. Натомість, нагородження здійснено Управлінням коштом Програми сприяння розвитку громадянського суспільства. Таким чином, кошти на нагородження до Міжнародного Дня волонтерів, Міжнародного Дня людей похилого віку і до роковин Чорнобильської трагедії витрачено з ознаками розтрати бюджетних коштів, оскільки Управління не мало повноважень здійснювати фінансування цього заходу. При цьому, ДАСУ не звернуло на це увагу і не відобразило в звіті.
Так згідно Розпорядження голови ОДА №638 від 01.11.2016 (до Мiжнародного дня волонтера 03.12.2016), відповідальним за виконання п.4 Плану, затвердженого Розпорядженням, з нагородження визначено Департамент соціального захисту ЗОДА. Проте, за ініціативи Управління молоді і спорту ЗОДА фінансування проведено Управлінням коштом Програми сприяння розвитку громадянського суспільства. Було вручено 3 грамоти та 21 подяку.
Згідно п.2.1 плану заходів, затвердженого Розпорядженням голови ЗОДА №541 від 9.09.2016 (До Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана) Нагородження активістів ветеранського руху має здійснюватись Департаментом соцзахисту ЗОДА. Проте 4 грамоти, 3 подяки та 4 медалі вручено коштом Програми.
Та ж сама картина і з виконанням Управлінням Розпоряження4 (до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи), коли замість Департаменту соцзахисту, фінансування цього заходу знов здійснюється Управлінням. А саме було вручено 20 грамот, 20 подяк і 1 медаль. Всього: Грамот -27, подяк – 44 та 5 медалей. Загальна сума коштів, що мають ознаки розтрати бюджетних коштів Управлінням ЗОДА в цьому випадку- 12 628 грн.
Дослідження всіх Розпоряджень голови ОДА за 2016 рік показало, що жодним Розпорядженням не затверджується список визначених до нагородження осіб. Не дивлячись на те, що в Звіті ДАСУ йде посилання на такі документи, їх наявність під час розслідування не встановлена. Тож, кошти, витрачені без належних на те повноважень мають ознаку розтрати.

Постачальники послуг по Програмі
Конкурс кандидатур на визначення Одержувача коштів на реалізацію Програми Управління іноді важко коментувати. Оскільки одного разу його учасниками були:
1. Товариство з обмеженою відповідальністю «ІНТЄРА», керівник — Кузнєцова Олена Григорівна, вид господарської діяльності – Рекламні агентства, оптова торгівля іншими товарами господарського призначення, надання інших допоміжних комерційних послуг, н.в.і.у., індивідуальна мистецька діяльність, неспеціалізована оптова торгівля, надання інших інформаційних послуг, н.в.і.у.
2. Фізична особа-підприємець Кузнєцов Антон Сергійович, вид господарської діяльності – роздрібна торгівля комп’ютерами, перефирійним устаткуванням, невживаними товарами в спеціалізованих магазинах, інші види роздрібної торгівлі.
Згідно інформації сайту «Наші гроші Запоріжжя»- син Кузнєцової Олени Григорівни .
3. Київське ТОВ «Виробнича багатопрофільна фірма «Будівельно-шляхове підприємство», керівник Іванченко Віктор Володимирович, вид господарської діяльності — різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю, неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями, тютюновими виробами, роздрібна торгівля залізними виробами, будівельними матеріалами.
Окрім того, що не має відповідного дозволеного коду діяльності, ще і згідно інформації аналітичної платформи YouControl, раніше участі в конкурсах не брало, має виконавчі провадження і 2 кримінальні справи за останні 3 роки.
Очевидно що ані другий, ані третій кандидати не могли виграти конкурс і були номінальними учасниками конкурсу.
При цьому, в подальшому одним з постачальників ТОВ «ІНТЄРА» по договору постачання товару № Т-40 від 11.10.2016 року на суму 10 030,00 грн. стати ФОП «КУЗНЄЦОВ АНТОН СЕРГІЙОВИЧ» / #3148817732.
Загалом від ТОВ «Інтєра» ФОП Кузнєцов А.С. в 2016 році отримав п’яту частину коштів Програми:
Слайд2

Цікаво що ФОП Кузнєцов приймав участь в 4 конкурсних процедурах на загальну суму 362 тис. грн., Три з яких були у Замовника ДЕПАРТАМЕНТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ/34718647. В усіх процедурах Кузнєцов програв.
Кузнєцова О.Г., згідно даним аналітичної платформи Уoucontrol, є фізичною особою підприємцем та бенефіціаром і керівником ще 2 підприємств:
ТОВ «ІДС ГРУП» / 41880663 Юридична адреса 69068, Запорізька обл., місто Запоріжжя, ВУЛИЦЯ ФОНВІЗІНА, будинок 8, БУДІВЛЯ «Б» Основний КВЕД 73.11 Рекламні агентства;
ПП «ПРОМІНТЕРА» / 34789613 Юридична адреса 69002, Запорізька обл., місто Запоріжжя, ВУЛИЦЯ ФОРТЕЧНА, будинок 73, офіс 3 Основний КВЕД 73.11 Рекламні агентства;
А також бенефіціаром ТОВ «НООСФЕРА» / 30651139 Юридична адреса 69007, Запорізька обл., місто Запоріжжя, ВУЛИЦЯ КУРОРТНА, будинок 52-А Основний КВЕД 46.51 Оптова торгівля комп’ютерами, периферійним устаткованням і програмним забезпеченням.
Жодна з них у конкурсних процедурах участі не приймала.
Слайд3

