Логин

Апрель 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар   Май »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Обласну раду просять профінансувати правове забезпечення військового стану?

Продовжуємо вивчати проекти Програм, що мають завтра депутати затвердити на сесії Запорізької обласної ради.
Чергову Програму взагалі пропонують приймати на підставі закритих документів. Профінансувати матеріально-технічне забезпечення обласного військомату з одним із очікуваних результатів » правове забезпечення військового стану». Про все по черзі:

До порядку денного сесії Запорізької обласної ради 06.04.2017 року пропонується внести питання затвердження Обласної цільової програми «Забезпечення територіальної оборони Запорізької області на 2017-2021 роки».

1.Рішення

3 Хар-ка

6 Пояснювальна записка

Текст програми

Додаток 2

Додаток 3
Ця Програма не може бути затверджена з наступних причин:
Метою Програми зазначено «матеріально-технічне забезпечення діяльності підрозділів територіальної оборони Запорізької області на 2017-2021 роки», що відповідно до ст. 9 ЗУ Про Збройні Сили України віднесено до повноважень КМУ.

http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1934-12

Кошти обласного бюджету запропоновано витратити на вирішення наступних проблем:
1. Створення належних умов діяльності підрозділів територіальної оборони, а саме: підтримання техніки та озброєння у боєздатному стані.
2. Утримання особового складу підрозділів територіальної оборони та їх всебічного матеріально-технічного забезпечення в межах Запорізької області.
3. Забезпечення заходів бойової підготовки підрозділів територіальної оборони.

Але вирішення цих проблем належить виключно до повноважень Міністерство оборони України (ст.10 Закону) http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1934-12 :
забезпечення життєдіяльності Збройних Сил України, їх функціонування, бойову та мобілізаційну готовність, боєздатність, підготовка до виконання покладених на них завдань, застосування, комплектування особовим складом та його підготовку, постачання озброєння та військової техніки, підтримання справності, технічної
придатності та модернізації зазначеного озброєння і техніки, матеріальних, фінансових, інших ресурсів та майна згідно з потребами, визначеними Генеральним штабом Збройних Сил України в межах коштів, передбачених Державним бюджетом України, і здійснення контроль за їх ефективним використанням, організація виконання робіт і надання послуг в інтересах Збройних Сил України;

http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1934-12

А Стаття 15 цього ж закону наполягає на тому, що
«Фінансування Збройних Сил України здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.»

http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1934-12

Не зрозумілим є і зазначенє в розділі «Очікувані результати» :
-забезпечення надійного функціонування органів державної влади, органів військового управління, стратегічного (оперативного) розгортання військ Збройних Сил України та інших військових формувань;

-створення сприятливих умов для належної підготовки у мирний час особового складу підрозділів територіальної оборони до виконання завдань за призначенням шляхом проведення навчань та тренувань з практичного відпрацювання навичок бойової підготовки;

Оскільки не зрозуміло про які органи державної влади йде мова, чому розробник пропонує забезпечувати функціонування органів державної влади за рахунок місцевого бюджету (компетенція КМУ); чому, у порушення діючого законодавства, розробник пропонує забезпечення органів військового управління та тренування з навичок бойової підготовки також покласти на місцевий (коли це повноваження Міноборони), а не на державний бюджет; які повноваження має обласна рада при «стратегічному розгортання військ ВСУ (компетенція Міноборони); і про які інші військові формування йде мова?

Також від реалізації Програми очікується забезпечення боротьби з диверсійно- розвідувальними групами , що є виключною компетенцією СБУ та Міноборони.

І вже взагалі не зрозумілим є очікування : «підтримка правового режиму воєнного стану» та «підготовка до розгортання руху опору на окупованій території».

Про який військовий стан мова? І до чого тут обласний бюджет?
Питання вже не тільки до відсутності повноважень, невизначеності цільового призначення коштів, відсутності обгрунтування сум , а і до ОДА, яка відкриває таємну інформацію, виставляючи на обговорення подібні проекти.

Бо якщо ця інформація і дійсно таємна, то ОДА розголосила її. А якщо це не таємна інформація, то чому немає належного обгрунтування ? То може і потреби в цьому фінансуванні немає?

Якщо ж подивитися на Додаток №2 до Програми (ПЕРЕЛІК ЗАХОДІВ щодо реалізації обласної цільової програми «Забезпечення територіальної оборони Запорізької області на 2017-2021 роки»):
Витрати на господарське, продовольче, речове забезпечення військомату, витрати на закупівлю ПММ та технічних рідин, витрати на забезпечення особового складу засобами зв’язку та оргтехнікою тощо.

Жодного посилання на відкриту інформацію проект Програми не має. Як не має аналізу ефективності попередніх витрат і жодного індикатору.

Додатково варто додати, що Указ Президента України від 23.09.2016 № 406/2016 , яким затверджено Положення про територіальну оборону України, на яке посилається розробник проекту Програми- відділ взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату Запорізької обласної державної адміністрації, має гриф ДСК .

http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/U406_16.html

Указ 406

Оскільки, ЗУ Про доступ до публічної інформації не містить такої категорії закритості, а всі документи, що його мали втратили його ще два роки тому, то мабуть мова йде про використання закритої інформації (державної таємниці).
Таким чином, депутати Запорізької обласної ради не мають змогу перевірити відповідність мети Програми Положенню про тероборону, обгрунтованість заходів та сум.
За таких умов Запорізька обласна рада не має повноважень затверджувати цю Програму.

Всі заходи і Програми, створені на підставі закритої інформації апріорі не можуть фінансуватися з місцевих бюджетів для збереження таємниці, забезпечення належного розподілу повноважень і контролю за використанням коштів.

Висновки:
1. Перше, що кидається у вічі, то направленість Програми на забезпечення військомату.
2. Потреби військомату намагаються вирішити через цілу низку проектів Програм, ані повноважень на прийняття яких, ані механізмів контролю над якими Запорізька обласна рада не має. Хоча і повноваження, і фінансування, і контроль належать виключно Міноборони та КМУ.
3. Не обгрунтовано яким саме чином господарське забезпечення обласного військомату (що утримується виключно коштом державного бюджету в рамках затверджених кошторисів) забезпечить обороноздатність області.
4. Вирішення поставлених у Програмі проблем належить до виключної компетенції Міністерства Оборони України та КМУ.
5. Фінансування заходів, мети зазначених у проекті Програми згідно діючого законодавства , фінансується виключно з державного бюджету України.

Рекомендації:
1.Запорізькій обласній раді не затверджувати Обласну цільову програму «Забезпечення територіальної оборони Запорізької області на 2017-2021 роки».
2. Мобілізаційні заходи профінансувати в рамках Програми про забезпечення заходів мобілізації на 2017 – 2021 роки, проект якої також виноситься на цю ж сесію.

Запречення тероборона_47
Маємо надію що депутати не затверджуватимуть Програм поза своїми повноваженнями і забезпечать ефективний і законний розподіл бюджетних коштів.

Оставить комментарий

  

  

  


+ 1 = три

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>