Логин

Март 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев   Апр »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Чому небезпечні біовідходи затримались в Запорізькій області і кому це було вигідно

Останні місяці низка конфліктних ситуацій сколихнула місто Запоріжжя. Це і стрелянина між поліціянтами, і початок будівництва Торгівельного Центру, і виявлений склад з біовідходами.
З приводу останньої події вийшов ряд публікацій ЗМІ, після чого до нас телефоном звернулось керівництво ТОВ «Муніципальна екологічна компанія» з пропозицією надати нам матеріали, що спростовують вину компанії в ситуації що склалася.
ТОВ «Муніципальна екологічна компанія» не є ліцензіатом і безпосереднім утилізатором біовідходів.
Вид діяльності МЕК : організація збору та транспортування для утилізації біовідходів.
Компанія що займається утилізацією: ПП «Центр екологічної безпеки» м.Одеса, яка і має ліцензію на утилізацію біовідходів. А ТОВ «Муніципальна екологічна компанія» (далі — МЕК) , маючи основним видом діяльності 38.12 Збирання небезпечних відходів (основний), займається лише збиранням відходів на склад, звідки відходи забирає підприємство- утилізатор своїм транспортом.
довидка_EДРПОУ
Лицензия_лиц._стор._-_копия
Лицензия_обр._стор._-_копия

Зі слів керівництва ситуація розвивалась наступним чином:

19.12.2017 Вивіз біовідходів з 4 лікарні Дніпра на склад МЕК
20.12.2017 Під час погрузки зі складу МЕК біовідходів в одеські автомобілі для вивозу біовідходів на утилізацію до Одеси (ЦЕБ), співробітниками СБУ (м.Дніпро) зупиняється погрузка і відправка біовідходів.
Проводиться обшук і вилучення всіх первинних документів і актів про сжигання біовідходів за 2017 рік. Проводиться обшук за місцем проживання керівника МЕК.
Заборона на вивіз біовідходів. Підстава: кримінальне провадження за 366 статтею КК, що проводиться у м.Дніпро
21.12.2017 СБУ оприлюднює відео зі складу, на якому видно, що дії проводяться під час погрузки біовідходів в автомобіль.
«Співробітники Служби безпеки України спільно з Нацполіцією під процесуальним керівництвом прокуратури виявили порушення підприємством норм утилізації небезпечних біологічних відходів у Запорізькій та Дніпропетровській областях.
Співробітники СБ України у Дніпропетровській області задокументували, що фірма, яка є «монополістом», і має відповідну ліцензію на збирання, транспортування та утилізацію небезпечних медичних відходів, грубо порушувала норми чинного законодавства.
Згідно з правилами знищення лікарських та біологічних засобів, що не підлягають подальшому використанню, вони набувають статусу «відходів» та передаються для знищення. Натомість підприємство звозило залишки до складських приміщень, а також на територію промислового майданчика на Запоріжжі, які незаконно використовували як «звалище».
Під час проведення огляду цих територій правоохоронці виявили дві з половиною тонни використаного медичного інструменту, лікарських діагностичних та дезінфекційних засобів, елементів живлення, приладів та обладнання, що містять ртуть і важкі метали. Півтори тонни органічних медичних відходів, предмети забруднені біологічними рідинами, відходи медичних закладів та мікробіологічних лабораторій, які здійснюють роботи із збудниками туберкульозу у відкритій формі.
За висновками експертів, завдяки діям співробітників СБ України вдалося попередити епідеміологічну небезпеку у місті.
У рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України, тривають невідкладні слідчо-оперативні дії щодо притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних до злочину.
Служба безпеки України проінформувала в.о. голови Запорізької обласної адміністрації щодо необхідності вжиття комплексу заходів, направлених на проведення сортування та подальшої утилізації виявлених небезпечних медичних відходів.» https://www.youtube.com/watch?v=JJWo5VgC8BY