Слайд4

Що ж загалом стосується проведення державних закупівель Управлінням, то на Дозорро ТОВ «Сет» залишило відгук, з якого виходить, що і при здійсненні держзакупівель УВП не вірно визначало предмет закупівлі:
«В закупівлі невірно визначено предмет закупівлі: ДК 021:2015: 79950000-8 – Послуги з організації виставок, ярмарок і конгресів (ДК 021:2015: 79952000-2 – Послуги з організації заходів) Так, вказано що це послуги з організації та проведення заходів у рамках виконання Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Запорізькій області на 2017-2020 роки», затвердженої рішенням сесії Запорізької обласної ради від 08.06.2017 № 84 (зі змінами), проте в документації та специфікації, що є невід’ємною частиною договору, вказано, що об’єкт послуг з організації, що є предметом закупівлі, має множинний характер та складається з певних груп, які зумовлені метою та завданням заходу і послуга з організації заходів у рамках виконання Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Запорізькій області на 2017-2020 роки, відповідно до його технічних, якісних та кількісних характеристик, зазначених у цій специфікації (що відповідно розміщена на майданчику). В самій специфікації вказано про закупку 3358 штук сувенірної продукції та годинників з гравіруванням (Бланк для грамоти, Обкладинка до грамоти, МЕДАЛЬ, Посвідчення до МЕДАЛІ, Футляр до медалі, Подяка картонна Цінний подарунок від голови ОДА – годинник жіночий, Цінний подарунок від голови ОДА – годинник чоловічий, Державний прапор України, Прапор Запорізької області, Блокнот, ручка, щоденник із символікою Запорізької області). Тобто, в результаті укладення договору за цією закупівлею Замовник отримає не послугу з організації заходу, а закупить ТМЦ, які до всього — ще й розповсюджуватись будуть серед невідомого кола осіб.»
При цьому ця процедура була відмінена через втручання громадськості з приводу чергового порушення ТОВ «Інтєрою» і ФОП Кузнєцов А.С. принципу конкурентності, що було зафіксовано АМКУ(Адмінколегія Запорізького ТВ), № решения: 2-рш від 31.01.2018.
А оскільки всі закупівлі Управління проводить за одним алгоритмом, то можна стверджувати, що по всім закупівлям ним було не вірно визначено предмет закупівлі (голова конкурсної комісії і особа що видавала накази — Зубченко О.С.), що тягне за собою визнання цих закупівель незаконними, що може кваліфікуватись як розтрата бюджетних коштів(ст.191 КК України).
Конкурсною комісією Управління в 2015 та в 2016 роках було проігноровано подання ТОВ «ІНТЄРА» недостовірних відомостей в конкурсній документації. А саме, згідно вимог Постанови КМУ № 282, Одержувач має мати не менше ніж 2 роки досвіду і надати копії фінансових звітів за останні 2 роки. Що не можливо, оскільки згідно інформації аналітичної платформи Youcontrol, датою державної реєстрації ТОВ «ІНТЄРА» є 12.12.2014 року. А на момент проведення конкурсу строк її існування складав півроку в 2015(16.06.2015) і 1,5 роки в 2016 . Тож, або ТОВ “ІНТЄРА” надало конкурсній комісії недостовірні документи, або Управління “не помітило” відсутності обов’язкового досвіду у кандидата і допустила його до конкурсу з подальшим визнанням переможцем.
А в 2017 році в своєму листі про досвід організації, Кузнєцовою О.Г. було зазначено що в 2010-2013 роках ТОВ «ІНТЄРА» брала участь в організації заходів , а в 2012 – було нагороджено Грамотою голови ОДА за вклад в розвиток козацтва, що має ознаки створення і використання підробних документів Кузнєцовою О.Г.(ст.366 КК України).
До того ж переможця затверджено Наказом № 41 від 04.07.2016, в якому в якості обгрунтування надається посилання на Указ Президента України № 212, який втратив чинність ще 02.03.2016 на підставі Указу Президента України № 68
Таким чином, за період 2015-2016 роки заступником директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю — начальник управління комунікацій з громадськістю Запорізької облдержадміністрації Зубченко Олександра Сергійовича вчинено дії, в яких є ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем) та ч.4 ст. 191 Кримінального кодексу України (розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем), предметом якого є бюджетні кошти на загальну суму 1 563 940.00 грн.

Недійсний договір?
Згідно Звіту державного фінансового аудиту, витрати за всією Програмою ідуть по одному КТ, а Договір між Управлінням і ТОВ «ІНТЄРА» укладено на організацію заходів. При цьому ТОВ «ІНТЄРА» (згідно наданих у відповідь на запит копій первинних документів) здійснювало лише замовлення і закупівлю матеріалів, а не організацію заходів. При цьому сам Договір між Управлінням та ТОВ «ІНТЄРА» №1 від 05.07.2016 носить ознаки недійсного, оскільки предмет договору не відповідає обов’язкам Першої Сторони, і все це суперечить переліку послуг, що надається в Додатку №1 до Договору:
Так Предметом Договору визначено: «Друга сторона» доручає, а «Перша сторона» зобов’язується забезпечити закупівлю товарів, робіт, послуг з організації заходів згідно «Програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Запорізькій області на 2013-2016 роки», що затверджена рішенням сесії обласної ради від 24.12.2012 № 6(зі змінами) (далі Програма) за Додатком №1, який є невід’ємною частиною цього Договору.» Натомість за Договором «Перша Сторона зобов’язується: 2.1.2. Забезпечити якісне та своєчасне надання послуг з організації заходів сприяння розвитку громадянського суспільства в Запорізькій області згідно пунктів Програми.»
При цьому, згідно п.1.2. Договору, послуги надаються за наданими заявками з кошторисами і Планами проведення заходів, згідно пунктів Програми та Додатку №1. Але жодного Плану проведення заходів, надісланого Одержувачу ТОВ «ІНТЄРА» облдержадміністрація нам у відповідь на запит не надала. Згідно ЗУ Про доступ до публічної інформації: на запит надається вся наявна інформація. Відповідно ненадання запитуваної інформації свідчить фактично, про її відсутність. При цьому ненадання запитуваної інформації, надання неповної або недостовірної інформації підпадає додатково під дію ст.60 ЗУ «Про запобігання корупції».
І взагалі не зрозумілим в контексті Договору є наведений в Додатку №1 до Договору Перелік послуг для реалізації заходів Програми, куди просто замість послуг вписано заходи Програми.(??).
Цей Договір містить суттєві внутрішні протиріччя, не відповідає вимогам ЦК та ГК і носить ознаки недійсного.

Крім цього, Договір №1 від 05.07.2016 не містить додаткових угод і укладено, як зазначено в п.3.1 Договору, на суму 416,00 тис.грн. При цьому в Програму в 2016 році було внесено зміни на суму 117,00 тис.грн. Її було змінено і доповнено пунктом 3 та підпунктом 3.5 у новій редакції «сприяння в організації та проведенні заходів щодо відзначення визначних державних свят, ювілейних дат та інших суспільно важливих заходів за участю громадськості» на суму 240,00 тис. грн. в 2016 році. І загальна сума виділених по Програмі коштів склала 565,983 тис. грн. А фактичні видатки – 565,7 тис.грн. (згідно інформації, наданої на запит Департаментом фінансів ЗОДА).
Тож сума в 149,7 тис.грн. Управлінням розподілено на Першу Сторону (Отримувача ІНТЄРУ), а ТОВ-ом «ІНТЄРА» взагалі витрачена поза договором.
Не був виключенням і 2017 рік, в якому вони, як свідчить аналітична платформа YouControl, отримали від Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю 649 тис.грн.

Звітування
На сесію обласної ради Олександром Зубченко було представлено звіт про виконання Програми сприяння розвитку громадянського суспільства, в який ним було внесено заздалегідь недостовірну інформацію, що носить ознаки складання та використання підробних офіційних документів, що кваліфікується за ст.366 КК України. А саме:
1.Програмна частина звіту облраді про виконання Програми за 2016 рік носить ознаки підробки, оскільки до неї внесено інформацію, підтвердити яку Управління не може (згідно відсутності інформації при отриманні у відповідь на запити).
2. В останньому абзації того ж звіту Олександр Зубченко зазначив що було придбано і вручено рівну кількість нагородної продукції, що не підтверджується розслідуванням, проведеним на підставі первинних документів ( в т.ч. супровідний лист вих.№ 07-3-209-е від 02.08.2018).
Але аналіз закупівель по наданим УВП копіям первинних документів свідчить, що документально підтверджено закупівлю:
Слайд6

При цьому , відповідно до наданого у відповідь на запит Переліку нагороджених в 2016 році (супровідний лист вих. № 07-3-209-е від 02.08.2018) ініційовано громадськими об’єднаннями/органами влади та погоджено заступником голови ОДА Гугніним Е.А. до вручення та вручено наступну кількість нагородної продукції:
Слайд7

