Логин

Август 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июл   Сен »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Податкова інформує!

Податок на доходи фізичних осіб. Нова довідка про подану «майнову» декларацію.

У Мін’юсті України зареєстровано 10.07.2017р. за № 839/30707 наказ Мінфіну України, яким затверджено форму довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов’язань) (далі-Довідка) та Порядок її оформлення і видачі.

Зокрема, передбачено, що Довідка видається безоплатно на підставі:

-          заяви платника податків про видачу довідки;

-          податкової декларації про майновий стан і доходи;

Заява та податкова декларація подаються платником (уповноваженим представником) до контролюючого органу за місцем податкового обліку. Заяву про видачу Довідки за вибором платника податку може бути подано засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Визнано таким, що втратив чинність, наказ Мін доходів від 11.12.2013р. № 795.

Наказ набирає чинності з дня опублікування.

 

 

Рентна плата. Коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства.

У ІІ кварталі 2017р. діяли три облікові ставки:14,13 та 12,5%, затверджені рішеннями Правління Нацбанку України від 02.03.2017р. № 110-рш, від 13.04.2017р. № 232-рш та від 25.05.2017р. № 318-рш відповідно.

Для обчислення податкових зобов’язань з рентної плати середньозважена облікова ставка за ІІ квартал 2017р. становить 12,94 % (14% х 13 днів + 13 % х 42 дні + 12,5% х 36 днів)/91).

Платники рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, які порушили строк регулярної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин у межах ділянок надр, на які їм надано спеціальні дозволи на користування надрами, обчислюють податкові зобов’язання з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за ІІ квартал 2017р. із застосуванням коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства у розмірі 38,82% — трикратному розмірі середньозваженої облікової ставки Нацбанку України.

 

 

Реєстрація податкових накладних. Протягом якого періоду комісія ДФС України виносить рішення про реєстрацію податкової накладної?

Як зазначалося, з 01.07.2017р. згідно з п.201.16 Податкового кодексу реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН може бути зупинено у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності таких податкової накладної/розрахунку коригування Критеріям, затвердженим наказом № 567.

На виконання п.201.16 ст.201 цього Кодексу створено комісію ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації (далі-комісія ДФС), порядок роботи якої затверджено наказом Мінфіну України від 13.06.2017р. № 566 (далі-Порядок). Рішення комісії ДФС про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації складається за формою згідно з додатком до цього Порядку, підписується, реєструється та надсилається платнику ПДВ, у порядку, встановленому ст..42 розділу ІІ Податкового кодексу, протягом п’яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень і документів, поданих відповідно до пп.. 201.16.2 п. 201.16  ст. 201 розділу V Податкового кодексу.

 

 

Підстави для відмови у реєстрації. У яких випадках комісія ДФС виносить рішення про відмову у реєстрації податкової накладної?

            Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2017р. № 190 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією ДФС про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації» підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є:

-          ненадання платником податку письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої /якого застосовано процедуру зупинення реєстрації з п.201.16 ст.201 Податкового кодексу;

-          ненадання платником податку копій документів відповідно до пп.»в» пп.201.16.1 вищезазначеного пункту;

-          надання платником податку копій документів, які складено з порушенням законодавства та/або не є достатнім для прийняття комісією ДФС рішення  про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

 

Єдиний соціальний внесок. Фізична особа-підприємець є інвалідом ІІ групи. Чи потрібно їй сплачувати ЄСВ за себе?

Платниками єдиного внеску є фізичні особи-підприємці , у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування (п.4 частини першої ст.4 Закону про ЄСВ ).

Базу нарахування єдиного внеску для зазначеної категорії платників визначено ст.7 цього закону.

Єдиний внесок для платників, зазначених у ст.4 Закону про ЄСВ, встановлюється у розмірі 22% визначеної ст.. 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску (частина п’ята ст.8 Закону).

Водночас фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску , якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу(частина четверта ст.4 Закону про ЄСВ).

Отже, фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються віл сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

 

Реєстрація податкових накладних. Як обчислюються граничні строки реєстрації податкової накладної у разі зупинення ії реєстрації?