22.12.2017 Виходять ряд публікацій, в яких повідомляється про запобігаггя співробітниками СБУ м.Дніпро екологічної катастрофи на території Запорізької області.
«Служба безпеки України проінформувала в.о. голови Запорізької обласної адміністрації щодо необхідності вжиття комплексу заходів, направлених на проведення сортування та подальшої утилізації виявлених небезпечних медичних відходів. »
Зі слів керівництва МЕК, саме голова ОДА добивався зняття заборони на утилізацію біовідходів з метою їх скорішого знищення і запобігання екологічної катастрофи. https://zik.ua/news/2017/12/22/na_zaporizhzhi_znayshly_zvalyshche_nebezpechnyh_medychnyh_vidhodiv_1231865

22.12.2017 Мова про стихійне звалище біовідходів.
«Як вдалося з’ясувати правоохоронцям, це справа рук однієї з фірми-монополіста,яка має ліцензію на збір, транспортування і утилізацію небезпечних медичних відходів. Однак вона грубо порушувала норми чинного законодавства. І замість безпечної утилізації просто складувала усе у складських приміщень на Запоріжжі.

«За висновками експертів, завдяки діям співробітників СБУ — вдалося попередити епідеміологічну небезпеку у місті. У рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України, тривають невідкладні слідчо-оперативні дії щодо притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних до злочину», — повідомив Ігор Воловик, керівник прес-групи УСБУ в Дніпропетровській області.»

Натомість з публікає витікає що слідчі дії були направлені не на фірму-утилізатор, а на фірму що збирає і транспортує біовідходи.

Зі слів керівництва МЕК, на сьогодні ані МЕК, ані його посадові особи фігурантами карного провадження не являються.

http://podrobnosti.ua/2217891-u-zaporzhzh-vijavili-zvalische-nebezpechnih-medichnih-vdhodv.html

23.12.2017 Канал «Україна» повідомляє про те, що власник складу не встановлений. Про огляд під час відгрузки біовідходів не повідомляється. Далі повідомляється що СБУ м.Дніпро надало вказівки керівництву Запорізької області із встановлення власника та розсортувати і утилізувати біовідходи.
Але в цей же день проходять обшуки в МЕК та за місцем проживання керівника МЕК. https://www.youtube.com/watch?v=ft4XlWpcitg

26.12.2017 Рішення суду м.Дніпро на заборону утилізації біовідходів. Після отримання рішення, подання заяви до Бабушкінського районного суду м.Дніпро на зняття заборони.

Представники ЗМІ на складі. Всі рішення і дозволи отримано із запізненням у 7-9 днів.

Юридичний супровід здійснює Адвокатське об’єднання «Гладкий, Яценко та партнери»
01.02.2018 Рішення суду на зняття заборони на утилізацію
01.02.2018 Визнання слідчим біовідходів речовими доказами із забороною утилізації.
08.02.2018 Стаття про небезпечне звалище відходів на території 18 га. землі ТОВ «Екопост», фактичних конкурентів МЕКу. http://www.unn.com.ua/uk/news/1642464-bilya-zaporizhzhya-viyavleno-masshtabne-zvalische-nebezpechnikh-vidkhodiv

27.02.2018 Постанова слідчого про передачу МЕКу речових доказів на відповідальне зберігання з правом утилізації.
01.03.2018 Дослідження по всім 4 компаніям, що присутні на ринку утилізації небезпечних відходів оприлюднює Громадське .zp. http://www.hromadske-zp.tv/bez-licenzi-ta-z-kriminalnim-minulim-xto-zajmayetsya-utilizaciyeyu-nebezpechnix-vidxodiv-v-zaporizhzhi/

06.03.2018 МЕК надано право фізичного доступу до речдоказів (біовідходів)
19.03.2018 Перший автомобіль відвантажено до Одеси на утилізацію.
20.03.2018 Завантаження другого автомобіля.
Представники ЗМІ на складі.
Початок інформаційного висвітлення складу біовідходів.
20.03.2018 Канал Україна повідомляє про те, що мешканці викликали поліцію через ангар, з якого йшов сморід. Взяли коментар у представника МЕК, який повідомив про заборони і арешти. І про те, що протягом тижня відходи будуть вивезені. https://www.youtube.com/watch?v=nfA5JyxxFu0