При цьому вже на цьому етапі можна констатувати факт внесення до звіту Зубченко О.С. недостовірних даних, оскільки фактично грамот закуплено на 200 одиниць менше, аніж ним прозвітовано, а також виникають питання:
Як Управління могло отримати грамот більше, аніж було замовлено, закуплено і оплачено?
Де поділись 400 грамот, які були отримані Управлінням, але не дійшли до апарату ОДА?
На якому етапі (закупівлі чи передачі) в 2016 році зникла нагородна продукція на суму більше аніж 350 тис.грн?
Нами до обласної ради було подано свої зауваження, до яких депутати дослухались і не затвердили цей звіт. Проте і до правоохоронних органів матеріали не передали. Навіть державний аудит ДАСУ не ініціювали. Тому ми звернулись до ДАСУ з проханням провести державний аудит Програми.
ДАСУ виявлено що Управлінням (Зубченко О.С.) внаслідок витрачених фінансових ресурсів не у відповідності до тематики заходів та на проведення заходів, які за своєю сутністю належать до іншої бюджетної програми, відбулося витрачання бюджетних коштів не у відповідності до тематики заходів на суму 90,08 тис.грн., на проведення заходів, які за своєю сутністю належать до іншої програми- на суму 150,29 тис. грн. Загалом на 240,37 тис.грн.
Згідно Акту ДАСУ, (Опис і приклади на стор. 34-37) виявлено ряд заходів по Програмі, головним розпорядником якої є Управління, які за своєї сутністю належать до заходів іншої бюджетної Програми, але фактично фінансуються поза межами Програми. Також встановлено здійснення видатків на проведення заходів не у відповідності до тематики Програми. Загалом, за результатами аудиту внаслідок витрачених фінансових ресурсів не у відповідності до тематики заходів та на проведення заходів, які за своєю сутністю належать до іншої бюджетної програми, встановлено витрачання бюджетних коштів не у відповідності до тематики заходів на суму 90,08 тис.грн., на проведення заходів, які за своєю сутністю належать до іншої програми- на суму 150,29 тис. грн. Загалом на 240,37 тис.грн.

Перевірка ДАСУ
За ініціативи ГО «Народний Захист» ДАСУ в Запорізькій області провело фінансовий аудит виконання Програми сприяння розвитку громадянського суспільства, а також всіх Програм, виконавцем яких були Управління-Департамент ЗОДА і склала Аудиторський звіт Східного офісу ДАСУ в Запорізькій області фінансового аудиту виконання Програми по КЕКВ 3018600 «Інші видатки» Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю (далі-Департамент), (що є правонаступником УВП ЗОДА з січня 2017 року) з 01.01.2013 по 31.12.2017.
В аудиторському звіті представлено результати фін.аудиту Програми по КПКВ 3018600 «Інші видатки» Управлінням/Департаментом.
Як зазначено в Звіті: «У ході аудиторського дослідження вивчено та проаналізовано законодавчі та нормативні акти, які регулюють забезпечення: програмно цільового методу в бюджетному процесі; державної політики щодо підтримки розвитку громадянського суспільства у Запорізькій області та спрямовані на забезпечення оптимальних умов взаємодії органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадських організацій у напрямку розвитку громадянського суспільства в регіоні та інші напрями.» Але висновки у Звіті свідчать про низький рівень розуміння аудиторами державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні і відповідність реалізації Національної Стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства, затвердженої Указом Президента № 68 і імплементаційного плану її реалізації заходам Управління ЗОДА, які було реалізовано на регіональному рівні. А також в Звіті не відображена велика кількість порушень законодавства, яка була виявлена під час громадського розслідування.
Загалом обсяг фінансування за період 2013-2017 роки за цими Програмами склав 2 668,58 тис. грн.
Держаудит проведено працівниками відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації УСО ДАСУ в Запорізькій області: заступником начальника управління-начальником відділу Бойко Т.М., заступником начальнику відділу Веремчук І.В., головним держаудитором Дінар’євою Д.В. та Колокол О.М., держаудитором Горовою Є.В. Тобто, аудит проводився аудиторами не профільної галузевої направленості.
Поряд з вибірковою інформацією про розуміння процесу розвитку громадянського суспільства, у Звіті вірно визначено, що дія Програми має бути направлена на інституційний розвиток громадянського суспільства. А це створення нормативного забезпечення та створення реальних рівних умов для реалізації громадськими об’єднаннями свого конституційного права на участь в управлінні державними і місцевими справами. Проте у висновках це відображено не було. Аудитори не помітили що жоден з заходів Програми не направлено на досягнення цієї мети.
Слайд5

В Акті фінансового аудиту ДАСУ зазначено, що згідно Порядку використання коштів за Програмою Управління обирає Отримувача коштів, якому на підставі наказів направляє замовлення на придбання визначеного переліку матеріальних цінностей та оплату послуг, необхідних для проведення відповідного заходу, із зазначенням їх кількості і вартості. Але в Звіті не зазначено , що є розбіжності в номенклатурі, кількості і сумі закупівель. А також не зазначено, що згідно Договору між Управлінням та ТОВ «ІНТЄРА» останнє бере на себе зобов’язання з організації заходів, а не з проміжної закупівлі. А це суттєво впливає на визначення предмету закупівлі.
В Звіті зазначено , що матеріальні цінності, отримані від Одержувача Управлінням, передавались останнім за актами прийому-передачі громадським організаціям або іншим установам для проведення заходів та розповсюдження. Але виконавцем програми є Управління і в звіті зазначено що саме Управління організовувало всі заходи. При цьому предметом Договору з ТОВ «ІНТЄРА» було також організація заходів. Тож хто фактично був організатором заходів достаменно не встановлено. А це суттєво впливає як на визначення предмету закупівлі, так і на оцінку результативності виконання Управлінням Програми.
Не встановило ДАСУ і суттєвої розбіжності між придбаною і врученою в 2016 році нагородною продукцією на суму приблизно 360 тис. грн., що має ознаки розтрати бюджетних коштів.
Далі в Звіті зазначено, що показниками виконання Програми сприяння розвитку громадянського суспільства визначено «витрати на активізацію участі громадськості в управлінні державними та місцевими справами, удосконалення системи комунікацій між місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та громадськістю, а також підвищення рівня громадської культури та правової свідомості працівників місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, активістів громадських організацій та населення.(???) При чому цей показник застосовується Управлінням лише до цієї Програми.