Згідно з пп.201.16.4 п.201.16 ст.201 Податкового кодексу та п.19 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010р. № 1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування , реєстрацію яких було зупинено, реєструються у день настання однієї з таких подій:

-          прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування;

-          набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Тобто податкова накладна/розрахунок коригування реєструються датою внесення платником податку до ЄРПН.

При цьому згідно з п.1201.1 ст.1201 Податкового кодексу в разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію, передбачені цим пунктом, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття відповідного рішення про відновлення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування.

 

За неподання звітності про контрольовані операції запорізьким підприємствам донараховано 1,4 мільйона

Співробітники фіскальної служби у поточному році провели дві позапланові перевірки за неподання звітів про контрольовані операції. У результаті виявлених порушень було додатково донараховано 1,4 мільйона гривень.

Аудитори встановили, що після закінчення граничного строку сплати фінансових санкцій за раніше накладеними штрафами платники так і не направили до органів ДФС відповідну звітність, як це передбачено податковим законодавством.

У такому випадку після спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати фінансових санкцій, накладається штраф, який становить 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, на 1 січня податкового (звітного) року, за кожен календарний день неподання звіту про контрольовані операції. Така ж сума штрафу передбачається і при неповному відображенні здійснених контрольованих операцій.

Минулого року було проведено 7 перевірок платників щодо неподання або несвоєчасного подання звіту про контрольовані операції, сума донараховних штрафів склала 2,6 мільйона гривень, з яких вже сплачено 1,2 мільйона.

Фахівці служби проводять постійний моніторинг звітності платників податку на прибуток з метою визначення кола платників, чиї операції підпадають під визначення контрольованих. В результаті аналізу звітності з трансфертного ціноутворення співробітники ДФС виявили ризики заниження податкових зобов’язань у контрольованих операціях у 6 суб’єктів господарювання. Стосовно двох вже розпочаті позапланові документальні перевірки.

Зазначимо, статтею 120.3 Податкового кодексу України передбачено відповідальність платників податку на прибуток за несвоєчасне або неподання звіту про контрольовані операції та документації з трансфертного ціноутворення. При цьому штрафні санкції чітко розмежовані, що дає можливість уникнути їх «подвійного» застосування.

Звертаємо увагу на те, що цією ж нормою визначено, що сплата фінансових санкцій не звільняє платника від обов’язкового подання звіту та документації.

 

 

На Запоріжжі вилучено із нелегального обігу підакцизних товарів майже на 11,4 мільйона

У Запорізькій області триває операція «Акциз», спрямована на ліквідацію тіньових поставок та виготовлення паливно-мастильної, алкогольної і тютюнової продукції. З початку року у ході її проведення співробітники податкової міліції фіскальної служби Запорізької області виявили та припинили діяльність 8 незаконних виробництв підакцизних товарів, 7 з яких – з алкогольного фальсифікату.

Крім того, викрито 7 фактів нелегальної торгівлі алкоголем і цигарками через мережу Інтернет. Цей протизаконний вид торгівлі останнім часом набув популярності. Засобами інтернет-ресурсів споживачу, зазвичай, пропонується продукція сумнівної якості та невідомого походження.

Усього за сім місяців податковою міліцією вилучено товари підакцизної групи на суму близько 11,4 мільйона гривень. Стосовно організаторів «підпільних цехів» та реалізації сурогату до суду направлено 11 кримінальних проваджень із обвинувальним актом.

Також фахівці ДФС перекрили чотири канали постачання в Україну алкогольних напоїв, спиртовмісної продукції та тютюнових виробів поза митним контролем.

 

Завершується термін надання звіту про контрольовані операції

Платники податку на прибуток, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати звіт про контрольовані операції до 1 жовтня року, що настає за звітним, засобами електронного зв’язку в електронній формі.

У звіті про контрольовані операції зазначається інформація про всі контрольовані операції, здійснені платником податків у звітному періоді.

При цьому, звіт про контрольовані операції за 2016 звітний рік подається до 1 жовтня 2017 року, але інформація щодо контрольованих операцій, здійснених у 2016 році, зазначається у звіті відповідно до норм та критеріїв, які діяли у 2016 році під час здійснення господарських операцій.