21.03.2018 ДжеДаі https://www.youtube.com/watch?v=jGMHF7Rt1jY

27.03.2018 Публікація Укрінформ про відсутність ліцензії у МЕК.
Представники МЕК не підтверджують присутність представників інспекції і МЕК під час огляду. https://www.ukrinform.ru/rubric-regions/2426536-minekologii-podtverzdaet-organizatory-svalki-konecnostej-ne-imeli-licenzij.html

viber image
viber image1
viber image2
viber image3

viber image7
viber image6
viber image5

Керівництво МЕК вважає що у повідомленні СБУ, що було оприлюднене одразу ж після оглядів і обшуків, міститься не достовірна інформація про закинутість будівлі, про відсутність інформації про власника будівлі. Не зрозумілим є також і повідомлення про висновок невідомо коли проведеної експертизи про запобігання ними екологічної катастрофи.
Поки ж керівництво МЕК бігало по державним установам, намагаючись відновити доступ до відходів, а громадяни плутались у публікаціях по всіх підприємствах , розбираючись хто з них не що має право і при чому склад до полігону; на ринок послуг утилізації відходів Запорізької і Дніпропетровської областей увійшов новий гравець :ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕКОЛОГІЧНІ ПЕРЕРОБНІ ТЕХНОЛОГІЇ»( 37797799), яка встигла не лише виграти кілька конкурсів на надання послуг у сфері поводження з небезпечними відходами, а і суттєво підняти ціну на цю послугу.
«Екологічні переробні технології» (далі- ЕПТ), згідно даних аналітичної платформи Уoucontrol, було зареєстровано в Києві 27.07.2011 із статутним капіталом у 2,5 млн.грн.. Засновники: ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО «БАНІСА ЕНЕРДЖІ ЮКРЕЙН» 51,0000%
Код ЄДРПОУ засновника: 31407731
Адреса засновника: 04655, м.Київ, Оболонський район, Розмір внеску до статутного фонду: 1 275 000,00 грн

БУРОВА АНАСТАСІЯ СЕРГІЇВНА 49,0000%
Адреса засновника: 01034, м.Київ, Шевченківський район, Розмір внеску до статутного фонду: 1 225 000,00 грн

КІНЦЕВИЙ БЕНЕФІЦІАРНИЙ ВЛАСНИК (КОНТРОЛЕР) — ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СПРІМОНТ ЛІМІТЕД»

Адреса засновника: АЛЬФОНСО МАНУЕЛЬ ЛОПЕС ТОРРЕС, МІСТО КАРТАХЕНА, ВУЛИЦЯ САН ЛЄАНДРО, БУДИНОК 5, ІСПАНІЯ .
Види діяльності 16.29 Виробництво інших виробів з деревини; виготовлення виробів з корка,
соломки та рослинних матеріалів для плетіння
46.47 Оптова торгівля меблями, килимами й освітлювальним приладдям
49.41 Вантажний автомобільний транспорт
38.11 Збирання безпечних відходів
38.21 Оброблення та видалення безпечних відходів
38.22 Оброблення та видалення небезпечних відходів
38.32 Відновлення відсортованих відходів (основний)