Аналіз показників виконання Програми
Показники поділяються на програмні та фінансові.
Програмних показників не заплановано. Фінансові узагальнені за пунктами Програми, проте ДАСУ встановила рівень виконання програмних показників.
В Звіті знаходимо показники виконання Програми, про що там зазначено наступне:
Паспортом бюджетної програми «Інші видатки» на 2013-2017 роки показником затрат на інші програми, головним розпорядником яких було Управління визначено «витрати на організацію і проведення заходів», в той час, як на Програму сприяння розвитку громадянського суспільства «витрати на активізацію участі громадськості…». По Програмі в 2016 році виконано на 99,93%.
Показником продукту- « кількість організованих та проведених заходів (семінарів, круглих столів, конференцій, заходів тощо)». По Програмі в 2016 року згідно Звіту Управління виконано на 192%. В результаті дослідження нами на підставі аналізу дослідження веб-сайтів райадміністрацій в області, відповідей на запити та власних спостережень, встановлено, що коштом обласного бюджету лише в Запорізькому районі було проведено кілька заходів. Всі інші райони не підтвердили участь в заходах за участі Управління. Як і не змогли надати кількість власних заходів за участі громадськості. Звідки Олександром Зубченко взята кількість заходів встановити не вдалося. Не зміг він підтвердити і кількість учасників заходів; і кількість осіб, що надіслали пропозиції в процесі громадських обговорень. Як і тексти цих “пропозицій” у відповідь на запит надати не зміг. Не правдивою є і інформація про ніби-то фінансування в 2015 році діяльності Громадської Ради при Запорізькій ОДА. Оскільки Громадська Рада здійснювала свою діяльність силами членів Громадської ради. Всі заходи і рішення Громадської ради при Запорізькій ОДА оформлюються відповідними протоколами. Проте лише зараз ми дізнались що, виявляється, в 2015 році Управлінням було профінансовано якісь виїзні засідання Громадської ради при ОДА. Жодного разу Громадська Рада не приймала рішень і не проводила виїзні засідання. Жодного разу жодному заходу Громадської Ради при ОДА не було надано Управлінням фінансову підтримку, зі слів Олександра Зубченко, через “відсутність коштів”. Отже, програмні показники, зазначені Олександром Зубченко у звіті про виконання Програми у 2016 році обласній раді є не обгрунтованими і неправдивими. А Олександром Зубченко до офіційного звіту внесено недостовірну інформацію. ( ст.366 КК).
Показником ефективності- «середній розмір витрат на проведення заходів, досліджень, виданих посібників та збірників». По програмі виконано в 2016 році на 51,5%.
При цьому в Акті відзначено що Управління не проводить облік матеріалів і товарів, що було передано третім особам і громадським об’єднанням для проведення заходів. Аудитори встановлювали лише за Актами передачі вільної форми без надання звітів організаторами-виконавцями заходів про використання отриманого. Таким чином встановити витрати на 1 захід достовірно не можливо. Як і встановлення рівня виконання показника ефективності є сумнівним. При цьому нашим дослідженням встановлено, що жодна збірка чи посібник не мають відношення до розвитку громадянського суспільства.
Показником якості – «рівень проведення семінарів, круглих столів, конференцій та заходів (100% до кількості заходів, визначених паспортом бюджетної програми.) Згідно звітних даних по Програмі в 2016 році виконано на 100%.
Аудиторами було проведено анкетування серед 21 громадської організації і Запорізькій області з метою оцінки проведення головним розпорядником інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо наявності в регіоні досліджуваних програм (розвитку громадянського суспільства, інформаційно-просвітницької та козацтва). 86% опитаних підтвердили що вони ознайомлені з наявністю в області цих Програм.
Надані Держаудитслужбою у відповідь на запит матеріалами опитування, встановлено, що опитані були не 21 громадська організація, а лише 7 з кола наближених до Управління і здебільшого отримавших нагородну продукцію. При цьому опитування проводилось не Держаудитслужбою, а Управлінням. Тобто, аудиторами ДАСУ до Звіту державного фінансового аудиту було внесено недостовірну інформацію.
В Акті також зазначено що результативні показники виконання Програм визначено за критеріями, визначеними у Правилах складання паспортів №424, за винятком показника затрат для Програми сприяння розвитку громадянського суспільства. Також неодноразово наголошується на тому, що зробити якісну оцінку показників заважає відсутність запланованих індикаторів, і що Управлінням системно порушувались ці правила, починаючи з етапу складання проекту Програми, до чого ми неодноразово на протязі 2013-2017 років привертали увагу.

Реформування схеми не змінило
Ліквідація Управління 31.12.2016 рокі і трансформація його в Департамент систему порушень не змінила. Система неналежного планування, реалізації, обліку і звітування за всіма Програмами, головним розпорядником яких є Управління/Департамент продовжує працювати, створюючи умови для корупційних правопорушень.
Як приклад, протягом 2013-2017 років в ході реалізації завдань регіональних програм з метою відзначення кращих представників громадськості до державних та професійних свят Управління /Департаментом здійснювалось придбання нагородних відзнак (грамот голови ЗОДА, обкладинок та вкладишів до грамот, подяк, медалей та футлярів до них тощо) та цінних подарунків (годинників та футлярів до них), які передано згідно з актами приймання-передачі працівникам відділу управління персоналом (відділу кадрової роботи) апарату ЗОДА на загальну суму 1 071,91 тис.грн. З них за 2013 рік – на суму 120,36 тис.грн.; за 2015 – на суму 291,62 тис.грн.; за 2016 рік – на суму 389,94 тис.грн, за 2017 рік – на суму 269,99 тис.грн.
При цьому документального підтвердження подальшого використання переданих апарату ЗОДА нагородних відзнак та цінних подарунків в Управлінні/Департаменті відсутнє. Не дивлячись на те, що в Акті зазначено, що лише за результатами аналізу наданих під час проведення аудиту розпоряджень голови ЗОДА «Про відзначення працівників трудових колективів області» за період з 01.01.2013 по 31.01.2018 вдалося підтвердити використання нагородних відзнак, придбаних в рамках Програми, ми не згодні з цим. Оскільки нагородження спортсменів, працівників трудових колективів, чорнобильців, військових тощо не сприяє інституційному розвитку громадянського суспільства і має здійснюватись коштом інших профільних Програм. До того ж, дослідження всіх оприлюднених на офіційному веб-сайті ОДА згідно ст.15 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» Розпоряджень голови ЗОДА показало відсутність таких Розпоряджень. Відповідно, такі Розпорядження в ОДА відсутні. І надання їх при проведенні аудиту ДАСУ викликають додаткові запитання про створення і використання документів, що можуть мати ознаки підробних. Натомість нами було досліджено Розпорядження голови ЗОДА про відзначення свят з затвердженими планами проведення святкових заходів. Переважна більшість з них не має такого заходу, як нагородження чи відзнака. Тож використання нагородної продукції при відзначенні цих свят є необгрунтованим, що носить ознаки розтрати.
При цьому в окремих Розпорядженнях при наявності такого заходу, виконавцем визначено профільний Департамент ЗОДА. Наприклад: до дня людей похилого віку- Департамент соціального захисту. Натомість всі ці нагородження здійснювались не з бюджету профільних Департаментів, а коштом Програми сприяння розвитку громадянського суспільства, що носить ознаки розтрати бюджетних коштів.
Якщо говорити про загальну кількість нагороджених за 2013-2016 роки, то ДАСУ встановило, що:
грамотами ЗОДА було нагороджено 3934 осіб, з яких майже 63% осіб нагороджено грамотами, придбаними Управлінням/Департаментом в рамках реалізації бюджетної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства (2461 од. на суму 592,84 тис.грн.);
подяку голови ЗОДА оголошено 4553 особам, з них 91% подяками придбаними Управлінням/Департаментом в рамках цієї програми (4150 од. на суму 38,99 тис.грн.);
медаль «За розвиток Запорізького краю» вручено 554 особам, з яких 52% медалі, придбані Управлінням/Департаментом в рамках цієї Програми (290 од. на суму 96,13 тис.грн.);
цінними подарунками від голови ЗОДА нагороджено 380 осіб, з них 57% подарунки, придбані Управлінням/Департаментом в рамках Програми сприяння розвитку громадянського суспільства (217 од. на суму 168,9 тис.грн.). При цьому, на підставі чого зроблено такі розрахунки, ДАСУ не зазначило.
Відзначались до державних і професійних свят кращі представники громадських організацій та волонтерського руху, військовослужбовці та учасники АТО, держслужбовці та працівники трудових колективів, трудові колективи, науковці, культурні діячі, студенти та спортсмени. При цьому чомусь всіх їх Управління/Департамент називає представниками громадськості.
Хоча нагородження трудових колективів і їх представників має здійснюватись коштом профільних Департаментів з Програм, головними розпорядниками коштів яких вони є, як то Департаментів промисловості, транспорту, агропромислового, освіти тощо. А культурних діячів – коштом Програм, головним розпорядником яких є Департамент культури ЗОДА. Науковці мають нагороджуватись Департаментом науки і освіти, студенти і спортсмени-Управлінням молоді і спорту. Оскільки коштом цієї Програми має фінансуватись нагородження лише представників громадських об’єднань, що опікуються тільки розвитком громадянського суспільства, а не медицини, молоді, бізнесу, спорту тощо.
Таким чином, використаними за цільовим призначенням можуть вважатись лише кошти витрачені на нагородження представників громадських об’єднань за їх громадську діяльність. Проте при проведенні аудиту ДАСУ помилково визначило обгрунтованим нагородження коштом Програми сприяння розвитку громадянського суспільства АТОшників за їх бойові заслуги лише на підставі того, що вони є членами громадських об’єднань. Бо членство в громадських об’єднаннях АТОшників не впливає на розвиток громадянського суспільства в області. І нагороджувались вони не за видатний вклад в громадську діяльність, а за заслуги на полі бою. Тож і фінансуватись нагородження мало б з Програми патріотичного виховання або іншої профільної Програми. При цьому всі закупівлі всі ці роки здійснювались через Отримувача – ТОВ «ІНТЄРА». Таким чином, є підстави вважати, що на протязі 2015-2017 років діяла система виводу бюджетних коштів через Одержувача коштів ТОВ «ІНТЄРА» за КПКВ 3018600 «Інші видатки».
Не відомо на підставі яких документів, ДАСУ було встановлено, що загалом впродовж 2016-2017 років було відзначено 5020 осіб. А згідно наданим у відповідь на запит спискам нагороджених, фактично було вручено представникам громадськості (при тому, що нагородження частини з них має фінансуватись коштом інших програм і структурних підрозділів ЗОДА):
Слайд8