Тобто для розрахунку вартісного критерію та визнання господарських операцій контрольованими мають використовуватись норми пп. 39.2.1 ст. 39 Податкового кодексу у редакції, що діяла на момент здійснення господарських операцій (тобто до 01.01.2017 року).

Зазначені норми передбачені пп. 39.4.2 ст. 39 Податкового  кодексу України, та роз’яснені листом ДФС України від 10.02.2017  № 2579/6/99-99-15-02-02-15.

 

Звіт про контрольовані операції подається до 1 жовтня року 2017 року

Платники податку на  прибуток, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати звіт про контрольовані операції до 1 жовтня року, що настає за звітним, засобами електронного зв’язку в електронній формі.

У звіті про контрольовані операції зазначається інформація про всі контрольовані операції, здійснені платником податків у звітному періоді.

При цьому для розрахунку вартісного критерію та визнання господарських операцій контрольованими мають використовуватись норми пп. 39.2.1 ст. 39 Податкового кодексу у редакції, що діяла на момент здійснення господарських операцій (тобто до 01.01.2017 року).

За порушення, пов’язані із податковою звітністю з трансфертного ціноутворення, застосовуються наступні штрафні санкції:

- за неподання звіту про контрольовані операції передбачається штраф у розмірі 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року,

-1% суми контрольованих операцій, незадекларованих у поданому звіті про контрольовані операції, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на 1 січня податкового (звітного) року, за всі незадекларовані контрольовані операції;

- 3% суми контрольованих операцій, щодо яких не була подана визначена документація, але не більше 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на 1 січня податкового (звітного) року, за всі контрольовані операції, здійснені у відповідному звітному році.

Крім того з 01.01.2017 року неподання платником податків звіту про контрольовані операції (уточнюючого звіту) та/або документації з трансфертного ціноутворення після спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафу (штрафів), тягне за собою накладення штрафу, що дорівнює 5 розмірам прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на 1 січня податкового (звітного) року, за кожен календарний день їх неподання.

Верхня межа суми штрафу (фінансової санкції) не обмежена.

Якщо платник самостійно до початку перевірки фіскальним органом виявив факт несвоєчасного подання звіту про контрольовані операції, документації з трансфертного ціноутворення та несвоєчасне декларування операцій у раніше поданому звіті та подав звіт (уточнюючий звіт), то передбачено застосування таких штрафів:

- одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного подання звіту про контрольовані операції, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму;

- одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного декларування контрольованих операцій в поданому звіті про контрольовані операції у разі подання уточнюючого звіту, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму;

- двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного подання документації з трансфертного ціноутворення, визначеної п.п.39.4.6 та 39.4.8 ст. 39  Податкового кодексу, але не більше 200 розмірів прожиткового мінімуму.

Зазначені норми передбачені пп. 39.4.2 ст. 39;  п. 120.3, 120.4 ст. 120 Податкового  кодексу України.

 

Фізична особа, яка отримує доходи від іншої фізичної особи, повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи і сплатити податок з таких доходів

Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб – до 1 травня року, що настає за звітним.

Податок на доходи фізичних осіб та військовий збір сплачуються фізичною особою самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним.

Ставка податку становить 18% бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Отже, фізична особа, яка протягом звітного календарного року отримує доходи від іншої фізичної особи, зобов’язана включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, а також нарахувати і сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5%.

Зазначена норма передбачена п.п. 49.18.4 ст. 49, п.167.1 ст.167, п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168, п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України.

 

Для отримання податкової знижки річна податкова декларація про майновий стан і доходи подається до кінця року

До переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки, включається, зокрема, сума коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається
по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

Тобто, фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених за навчання, повинна мати відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери; договір з навчальним закладом; довідку про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення); тощо.

Для забезпечення правильності розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, доцільно надавати до фіскального органу копії зазначених документів.

Зазначена норма передбачена п.п. 166.1.2, п.п. 166.2.1, п. 166.3 ст. 166; п. 176.1 «в» ст. 176 Податкового кодексу України.