З 2011 року змінилось кілька
керівників:
6.08.2016

АГЕЄВ ДМИТРО ОЛЕКСАНДРОВИЧ

13.03.2014
Авдеєва Наталія Олександрівна

02.04.2013
ЛЕОНТЬЄВА ЮЛIЯ МИКОЛАЇВНА

08.11.2012
АВДЕЄВА НАТАЛIЯ ОЛЕКСАНДРIВНА

28.07.2011
МЕДИНЕЦЬ РОМАН АНАТОЛIЙОВИЧ

Має 3 ліцензії:
Ліцензії та дозволи
Актуально на 26.03.2018
Серія та номер Термін дії та Стан Дата актуальності Вид діяльності Орган ліцензування та видачі дозволу
з 24.10.2017 Безстроково Дійсна 24.10.2017 внутрішні перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів вантажними автомобілями Державна Служба України з безпеки на транспорті
АД075541 з 20.11.2012 до 20.11.2017 ОПЕРАЦІЇ У СФЕРІ ПОВОДЖЕННЯ З НЕБЕЗПЕЧНИМИ ВІДХОДАМИ МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ, 03035, М. КИЇВ, ВУЛ. МИТРОПОЛИТА ВАСИЛЯ ЛИПКІВСЬКОГО, 35
АГ581889 необмежений ЗБИРАННЯ, ЗАГОТІВЛЯ ОКРЕМИХ ВИДІВ ВІДХОДІВ ЯК ВТОРИННОЇ СИРОВИНИ (ЗА ПЕРЕЛІКАМИ, ЯКІ ВИЗНАЧАЮТЬСЯ КАБІНЕТОМ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ) МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ, 03035, М. КИЇВ, ВУЛ. МИТРОПОЛИТА ВАСИЛЯ ЛИПКІВСЬКОГО, 35
Як зазначено в Ухвалі Печерського районного суду м.Києва (Справа № 757/38641/17-к) від 06.07.2017:
«Управлінням з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017000000001807 від 02.06.2017 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України.
У вказаному провадженні досліджуються, зокрема, обставини одержання ліцензій на провадження господарської діяльності із здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.
Досудовим слідством одержано відомості про те, що службові особи окремих суб’єктів господарювання, які мають ліцензії у сфері поводження з відходами, а саме ….ТОВ «Екологічні переробні технології» (код ЄДРПОУ 37797799) з метою отримання вказаних ліцензій надали до Міністерства екології та природних ресурсів України завідомо неправдиві офіційні документи щодо наявної матеріально-технічної бази, необхідної для провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами.»
Приймати участь в держзакупівлях ЕПТ почали з 2017 року:
2018 р. 996 133 грн
2017 р. 877 333 грн
При цьому до грудня 2017 року ЕПТ не виходило на ринок Дніпропетровської та Запорізької областей. А перші конкурси в цих областях виграла у грудні 2017.
Так першу угоду з КОМУНАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ «ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ПАТОЛОГОАНАТОМІЧНЕ БЮРО» було укладено 11.12.2017, а з КУ»Запорізьке обласне бюро судово-медичної експертизи»ЗОР – 27.12.2017.
12, 13, 14 лютого ЕПТ уклав угоди з Запорізьким державним медичним університетом на суму 13830,00 грн. кожен.
21.03.2018 — з КУ «Запорізьким обласним центром з профілактики та боротьби зі СНІДом» Запорізької обласної ради на суму 33112,80 грн.
20 та 27 лютого 2018 – з КУ «Запорізька обласна станція переливання крові» Запорізької обласної ради (05499085) на суми 125340,00 грн. кожна.

http://acm-ua.org/poshuk.php?poshuk=37797799

При цьому виграно було в результаті оскарження і скасування результатів визнання переможцем кандидату, який запропонував найнижчу ціну.

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-01-22-001723-a

При цьому ціна утилізації медвідходів за договором складає 27,98 грн./ кг. проти 16,50 грн./кг., за які те ж саме виконувала МЕК.
Договір
Ціни указані на сайті компанії: http://er-tec.com.ua/?page_id=2337
Там же надано інформацію про наявне обладнання: ПІЧ-ІНСИНЕРАТОР СР-100, тобто на 100 кг. одноразового завантаження.

http://er-tec.com.ua/?page_id=2217

Є інформація і на сайті Центру екологічної безпеки в м.Одеса, про наявність обладнання з одночасним завантаженням у 750 кг.

http://www.ecologycentre.com.ua/pages/sobstvennoe_proizvodstvo#x

Хто винуватий в небезпечній ситуації мають розібратись правоохоронні органи.
Але не зрозумілі мотиви силових структур зі штучного продовження перебування на території Запорізької області небезпечних відходів.
І не зрозумілим є ефект від появи нового гравця на ринку Запорізької області. З одного боку , підняття ціни ляже додатковим навантаженням на обласний бюджет Запорізької області, з іншого- може скарги спонукатимуть Замовників не припускатись порушень під час проведення процедури державних закупівель.

Оставить комментарий

  

  

  


9 + шесть =

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>