Дослідження проводилось на підставі встановленої в Звіті ДАСУ кількості нагороджених і списку нагороджених, наданого у відповідь на запит. При цьому ДАСУ не надає оцінку обгрунтованості нагородження окремих осіб саме коштом цієї Програми. А лише констатує факт нагороджених взагалі коштом Програми.
При підрахунку за середньою ціною на продукцію, розбіжность між сумою закупівлі і сумою фактично витраченої продукції в 2016-2017 роках складає: 914 357,9 грн.
Грамоти : 1910х307=586370,0 грн.; Подяки : 1944х4,85= 9428,4 грн.; Медалі : 360х 507,5= 182 700,0 грн.; ЦП : 133х1021= 135 859,5 грн.
При цьому біля 50 нагороджених відзначені не за досягнення в громадській діяльності, а за бойові заслуги, мужність та професійність виявлені при захисті кордону, суверенітету України, спортивні досягнення, медичну підтримку, ліквідацію Чорнобильської аварії, держслужбовців тощо. Тобто мали б бути відзначені коштом інших Програм і структурних підрозділів ЗОДА.
Окрім цього, в Управлінні/Департаменті відсутні дані щодо подальшого витрачання придбаних в рамках Програми і поліграфічної продукції та канцтоварів, які нібито передані представникам громадських організацій для проведення заходів, а також відомості про кількість учасників заходів, що створює прикриття для розтрати коштів. (Звіт ДАСУ стор.42-43) За власними спостереженнями, майже вся канцелярська продукція направляється до райдержадміністрацій в районах області. Надлишкові, поза умов договорів платежі виконавцям проведення соцопитувань на замовлення Управління/Департаменту у сумі 26,94 тис.грн. замість розтрати ДАСУ чомусь кваліфікує як неефективне використані кошти. В той час, як вони мають всі ознаки розтрати бюджетних коштів.
Не побачили в ДАСУ (Звіт стор. 46) і розбіжності з листами-дорученнями в цінах, сумах і номенклатурі при здійсненні закупівель ТОВ «ІНТЄРА», яке відображене раніше нами в таблиці.
При цьому відзначили (Звіт стор.42) що Порядки використання коштів обласного бюджету на здійснення заходів (ДК 021:2015: 79952000-2) бюджетної програми по КПКВ 3018600 «Інші видатки», передбачених регіональними програмами на 2017 рік, головним розпорядником яких є Департамент, Запорізькою ОДА не затверджувались, зміни до порядків, що діяли в 2016 році не вносились. Таким чином, всі кошти в 2017-2018 роках витрачаються без регулювання Запорізькою ОДА, що входить до її власних повноважень. При цьому навіть в 2015-2016 роках затвердження Порядків відбувалось із запізненням на 2-3 місяці після прийняття облрадою бюджетних призначень, що негативно впливало на досягнення очікуваних результатів. (Звіт стор. 55).

Відзначення свят та популяризація ЗСУ
Змінами внесеними до Програми в 2016 році, було додано п.3, пп.3,5., куди було в розмитій формуліровці внесено витрати на проведення святкових заходів. Одразу варто зазначити, що ці заходи жодним чином не відносяться до інституційного розвитку громадських організацій і були б визнані використаними за нецільовим призначенням, аби депутати не благословили це фактично нецільове використання коштів обласного бюджету своїм затвердженням проекту змін з визначеним Олександром Зубченко призначенням. Який, до речі, він робив на виконання делегованих повноважень за ЗУ “Про міські державні адміністрації». За які ЗОДА додатково отримує доплати з обласного бюджету, і які, як свідчить Звіт аудиту ДАСУ, він виконує з рук геть погано. І ні про які доплати за якість, інтенсивність і результативність тут не має бути й мови, бо тут очевидна профнепридатність особи, що отримує заробітну плату коштом державного і місцевого бюджетів.
Уникнення Зубченко О.С. від кримінальної відповідальності через неможливість встановлення цільового використання бюджетних коштів стало можливим в т.ч. завдяки депутатам облради, які затвердили витрати бюджетних коштів не за цільовим призначенням Програми сприяння розвитку громадянського суспільства, включивши туди заходи, що мають фінансуватись коштом Програми Забезпечення територіальної оборони Запорізької області на 2017-2021 роки», Програми сприяння розвитку матеріально-технічної бази, соціальної, інформаційної та організаційної підтримки військових частин Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України, які дислокуються на території Запорізької області на 2017 -2021 роки; Програми «Призовна дільниця на 2015-2019 роки» (Запорізький обласний військовий комісаріат) – 1 380,125 тис. грн; Програми «Про забезпечення заходів мобілізації на території області у 2017-2021 роках» (Запорізький обласний військовий комісаріат) — 633,000 тис. грн. Проте депутатами чомусь включені до Програми сприяння розвитку громадянського суспільства.
Що ж стосовно заходів на виконання п.3.2 Програми.
Дослідження первинних документів (Актів прийому-передачі від ТОВ «ІНТЄРА» до Управління і Актів прийому-передачі від Управління виконавцям) доводять численні порушення, як при віднесенні заходів до цієї Програми, так і при обліку використання товарів, що є сприятливим середовищем для різних схем і виводу бюджетних коштів.
Незнання аудиторами специфіки громадськості діяльності і форматів заходів та індикаторів розвитку громадянського суспільства, дозволило визнати нормальним закупівлю 2500 аркушів папіру, 200 файлів, 100 ручок, 200 скріпок на загальну суму для проведення в краєведчому музєї круглого столу «Становлення Української державності: від правозахисного руху до Революції Гідності» 877,48 грн. При цьому не зрозуміло як цей захід сприяє досягненню мети Програми.
Як не зрозуміло і як передача краєведчому музєю банеру «Вільні творять майбутнє» за 367 грн.(який замовлявся саме з формулюванням «Для передачі краєведчому музею») сприяє інституційній спроможності громадських організацій.
Загалом з 46 замовлень закупівлі товарів, 14 здійснені з формулюванням «Для передачі РДА та містам обласного значення», 6 –«Для експлуатації в м.Запоріжжя/на іншій території», 5 — для наступної передачі керівництву області для вшанування пам’яті загиблих тощо.
При цьому 9 замовлень здійснено для відзначення свят і пам’ятних днів і лише 1 –для забезпечення проведення круглого столу. Таким чином, лише 1 з 46 замовлення товарів направлено на реалізацію мети Програми. Та і тут виявлено відсутність обліку і звітування при розповсюдженні цих товарів, а також необгрунтовано завищену кількість закупленого товару.
2016 рік.
Слайд9
2016
При цьому, майже всі надані у відповідь на запит Акти прийому-передачі мають затерті дати, багато дат складання і затвердження не мають взагалі, жоден не посвідчено печаткою (тобто не мають ознак документу). А також багато Актів мають ознаки проставляння дати однією рукою/ручкою в один день, тобто носять ознаки службової підробки. Але ці факти ДАСУ чомусь також не відмітив у своєму Звіті.
Під час дослідження напрямів витрачання коштів, встановлено, що де-факто, більше 98% заходів не мають відношення до інституційного розвитку громадських об’єднань, що є метою цієї Програми. Наприклад блокноти ЗОДА, які замовлялись Управлінням «для передачі в/ч та призовникам». При цьому передані були чомусь голові Кордради з питань козацтва при ЗОДА, а не напряму до в/ч. Це носить ознаки розтрати. Скоріш за все ці блокноти було придбано для ОДА, а під цю програму були штучно підведені через оформлення документів за допомогою консультативно-дорадчих органів ОДА.
Замовлення продукції для РДА та міст, згідно Розпоряджень голови ОДА мали б фінансуватись з місцевих бюджетів відповідних районів, міст, сіл і селищ; а на Управління було покладено лише функції організації і сприяння. Проте Зубченко О.С. взяв на себе не сприяння, а забезпечення цими матеріалами.
Як і заходи з вшанування пам’яті борців за незалежність України в ХХ сторіччі генерала-хорунжего армії УНР Вишнівського О.Й. та Безручко М. у Новомиколаївському районі Запорізької області , інформаційну продукцію до яких було чомусь виготовлено коштом Програми за визначеною Зубченком, Кузнєцовою та Мосейко (помічник депутата ВР Артюшенко.І.) сумою і номенклатурою. Проте мали б фінансуватись коштом “депутатського фонду” нардепа та/або коштом місцевого бюджету Новомиколаївського району, а не з обласного бюджету на шкоду сприянню розвитку громадянського суспільства. Бо це фінансування здійснено Управлінням у відповідь на звернення нардепа Артюшенко І.А. від 22.06.2015 № 402-06 та незрозуміле доручення голови ОДА Самардака Г.В. Доля цих буклетів і шляхи використання встановити не вдалося через відсутність такої інформації в Управлінні. Тобто знов діяли за принципом безконтрольності: “самі вирішили-самі витратили”.
І взагалі вже не зрозуміло чому коштом Програми Управління приймало рішення і фінансувало заходи з мобілізації та захисту національної безпеки, документальний слід використання яких також знайти не вдалося.
Як і не зрозуміло яким чином має сприяти досягненню мети Програми розробка і друк буклетів з питань військово-патріотичного виховання молоді, а насправді матеріали диверсійного характеру для розповсюдження серед військових частин спеціального призначення.