 

У разі зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН в СМ КОР, граничні строки реєстрації переривається на період зупинення реєстрації

З 1 липня 2017 року запроваджено систему автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних / розрахунків коригування в ЄРПН (далі – СМ КОР).

Тобто, реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена у разі відповідності сукупності критеріїв оцінки ступенів ризиків, достатніх для зупинення їх реєстрації в ЄРПН.

Податкова накладна / розрахунок коригування, реєстрацію якої в ЄРПН було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:

а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН;

б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН.

Тобто податкова накладна / розрахунок коригування реєструються датою внесення їх до ЄРПН.

Платник податку має право зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування в ЄРПН протягом 365 календарних днів, що наступають за датою виникнення податкових зобов’язань, відображених у відповідній податковій накладній та/або розрахунку коригування.

Перебіг зазначеного строку переривається на період зупинення їх реєстрації та відновлюється з дня припинення процедури зупинення їх реєстрації.

При цьому, у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН на підставі відповідності критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення, штрафні санкції не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття рішення щодо відновлення реєстрації таких податкових накладних / розрахунків коригування.

Зазначена норма передбачена п. 201.10 ст. 201, п.п. 210.16.4 ст. 201 та п. 120 1.1 ст. 120 1 Податкового  кодексу України.

 

Оскаржити рішення Комісії ДФС про відмову у реєстрації податкової накладної в ЄРПН можна протягом 10 календарних днів  після отримання такого рішення

Розгляд скарги на рішення комісії ДФС про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН здійснюється комісією ДФС України з питань розгляду скарг.

Скарги подаються до ДФС України протягом 10 календарних днів після отримання рішення комісії ДФС про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН.

У разі коли останній зазначеного строку, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем такого строку вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Не підлягають адміністративному оскарженню рішення комісії ДФС, які оскаржені платником  в судовому порядку.

Скарга складається виключно у письмовій формі та подається платником податку особисто або через свого уповноваженого представника безпосередньо до ДФС або надсилається поштовим відправленням.

Платник податку може додавати до скарги пояснення та копії документів, завірені у встановленому порядку, які підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації.

За результатами розгляду скарги комісія з питань розгляду скарг приймає одне з таких рішень :

- задовольняє скаргу та скасовує рішення комісії ДФС;

- залишає скаргу без задоволення та рішення комісії ДФС без змін.

Якщо вмотивоване рішення щодо скарги не надсилається платнику податку протягом строку, визначеного п. 56.23 ст. 56 Податкового кодексу,  а саме — протягом 10 календарних днів з дня отримання скарги ДФС, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податку з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку.

Задоволення скарги є підставою для реєстрації в ЄРПН податкових накладних / розрахунків коригування, зазначених у скарзі, з урахуванням вимог п. 200 1.3 ст. 200 Податкового кодексу.

Зазначений «Порядок розгляду скарг на рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» затверджено наказом МФУ від 04.07. 2017 р. № 485.

 

У разі зупинення реєстрації податкової накладної в СМ КОР надаються пояснення про підтвердження реальності здійснення операцій

Система автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків (СМ КОР), достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН діє з 1 липня 2017 року.

У разі відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, формується квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.

Така квитанція надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) – платнику податків.

Платник податку має право подати протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування пояснення та/або копії документів, зазначені у п.п. 201.16.1 в) ст. 201 Податкового кодексу.

Отже, у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН платник податку має право подати на розгляд Комісії ДФС інформацію у вигляді Таблиці даних платника податків за встановленою формою J(F)1312301, яка надсилається виключно в електронному вигляді.

Пояснення можна подати у вигляді Повідомлення щодо подання документів про підтвердження реальності здійснення операцій за відмовленими ПН/РК за формою J(F)1312601 (Повідомлення).

Повідомлення (J(F)1312601) формується по кожній окремо податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено в ЄРПН.

До такого Повідомлення додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360101 у форматі PDF (розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 МБ).

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в ЄРПН та вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН затверджено Наказом МФУ від 13.06.2017  № 567.

