Логин

Ноябрь 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт   Дек »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Заява ГО «Народний Захист» щодо порушення прав громадян Запорізькою обласною радою

30.11.2017 року під час  проведення  17 сесії  Запорізької обласної ради  VII скликання відбулося беспрецеденте порушення права громадян  на доступ до публічної інформації.

Від громадськості було приховано не тільки відсотків 70 текстів прийнятих рішень, але і навіть їх перелік. Посилаючись на норми ЗУ Про місцеве самоврядування в Україні, обласна рада знайшла шляхи ігнорування вимог ЗУ Про доступ до публічної інформації і вирішивши питання де-факто  роботи в закритому режимі , без оприлюднення,  і навіть розгляду в сесійній залі,  вирішила  пакет кадрових питань (керівники КУ, КП, КЗ), пакет з затвердження фінансових планів КП на 2018 рік, і навіть звіт з виконання  Програми з питань часткової  мобілізації в області, що фінансується коштом облсного бюджету і  до якої у громадськості були запитання.

http://www.vv.com.ua/zaporozhskij-oblsovet-segodnja-razdaet-dolzhnosti-i-delit-bjudzhet-foto

Пакетне голосування

 

 

 

 

 

 

Шляхом зняття  7 оприлюднених проектів  кадрових рішень і внесення  14 не оприлюднених і не зазначених в Розпорядженні голови Запорізької обласної ради про  скликання  17 сесії, було  призначено на 5 років  8 керівників об єктів комунальної власності, серед яких  і помічники депутатів, в т.ч. і   від патріотичних сил, які  повторюють дії попередників.  Задля  цих призначень навіть  задалегідь було скасовано Порядок призначення та звільнення керівників КУ, КП, КЗ, який передбачав проведення конкурсу.  Таким чином викликає велике питання  і до процедури визначення таємних кандидатів на посади.

http://www.rada.zp.ua/content/deputaty-pryznachyly-kerivnykiv-nyzky-komunalnyh-zakladiv

Керівники КУ_Укроп_Самопоміч_Батьківщина

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тож громадскість не тільки не мала можливості  ознайомлення з  проектами планів та звітів, а навіть не бачила  інформації про їх існування. Відповідно, керівництво Запорізької обласної ради  порушило  право громадян на доступ до публічної інформації та   конституційне  право громадян на участь в управлінні державними і місцевими справами, яке надає право громадянам  не тільки на ознайомлення  з проектами рішень, а і на надсилання зауважень та пропозицій.

Тенденції до закритості і ігнорування  пропозицій громадськості, запроваджені головою Запорізької обласної ради, якого депутати неодноразово  публічно звинувачували в закритості і маніпуляціях  при визначенні  питань порядку денного і управлінні радою, привели Запорізьку обласну раду на край  визнання її нелегитимності в очах громадян,  і встановили антирекорд з закритості і порушення прав людей.

Не виключено що новопризначені керівники є фахівцями спроможними ефективно керувати власністю громади, але спосіб в який відбулося їх призначення  накладає назавжди негативний  відбиток на ці призначення.

Варто зазначити що об єднати депутатів   всіх фракцій і груп та позбавити їх заяв про порушення і незаконність дій   зміг  розподіл  «потоків» з об єктів комунальної власності  та бюджету, що підтверджує одностайність голосування за «узгоджені» питання та рівномірність,  яку креатури різних партій отримали  в керівництві об єктами комунальної власності.

Голосування за пакетне

 

 

 

 

 

 

Рівень порушень  в цьому складі ради вже стрімко наближається до попередньої, яка складалась   переважно з представників ПР та КПУ.

Нагадуємо що системність  в приховуванні інформації має відображення  і в антикорупційному законодавстві.

ГО «Народний Захист»   засуджує  порушення прав громадян  і звертається до керівництва Запорізької обласно ради з пропозицією негайно повернути роботу ради в законне русло на умовах відкритості, гласності і народовладдя, забезпечивши належне оприлюднення ВСІХ проектів рішень  у відповідності до вимог ЗУ Про доступ до публічної інформації, з урахуванням норм Перехідних положень, які встановлюють режим переваги цього закону над іншими у випадку розбіжності, до моменту приведення законодавчої бази до вимог ЗУ Про доступ до публічної інформації. А також забезпечити громадянам  можливість приймати участь і направляти свої зауваження і пропозиції до проектів рішень обласної ради, їх оприлюднення, надання депутатам для опрацювання, обговорення і  врахування.

 

Оставить комментарий

  

  

  


пять + = 10

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>