Приклад:
Робоча група з Зубченко О.С, Сушко М.Ю. та Кузнєцової О.Г. вирішили і Зубченко 27.07.2017 року наказом затвердив виділення через ТОВ “ІНТЄРА” 3580,50 грн. на виконання п.1.8 Програми направити на придбання інформаційних буклетів ” з питань військово-патріотичного виховання молоді”, за затвердженим ними ж макетом. Тобто мова може йти не про придбання, а про замовлення виготовлення. 31.07.2015 ТОВ “ІНТЄРА” укладає договір поставки товару № Т-9 з ФОП Піхотенко М.О. А 4.08.2015 Зубченко О.С. у присутності Легунцової С.В., Василеги С.В., Кузнецової О.Г. та Воронець Л.І. передає Сушко М.Ю(координатору громадського волонтерського комітету при ЗОДА, для наступного розповсюдження серед військових частин спеціального призначення) на підставі Акту прийому-передачі 150 інформаційних буклетів. В цьому випадку особи, які приймають рішення є тими самими що зацікавлені в вирішенні цього питання. До того ж, ми спостерігаємо спільні і узгоджені дії Управління (Зубченко О.С.) з ТОВ “ІНТЄРА” (Кузнецова О.Г.) у використанні термінів.
Слайд11
Слайд12
Слайд13
Слайд14
Слайд15

Не зрозуміло і як сприяє розвитку громадянського суспільства придбання квітів для вшанування пам’яті загиблих. Можна б було ще з натяжкою погодитись з придбанням квітів для вшанування пам’яті загиблих громадськістю. Проте квіти закуповувались для передачі їх керівництву області. А фінансування заходів керівництва ОДА має відбуватись коштом апарату ОДА.
Частина закупівель в 2016 році, визначені як до Дня незалежності, були отримані після 24 серпня 2016 року і направлені або до громадських організацій (що неможливо в рамках цієї програми), або на заходи, що мають фінансуватись коштом апарату ОДА (як то встановлення прапорів на флагштоки будівлі і біля будівлі). Проте було і придбання квітів 16.08.2016. Не відомо як вони мають “дожити” і мати товарний вигляд до 24.08.2016.
Так, до Дня Незалежності України в 2016 році Управлінням було замовлено, закуплено через ТОВ “ІНТЄРА” і передано Ганні Гончаренко (як зазначено в Акті приймання- передачі: керівнику ГО ВЦ Солдатський привал”)прапори, наконечники до них, фоторамки, які було закуплено спеціально для цієї ГО. Але ГО ВЦ Солдатський привал було зареєстровано лише 26.10.2016. Таким чином Управління замовляло і передавало товарно-матеріальні цінності не існуючій організації. А не існуюча організація приймала їх. Представлення від неіснуючої організацїї тягне за собою притягнення до адміністративної відповідальності.
Нагороджено медаллю було і голову Запорізького ТСОУ Павлєя Ігоря Володимировича, за ініціативи заступника голови ЗТСОУ Шатало Ю.М. (вих.№18 від 15.01.2015). А 30.07.2018 пану Павлєю було вручено підозру у розтраті 2.9 млн. грн.
За ініціативи заступника голови ЗМГО “Чорнобильці Запоріжжя” Рожнова О.О. було відзначено Батасова Ю.Г. та Білана П.А. подякою ОДА і Грамотою Ковальова О.Ю. та інших ( вих. № 12-1/03 від 3.12.2016). При цьому нещодавно УЗЕ було внесено до ЄРДР відомості про грубі порушення діючого законодавства протягом 2014-2016 рр. з боку Благодійного фонду «Ветерани Чорнобилю» (ЄДРПОУ 26374146, м. Запоріжжя, вул. Якова Новицького, 11, керівник Коваленко О.О.), що полягають в безпідставному пільговому оформлені вантажів, що ввозяться на територію країни в якості гуманітарної допомоги всупереч вимогам Закону. І доповідні про що заступником голови ОДА Едуардом Гугніним було проігноровано.
Таким чином, схоже на те, що Едуардом Гугніним та Олександром Зубченко механізм нагородження використовувався задля відбілювання окремих осіб і отримання лояльності- від інших. А не для відзначення активних представників громадськості за вклад в розвиток громадянського суспільства в області. Тим більше, що саме їх турботою цей розвиток повністю було зупинено.
Для передачі РДА та містам було придбано біг-борди та сіті-лайти “з питань національної безпеки” на суму 11 121,96 грн., що взагалі жодним чином не може бути визнане цільовим використанням коштів Програми сприяння розвитку громадянського суспільства. Тим більше, що вони від Управління нікому передані не були. А за даними звіту Управління за 2016 рік жодних товарних залишків у них не залишилось. Тож де поділась ця продукція не відомо.
Біл-борди і сіті-лайти з привітаннями Президента України до свят мають фінансуватись коштом держбюджету. Натомість тільки в 2016 році на ці нужди за приблизним підрахунком лише на 1 свято витрачено з цієї Програми 17 400 грн. Точно вирахувати цю суму можливо в рамках проведення рослідування компетентними органами, оскільки в актах приймання-передачі здебільшого не зазначено текст носія.
При цьому майже всі інші біг-борди і сіті-лайти не передані з Управління. Таким чином, у Управління мало б на товарних залишках залишитись біг-бордів та сіті-лайтів на суму 85 042,46 грн. Проте , за даними Звіту (баланс) на товарних залишках у Управління на 31.12.2016 нічого немає.
А загалом лише за 2016 рік за п.1.8 та 3.2 Програми на залишках мало б залишитись непереданої з Управління продукції на суму 92 542,46 грн. А з врахуванням нагородної продукції (п.п. 3.5 Програми) , загальна сума складає 139 975,46 грн. Але на товарних залишках Управління значяться нулі.
Всупереч законодавству ця програма використовувалась Зубченко О.С. для фінансування наближених до влади громадських об’єднань ГО «Солдатський привал» (Гончаренко Г.), ГО «Запорізька рада ветеранів АТО»(Зайцев В. –депутат МР від БПП), ГО «Центр допомоги учасникам АТО» (Сквордяков О.-співробітник Управління і був членом комісії Управління з визначення переліку замовленої Управлінням ІНТЄРІ продукції).
Пам’ятні ж таблички для Управління молоді та спорту мали б виготовлятись коштом цільових Програм саме цього Управління. Як і товари, що Управління надавало для використання Департаментам культури ЗОДА та міським радам.
Окремо варто зупинитись на виготовленні прапорів, яких в 2016 році було придбано 27 одиниць. І майже всі вони були або надані трьом наближеним громадським об’єднанням, або використані на нужди ЗОДА, що ніяк не корелюється з відзначенням святкових дат.
А також звернути увагу на друковану продукцію, яка жодного відношення до інституційного розвитку третього сектору не має. Як то інформація з децентралізації, чи інформація з захисту національної безпеки, чи сприяння мобілізації. Всі ці заходи мають фінансуватись з цільових регіональних програм, які прийнято обласною радою. Проте фінансувались саме Управлінням з Програми сприяння розвитку громадянського суспільства. Скоріш за все, для отримання штучної підтримки обласної влади з боку військових.