 

Виключення неприбуткової організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій

Виключення неприбуткової організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій, здійснюється на підставі рішення контролюючого органу в разі:

- використання доходів (прибутків) неприбуткової організації для інших цілей, ніж утримання такої організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених підпунктом 133.4.2 пункту 133.4 статті 133 Кодексу;

- розподілу доходів (прибутків) неприбуткової організації або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;

- невідповідність неприбуткової організації та/або установчих документів такої організації вимогам, установленим пунктом 133.4 статті 133 Кодексу;

- затвердження ліквідаційного балансу, передавального акта або розподільчого балансу неприбутковою організацією, що припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу або перетворення) або ліквідації;

- за ініціативою неприбуткової організації.

Рішення про виключення неприбуткової організації з Реєстру надсилається такій організації у порядку, визначеному статтею 42 Кодексу, протягом трьох робочих днів з дня прийняття зазначеного рішення.

17. Під час виключення неприбуткової організації з Реєстру присвоєна їй ознака неприбутковості скасовується:

з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулося недотримання вимог пункту 133.4 статті 133 Кодексу;

з дати припинення юридичної особи (в результаті її ліквідації, злиття, приєднання, поділу або перетворення);

з дати надходження до контролюючого органу заяви неприбуткової організації про виключення з Реєстру за власною ініціативою.

За наявності декількох підстав для виключення неприбуткової організації з Реєстру датою скасування ознаки неприбутковості вважається дата тієї події, що відбулася раніше.

Зазначена норма передбачена п.16 «Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру»  затвердженого постановою КМУ від 13.07.2016  № 440.

 

29 серпня 2017 року — останній день подання податкової декларації з податку на прибуток підприємствами - виробниками сільськогосподарської продукції

Для платників податку на прибуток — виробників сільськогосподарської продукції передбачена можливість обрати річний податковий період, який починається з 1 липня минулого звітного року і закінчується 30 червня поточного звітного року (замість періоду з 1 липня поточного звітного року по 30 червня наступного звітного року, який був визначений у редакції  Податкового кодексу до 01.01.2017).

Для цілей оподаткування податком на прибуток до підприємств, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, належать підприємства, дохід яких від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва за попередній податковий (звітний) рік перевищує 50% загальної суми доходу.

У разі обрання «особливого» річного податкового (звітного) періоду проставляється позначка у відповідному  полі Податкової декларації з податку на прибуток.

Платники податку на прибуток — виробники сільсьгосподарської продукції, які обрали «особливий» річний податковий (звітний) період, складають та подають з відповідною податковою декларацією фінансову звітність за перше півріччя минулого звітного року, за минулий звітний рік та за перше півріччя поточного звітного року.

Останній день подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств виробниками сільськогосподарської продукції за період з 01.07.2016 р. по 30.06.2017 р. та фінансової звітності – 29 серпня 2017 року.

Зазначена норма визначена п. 46.2 ст. 46; пп. 134.1.1 ст. 134 та п.п. 137.4.1 ст. 137 Податкового кодексу України.

 

Граничний термін сплати податку на нерухоме майно фізичними особами — 29 серпня 2017 року

Обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється фіскальним органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.

 

Таке обчислення здійснюється виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нерухомості та відповідної ставки податку.

Якщо фізична особа є власником нерухомого майна, загальна площа якої перевищую пільгову, то  необхідно отримати податковеповідомлення-рішення про сплату податку.

Таке податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) фізичній особі фіскальним органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) роком, тобто до 1 липня 2017 року.

Податок сплачується за місцем розташування об’єкта нерухомості протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Останній день сплати податку – 29 серпня 2017 року.

Фізичні особи мають право звернутися з письмовою заявою до фіскального органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

- об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток;

- розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості;

- права на користування пільгою із сплати податку;

- розміру ставки податку;

- нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними фіскальних органів та даними, підтвердженими фізичною особою на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, проводиться перерахунок суми податку і фіскальний орган надсилає (вручає) нове податкове повідомлення-рішення.

Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Ставки та пільги щодо сплати податку на нерухоме майно залежать від рішень, встановлених місцевими радами на кожній окремій території, де знаходяться об’єкти нерухомості.

Сектор організації роботи

Запорізької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області

 

Оставить комментарий

  

  

  


5 × семь =

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>