Логин

Май 2012
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр   Июн »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
180х68 YOUCONTROL
transparency_ua-01
ЦЕДЕМ
47887_original
banner_PRAVO-Z_180x68
banner_ZMINA_180x68
banner_UNCPD_180x68
banner_GURT_180x68
banner_GROM-PROS_180x68

Наша кнопка

Разместите нашу кнопку
у себя на сайте

Народная защита
Размер кнопки - 180x68px

код кнопки:
<a href="http://захист.zp.ua" > title="Народная защита" target="_blank"> <img src= "http://xn--80ane0bfp.zp.ua/wp-content/uploads/2012/03/nz-banner_180x68.gif" /></a>

Громадські слухання в Запорізькій області — бути, чи не бути

Більше двох років   ЗОГО «Народний захист»   проводить системну роботу з  впровадження в Запорізькій області і м.Запоріжжя  Порядку проведення громадських слухань.

На сьогодні вже підготовлено текст документу, який пройшов  громадське обговорення і  був схвалений  в Запорізькій області, питання прийняття Порядку включено і….. виключено з порядку денного  чергової сесії Запорізької облради.

24 травня 2012 року замість участі в  заходах ПРООН по  розвитку механізмів локальної демократії,  Наталія Заболотна доповідала про необхідність прийняття Типового Порядку на засіданні постійної комісії Запорізької облради з питань законності .

Після незгоди з юридичним висновком облради щодо неможливості  розгляду облрадою цього питання і зауважень юрвідділу до тексту документу, всі питання до тексту було скасовано.

http://xn—80ane0bfp.zp.ua/2012/05/obshhestvennye-slushaniya-mnenie-kieva-i-zaporozhya-rasxodyatsya/

Лишилося тільки одне питання: облрада вважає, що вона перевищить свої повноваження, прийнявши Типовий Порядок, посилаючись на ст.13 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»,  в якому зазначено, що порядок проведення громадських слухань регламентується Статутами териториальних громад. Члени комісії запропонували зняти питання з порядку денного сесії і через адміністративні і партійні важелі вплинути на  керівників міст.  Але цей шлях для громадськості не прийнятний.

Наталія Заболотна повідомила про політику України в  питанні розвитку громадянського суспільства, розвитку механізмів беспосередньої участі громадян в управлінні державними і  місцевими справами, про  позитивні  регіональні  практики , про  ПВУ. Наголосила на тому, що впровадження механізму громадських слухань в Запорізькій області  відповідає не тільки  національній, але і регіональній політиці Запорізької області.  Показово, що наші пропозиції було враховано в Плані

ПВУ совместные предложенияI

http://xn—80ane0bfp.zp.ua/2012/04/kabinet-ministriv-sxvaliv-plan-dij-z-vprovadzhennya-v-ukra%D1%97ni-iniciativi-%E2%80%9Epartnerstvo-%E2%80%9Evidkritij-uryad/

А також, з іншого боку запропонувала поглянути  на громадські слухання, як на механізм реалізації підзвітності органів влади і посадових осіб перед громадою

Отчет чиновников перед громадой

Особливу увагу  приділила  Плану першочергових заходів  з реалізації Стратегії розвитку громадянського суспільства в Україні, затвердженого Указом Президента України № 212

Кордрада-общественные слушанияUCIPR_22May12

Первоочередные мероприятия Кордрады при Президенте по общ слуш

Таким чином, до вересня буде підготовлено проект Закону України щодо внесення змін до ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» в частині обов’язкового прийняття Статутів із детальною процедурою проведення громадських слухань, консультацій з громадськістю, проведення громадської експертизи, тощо. Те, що міськрада не хоче приймати вже два роки, ЗОГО «Народний захист» лобі.є на обласному і національному рівні. І біль відкритий на цей час національний рівень. Тобто, з нового року Статути мають бути в усіх містах. Це вже заплановано і реалізується. Зараз питання не в цьому, а в текстах  Статутів і порядку прведення громадських слухань.

І тут потрібно в Запорізькій області  наполегливо любіювати прийняття Типового Статуту і Порядку проведення громадських слухань.

Але , якщо депутати облради  відмовляться від прийняття  Типового порядку, ми знов будемо апелювати до національного рівня.

Запорізька області, а точніше, громадськість Запорізької області першою в Україні підняла питання  на регіональний і національний рівень.  Маємо сподівання, що громадяни саме Запорізької області зможуть  реалізувати своє право на участь в управлінні державними і місцевими справами через механізм единих на всій території області правил проведення громадських слухань.

31 травня 2012 року в Київі  Наталія Заболотна надасть представникам Кордради при Президенті України з розвитку громадянського суспільства  звіт про впровадження механізму громадських слухань в Запорізькій області з проханням сприяти зміні законодавства щодо уможливлення прийняття  відповідних рішень облрадами.

 

Оставить комментарий

  

  

  


пять + 1 =

Вы можете использовать эти HTML-тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>