Наприклад:
Наказом від 03.07.2015 року Управлінням (за підписом Зубченко О.С.) на виконання п.1.8 Програми сприяння розвитку громадянського суспільства було вирішено виготовити “інформаційні листівки на підтримку заходів мобілізації” формату А5 у кількості 5000 шт. на загальну суму 2600,00 грн., затверджено макет цих листівок. А 7.07.2015 ці листівки Олександром Зубченко за актом прийому-передачі вже було передано старшому офіцеру групи по роботі з о/о та громадськістю Запорізького ОВК Коновалу В.М. При цьому ТОВ “ІНТЄРА” договір на поставку товару №Т-4 укладає 6.07.2015. І наступного ж дня вже отримує надруковані листівки. Чому ТОВ “ІНТЄРА” уклала договір не виготовлення, а поставки стає зрозумілим з дослідження за допомогою аналітичної платформи Уoucontrol видів діяльності ФОП Скрипник Г.В.:46.90 Неспециализированная оптовая торговля ;63.99 Прочие виды информационных услуг, не упомянутые ни в одной из перечисленных категорий ;73.11 Рекламные агентства (основной), жоден з яких не дозволяє виготовлення друкованої продукції. То де ФОП Скрипник Ганна В’ячеславівна (підприємництво припинено 01.06.2016) взяла ці листівки ( і чи були вони взагалі) залишається під питанням.
Слайд16
Слайд17

Загалом Програма сприяння розвитку громадянського суспільства, метою якої є створення механізмів громадської участі для підвищення громадської активності і забезпечення участі громадськості в управлінні державними справами, створення рівних умов для всіх громадських об’єднань, турботою Зубченко О.С. перетворена здебільшого на фінансування траурних і військових заходів, а також дискримінаційне фінансування наближених громадських об’єднань, що не корелюється з метою Програми. У стані військової агресії в прифронтовій області створено і фінансується багато Програм з підтримки мобілізації, військових частин, оборони тощо. І ці заходи мали б фінансуватись саме коштом цих Програм.
Виготовлення пам’ятних дошок і тим більше, адресних табличок мало б виконуватись коштом місцевих бюджетів міст, сіл і селищ де вони встановлюються. Це віднесено до компетенції відділів і департаментів ЖКГ міських і селищних рад. Всі вони були замовлені з посиланням на Постанову КМУ № 998-р від 23.09.2015 та Розпорядження голови ОДА №480 від 10.12.2015 .
Цими документами затверджено Плани заходів і визначено відповідальних. Обидва вони мають наступний текст: «Розглянути питання щодо:
увічнення пам’яті воїнів, які виявили героїзм у захисті України під час проведення антитерористичної операції, шляхом установлення пам’ятних знаків (пам’ятників, меморіальних дощок тощо).»
При цьому виконавцями визначено «Департаменти облдержадміністрації: культури, туризму, національностей та релігій; освіти і науки; Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації. Райдержадміністрації, виконавчі комітети міських рад міст обласного значення». За таких умов не зрозуміло чому саме Управління (до функцій якого належало організація громадськості та інформування про проведені заходи) взяло на себе повноваження одноособового виконання (фінансування) цих заходів на всій території області, відсторонивши і не залучаючи навіть до участі в робочих групах і комісіях представників інших визначених Департаментів ОДА.
Таким чином, замовлення виготовлення пам’ятних дошок та адресних табличок, де-факто, є нецільовим використанням коштів обласного бюджету на суму 5640 грн. і носять ознаки розтрати бюджетних коштів.
Після реформування структури ОДА і створення Департаменту ситуація не змінилась. Те ж саме продовжує вчинятись і на сьогодні.

Перешкоди при дослідженні
Під час дослідження найбільшою проблемою було те, що планування, реалізація і звітування за Програмою відбувалось без належного обліку і здійснювалось в різних формах і одиницях. При цьому програмний облік і фінансовий також не узгоджені між собою.

Наприклад:
За Програмою на заходи заплановано суму однією цифрою. Закупівля відбувається частинами за відмінною від Наказу номенклатурою і сумами, облік використання придбаного не розбивається по заходам і організаторам заходів. Список нагороджених не розноситься по датам і нагодам, а подається одним списком, що унеможливлює порівняння Розпоряджень голови ОДА про відзначення свят зі списком нагороджених.
В Звіті ДАСУ (стор. 41) встановлена відсутність інформації стосовно подальшого використання товарів, придбаних виконавцями на замовлення Управління/Департаменту для забезпечення проведення заходів Програми.
Другою суттєвою перешкодою було приховування Управлінням запитуваної інформації і необгрунтоване затягування строків надання відповідей на запит.

