Логин

Май 2013
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр   Июн »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Правозахисники радять ігнорувати автоматичні заборони протестів

 

Не боятися автоматичних судових заборон мирних зібрань і проводити протести радять експерти Всеукраїнської ініціативи «За мирний  протест!», яких вчора затримала міліція під час акції під Генпрокуратурою. Водночас радять це робити за кваліфікованої допомоги  правозахисників, юристів чи народних депутатів.

Вчора біля Генеральної прокуратури України відбулася акція протесту на  підтримку правозахисника, координатора Вінницької правозахисної групи Дмитра Гройсмана, якого судять за такими абсурдними звинуваченнями як  «поширення порнографії» та «наруга над державними символами».

Оскільки Окружний адміністративний суд м.Києва неправосудно заборонив проводити  будь-які мирні зібрання біля Генпрокуратури, міліція затримала трьох заявників акції (Євгенію Закревську, Михайла Каменєва та Михайла  Лебедя) та ще одного її учасника (Ігоря Луценка), проте не розганяла  мирне зібрання. Усі четверо зараз знаходяться на волі, проте щодо
Євгенії Закревської, Михайла Каменєва та Михайла Лебедя  були відкриті  кримінальні провадження за невиконання зазначеної судової заборони.
«Але не кваптесь за нас трьох переживати. Правозахисників сьогодні в цій країні за невиконання неправосудного рішення суду про мирні  зібрання не посадять. Ось побачите — нам буде як з гуски вода», - коментує ситуацію Михайло Лебедь.
Експерти Всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!» та члени  правозахисної ВГО «Інститут Республіка» Михайло Каменєв та Михайло  Лебедь радять протестувальникам:
1). Не боятися виходити на протести всупереч таким автоматичнимсудовим заборонам мирних зібрань, коли суди неправосудно забороняють  проводити зібрання геть усім на певній території на певний час. Такі  заборони є апріорі неправосудними.

2). Організатори такого мирного зібрання мають бути додатково захищені  від міліцейських і судових репресій за силами правозахисників, юристів  чи народних депутатів. Зокрема, кваліфіковану допомогу можуть надати  експерти Всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!»

3). Протестувальників має бути багато — це зменшує ймовірність  незаконних дій з боку міліції.  «Мирні протести є передумовою інснування здорового, демократичного   суспільства. За права та свободи треба боротися — ніщо не падає просто  з неба. Втім, в Україні не варто непокоїтися щодо репресій — влада   спроможна тільки лякати. За новим КПК міліція постійно відкриває кримінальні провадження, більшість з яких одразу ж і закриває. Тож це  була марна спроба полякати громадськість», — каже Михайло Каменєв.

Міліція  вже закрила кримінальне провадження щодо правозахисників, затриманих під ГПУ

http://www.pravda.com.ua/news/2013/05/16/6990030/

Коментарі щодо ситуації від відомих правозахисників Володимира   Чемериса та Дмитра Гройсмана дивіться за посиланням -

http://youtube.com/watch?v=3W-Wa1NZ28Q

 

Приклад  Апеляційної скарги щодо автоматичної судової заборони тут:

http://www.zmina.org.ua/?s=%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D1%83

ДОВІДКОВО:
Всеукраїнська ініціатива <<За мирний протест!>> — неурядовий   позапартійний громадський рух, що утворився в 2011 році і вже об’єднав   навколо себе суспільних активістів та коаліцію з 116 правозахисних та  інших громадських організацій, а також профспілок, котрі багато років  поспіль займаються проблематикою мирних зібрань чи користуються правом
на протест. Активісти ініціативи зібрали більше 18 тис. підписів на  захист свободи мирних зібрань в Україні, та вже провели десятки  круглих столів у обласних центрах країни, розпочавши діалог з  представниками влади щодо важливості фундаментального права людей на  мирні зібрання.

Більше про Всеукраїнську ініціативу <<За мирний протест!>>, а також про ситуацію з дотриманням права на мирні зібрання читайте докладно на  сайті - www.zmina.org.ua

 

 

Оставить комментарий

  

  

  


7 + семь =

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>