Схема. Чому це стало можливим?
1.Відсутність належного контролю за розробкою проектів регіональних Програм.
2.Відсутність відповідальності за розробку проектів регіональних Програм органами виконавчої влади з порушенням діючого законодавства.
3.Надмірно вузьке визначення в БК і КК поняття «нецільове використання бюджетних коштів» лише при невідповідності їх витрачання бюджетним призначенням. При тому, що найбільші порушення відбуваються при віднесенні заходів всупереч призначенням і вимогам законодавчих і нормативних актів вищого рівня, на виконання яких створюються ці проекти Програм.
4.Низький рівень профільних знань у розробників проектів регіональних Програм в органах виконавчої влади.
5.Низький рівень компетенції у депутатського корпусу, який не в змозі надати оцінку порушенням законодавства і цільового призначення. В результаті чого нецільове використання бюджетних коштів відбувається системно і масово. При цьому розробники/головні розпорядники коштів уникають від відповідальності як за низький рівень планування (що створює схеми), так і за фактично нецільове використання коштів під час реалізації Програм.
6.Відсутність депутатського контролю за використанням бюджетних коштів дозволяє головним розпорядникам створювати і затверджувати місцевими радами недостовірні звіти.
7.Відсутність практики в міських радах проводити депутатський контроль, за результатами якого , за необхідності звертатись до правоохоронних органів, створює систему вседозволеності і впевненості чиновників в своїй безкарності.
8.Відсутність належного контролю і профільної компетенції у аудиторів ДАСУ дозволяє уникати виявлення порушень під час перевірок. А часте використання керівників органів влади неправомірного впливу владою на аудиторів сприяє отриманню не відповідаючих дійсності результатів звітів.
-Розробка проекту, виконання, звітування- повноваження ОДА (Зубченко О.С.). Управління під його керівництвом було виконавцем всіх цих кроків. Він же очолював конкурсний комітет з визначення переліку замовленої продукції, він видавав накази про закупівлю товарів, він підписував всі акти прийому-передачі, він складав звіти і проголошував їх на сесіях облради. Окрім останнього за 2017 рік, який за пропозицією Едуарда Гугніна (депутата облради) на сесії “запакували”, і без оголошення, розгляду і навіть оприлюднення за 20 днів, прийняти «в темну». Щоб ніхто не поцікавився а як справи зараз? А там все по-старому. Той самий виконавець (Зубченко О.С.), той самий Одержувач коштів (ТОВ «ІНТЄРА). Мало того, в 2017 році їх всіх разом було спіймано на черговій процедурі, де вони тим самим складом намагались розіграти ту ж саму партію, і пані Кузнєцова, впевнена в безконтрольності і безкарності, вийшла на конкурс з опонентом в особі свого сина. За що обидва і були покарані антимонопольним комітетом, внесені до чорного списку і оштрафовані на 41 тис. грн. кожен.
При цьому, порівнянням копій первинних документів та листів громадських об’єднань, отриманих у відповідь на запит, встановлено, що Олександром Зубченко до обгрунтування необхідності збільшення сум за Програмою та звіту внесено недостовірні данні (звернень громадських об’єднань з пропозиціями відзначення державних свят і збільшення кількості нагороджених не встановлено), що може бути кваліфіковане як службове підроблення (ст.366 КК).
-Державний контроль( ОДА) -відсутній
Рішенням №6 облрада поклала функції з контролю за виконанням Програми на Постійну комісію з питань законності, боротьби з корупцією, регламенту, депутатської діяльності та депутатської етики, прав людини, свободи слова та інформації, до складу якої входять: Балицький В.Б., Вишнякова І.О (голова комісії), Грачов С.В., Гришин Я.В., Гугнін Е.А. та Шевченко Г.М. Ця комісія жодного разу не розглядала питання контролю за витрачанням бюджетних коштів, повністю ігноруючи рішення обласної ради. Таким чином, Програма виконувалась в режимі повної безконтрольності. Це ж зазначено в Звіті ДАСУ. Проте залишився державний контроль, який мав здійснювати Департамент фінансів ОДА і керівник Олександра Зубченко- профільний заступник голови ОДА. І таким профільним заступником є Едуард Гугнін. Той самий, який в якості депутата не здійснював депутатський контроль. Той самий, який писав доповідні про необхідність внесення змін до Програми. Той самий, який жодним чином не відреагував на рекомендації ДАСУ з усунення порушень. Той самий, який в комітеті не ініціював звернення до ДАСУ для проведення аудиту виконання Програми після неприйняття звіту облрадою. Той самий, який після отримання Звіту ДАСУ не виніс на розгляд депутатської комісії питання розгляду Звіту ДАСУ і звернення до правоохоронних органів. Той самий, який запакував (п.24) звіт Департаменту за 2017 рік. Той самий рік, коли Антимонопольний комітет зупинив процедуру на чверть мільйона, які по цій Програмі намагались розіграти між собою мати та син Кузнецові, за що і були покарані. Тобто пан Гугнін як заступник голови ОДА знав про всі ці системні порушення, але вчиняв дії, в яких містяться ознаки приховування корупційного правопорушення, виконуючи роль ініціатора та «криші» в усій цій оборутці.
Інфографіка-схема закупівлі 1

-Розгляд, прийняття і контроль- повноваження депутатів.
Але тільки ми всі ці 6 років моніторили, розробляли, доводили, аналізували, роз’яснювали депутатам і Управлінню та ОДА всі їх помилки. Ми навіть добились неприйняття депутатами звіту про виконання Програми за 2016 рік. І що? Вони знов прийняли нову. Таку ж саму бездарну. А точніше, ретельно заточену на безкарний вивід через неї бюджетних коштів. Більш того, навіть після неприйняття звіту, вони не направили матеріали до Управління захисту економіки та ДАСУ на перевірку. Це за них зробили ми.
І саме депутати прийняли формулювання, які унеможливили визнання нецільового використання нецільовим, а лише неефективним, за що немає карної відповідальності. Саме депутати ( в т.ч. Едуард Гугнін –заступник голови ОДА -керівник Олександра Зубченко і по сумісництву депутат БПП і член комісії, яка тими ж депутатами призначена контролювати використання коштів цієї Програми) жодного разу не згадали про необхідність виконати свої ж рішення і здійснити перевірку, замкнувши таким чином коло схеми і запустивши її. При цьому, саме Едуард Гугнін подає доповідні про необхідність внесення змін(збільшення сум, перерозподіл в бік нагород) до Програми, чим розпочинає і закінчує схему.
А ще це стало можливим через відсутність державного контролю за законністю прийняття фінансових рішень депутатами місцевих рад, через непрофесійність депутатів і розуміння як обійти закони розробниками і виконавцями (Зубченко О.С.). Через занадто м’яке до злочинів проти державної і комунальної власності законодавство, яке не відносить до корупційних і обмежується здебільшого штрафами за такі оборутки і схеми. Через відсутність належного контролю з боку казначейської служби і ДАСУ (5 років не проводився аудит. А до самого Звіту не потрапила купа порушень Управління при виконанні Програми). Через схвалення таких дій громадськими активістами наближеними до влади через розподіл між собою тієї самої нагородної продукції, канцтоварів та прапорів. І через повну розбалансованість всіх владних структур.

https://www.wikiinvestigation.org/medali

Додатково:
Розслідування проведено за підтримки
WikiInvestigation
Підтримка запобігання корупції та проведення розслідувань
шляхом залучення громадськості на місцевому рівні.

Проект фінансується Європейським Союзом. Фондом Інновацій та Розвитку.

Оставить комментарий

  

  

  


восемь × = 40

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>